Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

захмаг

26-28 грудня 2018 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» денної та заочної форми навчання. Як випускову кафедру ДПМ та дизайну представляли троє магістрів, що захищалися 28 грудня, а саме: Бардаш Анастасія та Синявіна Ангеліна (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. А.А. Марченко), Василець Юлія (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. Л.Ф. Ейвас ).

Всі вони показали високий рівень володіння теоретичними знаннями та практичними професійними навичками в різних видах декоративно-прикладного мистецтва. Присутні побачили яскраві зразки класичного вітражного мистецтва, легку та витончену витинанку і оригінальне бачення петриківського розпису на полотні.

6577

 Херсон 8

Вдалою та результативною виявилась цьогорічна участь студентів-дизайнерів у V Всеукраїнському студентському конкурсі книжкового знаку пам’яті Фелікса Кідера, що традиційно проходив у м. Херсон на базі кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету з 5 по 9 листопада 2018 року. Тищенко Денис (І курс), Градова Ганна та Нечепоренко Валерія (ІІ курс), Мошкова Ганна (ІІІ курс), Демченко Ольга та Цирдя Анастасія (ІV курс) за участь у конкурсі всі отримали дипломи учасників (науковий керівник:  ст. викладач кафедри ДПМ та дизайну Школяр А.В.).

6195

Захист курсових 2018 9

Нещодавно, 24 травня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності «Дизайн» захищали курсові роботи з дисципліни «Комплексне проектування». Дисципліна «Комплексне проектування» є базовою дисципліною в системі професійної підготовки дизайнера, адже вона поєднує цілий комплекс окремих завдань теоретичного та практичного спрямування, вчить студентів враховувати різноманітні аспекти проектної та виконавської діяльності за різними спеціалізаціями. Цього року на захист представили свої роботи дизайнери одягу, інтер’єру та графічні дизайнери.

5065

заголовне фото

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1572 від 06.12.2017 р. у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнська олімпіада з Дизайну проводилася на базі Харківської державної академії дизайну і мистецтв з 24 по 26 квітня 2018 року. Участь у ній від Криворізького державного педагогічного університету прийняли переможці І туру студенти спеціальності "Дизайн" художньо-графічного відділення факультету мистецтв Трач Владислава (4 курс) та Цирдя Анастасія (3 курс).

Темою конкурсного завдання олімпіади з дизайну у 2018 році став «Архітектурний мотив як основа площинної та просторової інтерпретації форми». В зв’язку із тим, що в листопаді 1918 року виповнюється 90 років архітектурному символу Харкова – Госпрому, за рішенням оргкомітету олімпіади саме цей об’єкт був вибраний для виконання завдання з композиції учасниками олімпіади.
Зважаючи на суто "архітектурне" завдання, наші дівчата в компанії з іменитими конкурсантами з архітектурних та дизайнерських університетів та факультетів України виглядали досить пристойно.

В підсумку Трач Владислава отримала Заохочувальний ДИПЛОМ "За емоційність художньо-проектної мови", з чим кафедра ДПМ та дизайну її щиро і вітає! А втім, в якості робіт наших дизайнерів Ви можете пересвідчитися самі.

Посилання на офіційний сайт ХДАДМ: http://www.ksada.org/nov-27-04-2018-2.html

4826

ФОТО1255 ФОТО1258

25 січня 2018 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист магістерських робіт та кваліфікаційних робіт в матеріалі магістрів другого року навчання спеціальності «Образотворче мистецтво» (голова ЕК канд. пед. наук, доцент Томашевський В.В.).

По кафедрі ДПМ та дизайну захищалися: Новікова Марія - магістерська робота "Зображально-декоративні можливості батику як підвиду художнього текстилю ХХ ст." (кер.: канд. мистецтвознавства, доцент Удріс І.М.) та кваліфікаційна робота в матеріалі "Декоративна композиція в техніці холодного батику" (кер.: канд. пед. наук, ст. викладач Ейвас Л.Ф.); Рудь Анна - магістерська робота "Лінія і колір як виражальний засіб формування художнього образу в росписі по тканині" (кер.: канд. мистецтвознавства, доцент Удріс І.М.) та кваліфікаційна робота в матеріалі "Декоративна композиція в техніці батік" ((кер.: кнд. пед. наук, ст. викладач Ейвас Л.Ф.).

Обидві студентки показали високий рівень як теоретичних, так і практичних знань. Окремо слід відзначити виконання значного обсягу роботи на високому професійному рівні кваліфікаційних робіт в матеріалі.

