Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

 Програма вступного випробування (творчого конкурсу) з малюнку, композиції для прийому на навчання за ступенем вищої освіти «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти  за спеціальністю 022 Дизайн. Завантажити програму 

Програма фахового випробування для прийому на навчання за ступенем «бакалавр» на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» за спеціальністю 022 Дизайн. Завантажити програму.

12230

БУКЛЕТ2020полноцвет min

Шановні абітурієнти! У 2020 році Криворізький державний педагогічний університет, кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну пропонують Вашій увазі пропозиції для вступу на навчання за ступенем вищої освіти «бакалавр» на базі повної середньої освіти за спеціальністю 022 Дизайн галузі знань 02 Культура і мистецтво, а саме за спеціалізаціями:

«ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН»

«ДИЗАЙН ОДЯГУ»

«ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА»

Кафедра ДПМ та дизайну – це традиції минулого, інновації сьогодення та технології майбутнього!

Зроби свій вибір!

10774

заголовне 2 1

На сьогодні дизайнер середовища є фахівцем з комплексного проектування, оформлення та художнього оздоблення оточуючих просторів та інтер'єрів, окремих предметів та комплексів об’єктів, які повсякчас існують навколо нас, якими ми користуємося у роботі, побуті, під час відпочинку, та якими ми захоплюємося, споглядаючи навколо себе. Він перетворює не тільки зовнішній вигляд навколишнього середовища і об'єктів, але й створює гармонію між їхньою внутрішньою суттю і функціональністю об’єктів.

Дизайнер середовища – це відносно нова і дуже перспективна професія, яка виникла в середині ХХ століття на стику двох традиційних мистецтв – архітектури та декоративно-оздоблювального, прикладного мистецтва. Дизайн навколишнього середовища справедливо називають «мистецтвом перетворення людського середовища», а самого дизайнера навколишнього середовища – «творцем світу», який покликаний створювати естетичне, гармонійне, досконале та функціональне середовище, від перебування у якому людина повинна отримувати не тільки задоволення, але й плідно та творчо працювати і відпочивати.

9387

заголовне 2

Однією із найбільш затребуваних в суспільстві дизайнерських спеціалізацій є витончена, гламурна та загадкова професія дизайнера одягу. Дизайнер одягу є одночасно і художником, і проектувальником, і винахідником, і естетом, який задумує, втілює та пристосовує різноманітні моделі та деталі одягу, аксесуари до нашого повсякденного життя.

В залежності від того, в якій сфері працює дизайнер одягу, визначаються і його професійні якості та обов’язки. Зважаючи на це, існують загальні риси, що притаманні всім стадіям робочого процесу дизайнера одягу. Перш за все, це вивчення пропозицій на споживчому ринку та нагальних потреб потенційних клієнтів; потім – розробка концепції та ідеї майбутнього художнього виробу чи аксесуару із врахуванням останніх модних тенденцій; далі дизайнер одягу виконує попередні начерки та ескізи і переходить до креслення макету, після чого він попередньо обов’язково обговорює цей ескіз з замовником. Завершується цей процес безпосереднім виготовленням задуманого виробу.

9157

заголовне 1

На сьогодні в нашому суспільстві  професія графічного дизайнера дуже популярна. Те, чим займається графічний дизайнер, вже зрозуміло із самої назви. Графічний дизайн – це мистецтво проектування об'єктів за допомогою графічних зображень, а сам графічний дизайнер є фахівцем з дизайну різноманітних видів друкованої, графічної та плакатної продукції, створення фірмових брендів, логотипів, емблем, образних елементів, шрифтових композицій етикеток, пакувань та іншого роду продукції. В межі компетентності графічного дизайнера може входити створення ескізів комплексного вирішення об’єктів зовнішньої реклами, оформлення просторового середовища до певного свята чи події, оформлення інтер’єру приміщення відповідно до фірмового стилю організації, підприємства чи установи та інші види робіт. Все це робить професію графічного дизайнера затребуваною як в нашому місті, країні, так і повсюди у світі

9065

 1 1

Відсьогодні кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну розпочинає БЕЗПРЕЦЕДЕНТНИЙ за своїми інформативними та візуалізованими масштабами проект-ознайомлення МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ художньо-графічного відділення факультету мистецтв, що планують спробувати свої сили у ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ за спеціальністю 022 ДИЗАЙН під час вступної компанії 2020 РОКУ, з можливостями та особливостями навчання за СПЕЦІАЛІЗАЦІЯМИ «ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙНЕР», «ДИЗАЙНЕР ОДЯГУ» та «ДИЗАЙНЕР СЕРЕДОВИЩА» в Криворізькому державному педагогічному університеті.

