Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

 DSC 5855 min  DSC 5911 min

У період з 24 червня по 06 липня 2019 року доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, к.п.н. Л.Ф. Ейвас взяла участь у  Науковому стажуванні для освітян «Академічна доброчесність» (Республіка Польща, Варшава),  організоване Вищим Семінаріумом Духовним у Варшаві UKSW спільно із Польсько-українською фундацією “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) та Фундацією АDD.

Метою   стажування є ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею.

8501

 Прага 25

Нещодавно кандидати педагогічних наук, старші викладачі кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Саприкіна Л.В. та Ємельова А.П. (у складі делегації українських науковців) пройшли підвищення кваліфікації (стажування) на базі Асоціації «Євразійський Союз Академічної Мобільності і Міжнародного Співробітництва» у м. Прага, Чеська Республіка на тему: «Проблеми та перспективи сучасної європейської освіти: актуальний європейський досвід».

6061

 Польша

З 01.10. 18 р. по 13.10.2018 р. старший викладач кафедри ДПМ та дизайну, канд. пед. наук Марченко Аліна Анатоліївна проходила наукове стажування для освітян на тему “Академічна доброчесність” у Республіці Польща (м. Варшава), метою якого було ознайомлення із європейськими підходами щодо актуальних на сьогодні питань протидії науковому плагіату і популяризації академічної доброчесності, а також поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною та Польщею. Наукове стажування проходило на базі Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (UKSW) спільно із Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC) та Фундацією АDD.

5871

Нещодавно викладачі кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну - ст. викл. Школяр А.В. та викл. Пляко Д.А. закінчили стажування у Херсонському державному університеті.

Стажування викладачі проходили з 01 лютого по 01 березня 2018 року на кафедрі образотворчого мистецтва та дизайну. За підсумками успішно виконаної навчальної програми отримали  сертифікат про підвищення кваліфікації.

Вдячні колегам Херсонського державного університету за надану можливість збагатити досвід професійної дільності з дизайну та декоративно-прикладного мистецтва. 

стажування 1

стажування 2

4182

1 березня 2018 року у головному корпусі КДПУ відбулася традиційна щорічна звітна науково-практична конференція викладачів Криворізького державного педагогічного університету. За підсумками 2017 року грамотами за вагомі результати в науково-дослідницькій діяльності нагороджено зав. кафедри ДПМ та дизайну, к.пед.наук доцента Томашевського В.В. та ст. викладача кафедри, к.пед.наук Саприкіну Л.В., подякою за плідну науково-дослідницьку діяльность у 2017 році нагороджено ст. викладача кафедри, к.пед.наук Ейвас Л.Ф. Так тримати!

грпмота

 

подяка 2

подяка

4180

бойчука

24 листопада, наприкінці 2017 року у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «ХУДОЖНІ ПРАКТИКИ ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ: НОВАЦІЇ. ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ», в якій взяли участь викладачі кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв КДПУ, доц. Томашевський В.В. («МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»), доц.  Щербина В.Г. («КОЛІР ЯК ЗАСІБ ВИРАЗНОСТІ В КОМПОЗИЦІЇ»), ст. викл. Саприкіна Л.В. («ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ ОДЯГУ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ»).

бойчука

3210

16 листопада 2017 року у конференц-залі Криворізького державного педагогічного університету відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція факультету мистецтв "Мистецька освіта: теорія, методологія, технології", в роботі якої прийняли активну участь майже всі викладачі кафедри ДПМ та дизайну, а саме: доцент Томашевський В.В. "Формування естетичної культури майбутніх дизайнерів в Україні: проблеми і перспективи", доцент Удріс І.М. "Українське мистецтвознавство кінця ХІХ -початку ХХ століть у контексті тогочасної європейської науки та мистецтва: ідеї, теорії, методи", доцент Щербина В.Г. "Орнаментальна композиція в декоративно-прикладному мистецтві", ст. викладач Ейвас Л.Ф. "Традиції народного прикладного мистецтва в навчальному процесі вищих педагогічних закладів України", ст. викладач Ємельова А.П. "Сучасні вимоги до професійної підготовки дизайнерів", ст. викладач Марченко А.А. "Сучасні тенденції мистецької освіти України", викладач Саприкіна Л.В. "Формування професійної компетентності майбутніх художників з використанням іноваційних технологій", ст. викладач Школяр А.В. "Методичні засади проектно-дизайнерської діяльності", викладач Пляко Д.А. "Естетичні тенденції сучасних шрифтових  композицій в роботі графічного дизайнера".

konf16111 2 500x707

3112

Нещодавно з 4 по 8 жовтня 2017 року відбулася знакова подія в дизайнерському середовищі України – проведення IV Міжнародного конгресу «ЕТНОДИЗАЙН: ПОШУКИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ (ПОЛТАВА – ПЕТРИКІВКА). Слід зазначити, що після трьох попередніх аналогічних заходів, що проводилися на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, де науковці з усіх куточків нашої держави мали можливість ознайомитися з унікальними творами ужиткового мистецтва полтавської вишивки, опішнянського гончарства та решетилівського килимарства, естафету цього високоповажного форуму прийняла дніпропетровська Петриківка.