Кафедра ДПМ та дизайну вітає їх з успішним завершенням навчання, а також всіх магістрантів, хто захищався того дня. Успіхів!

ФОТО1256 ФОТО1259

3842

Нещодавно на кафедрі ДПМ та дизайну відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Комплексне проектування» (керівники: к.п.н., доцент Томашевський В.В., к.п.н., ст. викладач Ємельова А.П., ст. викладач Школяр А.В.). Ця дисципліна є чи найголовнішою в циклі професійної підготовки майбутніх дизайнерів за різними спеціалізаціями, адже вона вчить зв'язувати воєдино окремі елементи навчальних завдань з різних дисциплін, переплітати в єдине цільне бачення головну ідею крізь призму поточних вправ, умінь та навичок. Захист же курсової роботи з дисципліни «Комплексне проектування» покликаний надати цьому процесу наукового обгрунтування і націлений на свідоме обрання студентом теми майбутньої кваліфікаційної роботи.

захист кур 2

Роботи студентів 3 курсу спеціалізації «Графічний дизайн» з дисципліни «Комплексне проектування» охоплювали тематику розробки корпоративного стилю кафедри ДПМ та дизайну (Дуднік А.), рекламного буклету кафедри (Кравченко О., Іванова А.), проектів оформлення рекреаційних зон університету (Маслова О.), створення презентаціного ролику кафедри (Запорожець А.) та інші.

KRAVCHENKO 1008x824

2050

«Творчі пошуки-2017» – під таким гаслом на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв 29 травня 2017 року пройшов показ моделей одягу студентів 3, 4 та 5 курсу спеціалізації «Дизайн одягу та аксесуарів» спеціальності «Дизайн», в межах якого студенти-модельєри представили свої творчі роботи з дисциплін «Основи конструювання та моделювання одягу», «Проектування виробів із різних матеріалів».
Кожна з представлених на показі моделей одягу вирізнялася неповторним індивідуальним стилем, своїми особливостями крою і силуету, тканин і елементів декору. Юні модельєри продемонстрували знання практичних навичок конструювання та моделювання одягу і створили костюми та сукні, в яких декоративні та функціональні елементи були взаємопов'язані та створювали єдине ціле, розкривали образ моделі відповідно до їх задуму. Враховуючи сучасні тенденції та особливості застосування оздоблювальних елементів у процесі створення костюму, майбутні дизайнери одягу під керівництвом викладачів кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну канд. пед. наук Ємельової А.П. та канд. пед. наук Саприкіної Л.В. успішно втілили власні дизайнерські ідеї на практиці.
Також важливо і те, що студенти з ентузіазмом підхопили ідею організації та проведення такого показу і прийняли в ньому найактивнішу участь. Маємо сподівання (а так воно і буде!), що такий підсумковий показ студентських моделей стане традиційним на художньо-графічному відділенні і в майбутньому вийде далеко за межі не тільки факультету, але й університету!
Висловлюємо щиру подяку учасникам цього заходу – студентам та викладачам-керівникам. ТАК ТРИМАТИ!

 

показ 4

2011

На адресу Криворізького державного педагогічного університету від ректорату Херсонського національного технічного університету надійшла подяка та дипломи учасників для студентів спеціальності "Дизайн" 3-го курсу художньо-графічного відділення факультету мистецтв Кравченко О., Масловій О. та Івановій А. та диплом ІІ ступеню Кравченко Олександрі за заняте ІІ місце у 4-му Всеукраїнському студентському конкурсі книжкового знаку пам'яті Фелікса кідера. Керівник – старший викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Школяр А.В.  Кафедра декоративно-прикладного мистецтва вітає своїх студентів та наш університет з цією приємною подією. Так тримати!

2002 01 01 02 44 08 01492002 01 01 02 45 47 01502002 01 01 04 02 33 01472002 01 01 04 05 21 0148

1070

Студенти ІІ та ІV курсу напряму підготовки Дизайн одягу та аксесуарів, під керівництвом ст. викладача кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Ємельової А.П.,  відвідали виробництво швейної фабрики «Полстар». Екскурсію провела начальник зміни Ігнацевич Тетяна Іванівна. Швейна фабрика виготовляє чоловічі брюки, брюки-шорти, бриджі, жіночі брюки для таких торгових марок як Гарі Вебер, Пьєр Карден, Піонер.  Студенти мали можливість ознайомитися з  процесом виробництва, виробничими цехами швейної фабрики та з різноманітним сучасним обладанням.


 

849
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28