ДОВГОТРИВАЛА та ВСЕОХОПЛЮЮЧА, ВІДКРИТА та ПРОЗОРА, ДОКУМЕНТАЛЬНА та  ФОТОГРАФІЧНА, ЦІКАВА та ЗАХОПЛЮЮЧА РОЗПОВІДЬ про ДОСВІД ВИКЛАДАЧІВ, навчальні дисципліни, практики та кваліфікаційні проекти РЕАЛЬНИХ СТУДЕНТІВ-ДИЗАЙНЕРІВ, які навчалися і навчаються за спеціальністю ДИЗАЙН, їх навчальні завдання та творчі роботи, здобутки та розповіді про свій ТВОРЧИЙ ШЛЯХ.

9064

заголовне фото 1

В цьому мали можливість переконатися діти різного віку разом з їх батьками, які відвідали 21 вересня 2019 року сімейний фестиваль професій міста «Krivbass City Skills», що відбувся у Парку Героїв поблизу міськвиконкому. На великій площі за квітковим годинником юні криворіжці мали змогу познайомитися з різними професіями, і зокрема, професією дизайнера середовища, дизайнера одягу та графічного дизайнера, які представляла кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну КДПУ. За виконані завдання на кожній із запропонованих локацій учасники отримували спеціальні гроші-скіли, які могли обміняти в сувенірних крамницях та у фуд-зоні.

Під час заходу хлопчики та дівчатка знайомилися з професією графічного дизайнера, створюючи авторські емблеми класу, школи або власної спортивної секції; опановуючи професію дизайнера одягу діти підбирали для запропонованих моделей комплекти одягу, створюючи дивовижні яскраві образи; занурюючись у світ дизайну середовища майбутні професіонали застосовували всю свою уяву та фантазію, щоб оформити дизайн квартир та приміщень загального користування, створити креативні парки та сквери для міста майбутнього. Разом із батьками маленькі дослідники приймали участь у вікторині «Цікавинки зі світу ДИЗАЙНУ» та отримували у винагороду заохочувальні сувеніри та сертифікати від кафедри.

8678

 

 ДПМ та диз

01 грудня 2018 року в приміщенні головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету відбувся День відкритих дверей для наших майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Активну участь у цьому заході взяла кафедра ДПМ та дизайну (відп. за профорієнтаційну роботу ст. викладач Саприкіна Л.В.).

6345

 

 фото

Днями на художньо-графічне відділення факультету мистецтв завітали юні художники з Комунального позашкільного міського навчального закладу «Криворізька міська художня школа №3», які жваво цікавилися чим живе відділення та його здобутками на сьогоднішній день. Зокрема метою їх відвідин було якомога більше дізнатися про спеціальність «Дизайн», що функціонує на художньо-графічному більше десяти років та про переваги навчання за цією спеціальністю саме в рідному місті. Подорожуючи коридором та навчальними аудиторіями кафедри ДПМ та дизайну, учні по черзі приміряли на себе чи то професію графічного дизайнера, або дизайнера одягу, чи дизайнера інтер’єру, із задоволенням фотографуючись на тлі уподобаних ними дизайнерських проектів та ставлячи хвилюючі їх питання. Гідами цієї захоплюючої пригоди стали викладачі кафедри доц. Томашевський В.В. та ст. викл. Ємельова А.П., які розповіли про тонкощі такої цікавої та привабливої дизайнерської справи.

5235

заголовне фото мистецький маршрут

Цьогоріч у довгоочікуваний День майбутнього студента, що відбувся в стінах Криворізького Педагогічного 21 квітня 2018 року, Мистецький маршрут став одним із найдовших – цікаві зупинки біля МАЙСТЕРНІ ТВОРЧОСТІ, майстер-класів з ЖИВОПИСУ та ГРАФІКИ, ТВОРЧИХ ЗАЛІКІВ та ін.  Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну теж обладнала свої зупинки відповідно до своєї специфіки та змісту навчання: ТЕАТР МОДИ від студентів ІІІ курсу спеціальності "Дизайн" з паперопластики (відп. ст. викл. Кафедри Саприкіна Л.В.) та інфо-супровід та ВІДЕОЛЕКЦІЯ від викл. кафедри Пляко Д.А.  не залишили присутніх байдужими.

4713
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31