 

Петриківка 10

2674

23-24 березня 2017 року Криворізький державний педагогічний університет приймав у своїх стінах гостей та учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів», що відбулася в межах затверджено плану проведення Міжнародних, Всеукраїнських та студентських конференцій МОН України на 2017 рік.

Організатором конференції виступила кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну художньо-графічного відділення факультету мистецтв.

конференція DSC03298

 

1715

Міністерство освіти і науки України

Національна академія педагогічних наук України

Український науково-дослідний інститут естетичної освіти

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет»

Всеукраїнська асоціація дизайн-освіти

Спілка дизайнерів України

 Всеукраїнська науково-практична конференція

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ   КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ»

         Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми формування естетичної культури майбутніх дизайнерів», яка відбудеться 23-24 березня 2017 року в Криворізькому державному педагогічному університеті, факультет мистецтв, кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

Робота конференції буде здійснюватися за такими напрямами:

  1. Формування естетичної культури майбутніх дизайнерів як пріоритетний напрям сучасної освітньо-виховної практики.
  2. Теоретичні засади формування естетичної культури майбутніх дизайнерів в системі професійної освіти.
  3. Соціокультурні та мистецтвознавчі аспекти формування естетичної культури майбутніх дизайнерів.
  4. Психолого-педагогічні умови формування естетичної культури майбутніх дизайнерів.
  5. Інноваційний досвід та технології формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у навчальних закладах України.
  6. Шляхи підвищення ефективності дизайн-освіти в системі дошкільної, шкільної, позашкільної та післядипломної освіти.

Публікація

За матеріалами конференції буде видано збірку тез доповідей.  Для участі в конференції необхідно до 01 березня 2017 року подати до оргкомітету тези доповіді та заявку, що включає ПІБ, науковий ступінь, учене звання, посада, місце роботи (повна назва установи, місце знаходження), контактні телефони, поштова та електронна адреси, а також ксерокопію квитанції про перерахування організаційного внеску для учасників конференції у розмірі 100 грн. Вартість однієї сторінки визначається з розрахунку 25 грн. за одну сторінку.

Оргвнесок, матеріали та оплата публікації надсилаються на ім’я члена оргкомітету Ємельової Анни Петрівни за адресою: кафедра ДПМ та дизайну, Криворізький державний педагогічний університет, вул. Мистецька, 9 (корпус 5, ауд. 315), м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., 50050.

Вимоги до оформлення матеріалів: Тези доповіді (дод. 2) та анкету учасника (дод. 1) подати на електрону адресу: kafedra_dpm@i>.ua або anna842009@i.ua з поміткою «конференція». Обсяг матеріалів: 2-4 повних сторінки формату А4, орієнтація – книжка. Поля верхнє, нижнє, ліве, праве  -- 20 мм. Шрифт: гарнітура Times New Roman ; кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5; абзац – 1,25 см.

Електронна пошта: e-mail: kafedra_dpm@i.ua

Контактний телефон: (о564) 92-91-47; к.пед.н, ст. викл. каф. ДПМ та дизайну Ємельова Анна Петрівна, тел.+38067 911 45 14.

                                                                                                                                 Додаток 1

Заявка на участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ»

 

Прізвище, ім’я та по батькові  
Науковий ступінь, вчене звання  
Посада і повна назва установи (навчального закладу)  
Тема доповіді  
Секція №  
Адреса  
Телефон  
e-mail  
Потреба у житлі  

                                                                                                                                 Додаток 2

Зразок оформлення тез

Томашевський Володимир Володимирович

канд. пед. наук, доцент

ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет"

v.tomashevsky@meta.ua

ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ

Основний виклад матеріалу. На сучасному етапі цивілізаційного розвитку українського суспільства особливої гостроти й актуальності набуває проблема формування естетичної культури майбутніх дизайнерів, здатних глибоко сприймати, розуміти та творчо використовувати на практиці матеріальні і духовні цінності, організовувати професійну діяльність за законами краси.

 

Список використаних джерел

 

  1. Державна національна програма «Освіта» Україна ХХІ століття. – К.: Райдуга, 1994. -62 с.
  2. Естетика: Навч. посібник / [Колесніков М.П., Колеснікова О.В., Лозовий В.О. та ін.]; за ред. В.О. Лозового. – К.: Юрінком Інтер, 2003. – 208 с.
  3. Прусак В.Ф. Організаційно-педагогічні засади підготовки майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах України: дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / Прусак Володимир Федорович. – Івано-Франківськ, 2006. – 211с.
852
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30