Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

 

ф7

З 4 по 14 лютого 2020 року кафедрою декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дизайну та декоративно-прикладного мистецтва. 

10290

 підведення підсумків 5

18 лютого 2020 р. відбулося підсумкове обговорення студентських робіт в межах І (відбіркового) етапу Всеукраїнської студентської  олімпіади з «Дизайну одягу». Тематику цьогорічної олімпіади  для молодих дизайнерів під назвою «Молодіжні колекції» підказала співпраця з колективом Криворізького навчально-виробничого центру, які виступили замовником створення майбутніми дизайнерами нашого вишу ескізів в номінаціях – «Спортивний одяг», «Джинсовий одяг», «Повсякденний одяг». Тому оцінювали творчі роботи викладачі кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну та представники Криворізького навчально виробничого центру спільно.

10210

imgonline com ua Compressed ydoV5Pj84kC4E7

Різноманітними та яскравими виявилися кваліфікаційні магістерські роботи, які захищали студенти денного та заочного відділення факультету мистецтв по кафедрі ДПМ та дизайну 26 та 27 грудня 2019 року. Напередодні Нового року під час публічного захисту всі охочі мали можливість пересвідчися, що декоративно-прикладне мистецтво на сьогодні не тільки не втрачає актуальності, але й в нових умовах збагачується новими рисами, іноді незвичними для сприйняття, іноді традиційними, а іноді такими, що перебувають  в тісному переплетенні цих двох напрямків.

9760

дизайнери 2019

06 червня 2019 року на художньо-графічному відділенні факультету  мистецтв відбувся показ моделей одягу студентів-дизайнерів «Творчі пошуки-2019». У такому форматі кафедра ДПМ та дизайну за підтримки Криворізького осередку Спілки дизайнерів України вже вдруге проводить перегляд навчальних робіт студентів із фахових дисциплін спеціалізації Дизайн одягу та аксесуарів, що дозволяє професійно, цікаво і натхненно показати творчі можливості студентів у буденних та звичайних речах.

8033

наука5

16 травня 2019 року у конференц-залі головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету відбулося відкриття І Всеукраїнської науково-практичної  конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Мистецька освіта: традиції, сучасність, перспективи», в якій активну участь прийняли участь студенти-дизайнери 1-4 курсу з доповідями щодо традицій, сучасних тенденцій та перспектив розвитку галузі дизайну та магістри образотворчого мистецтва першого року навчання, які у своїх наукових доробках порушили історико-культурологічні аспекти вітражного мистецтва та актуальні проблеми створення мозаїки.

7852

показ каф ДПМ та диз 12 min

Творча діяльність майбутніх дизайнерів одягу сприяє розвитку їх інтересів, мотивів до навчальної та майбутньої професійної праці. На кафедрі декоративно-прикладного мистецтва та дизайну організація самостійної та творчої діяльності реалізовується на заняттях з фахових дисциплін та у творчому гуртку «Конструювання, моделювання одягу та виготовлення швейних виробів», науковий керівник – старший викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, кандидат педагогічних наук  Ємельова А.П.

У гуртку займаються студенти спеціальності 022 Дизайн, спеціалізація Дизайн одягу та аксесуарів (1 курс - Соловйова Т., Косяк А., Дрок О., Павленко А., 2 курс - Марчик М., Пуц Ю., Пономаренко В., Арнаут А., 4 курс -  Коваленкова Л. ).

Мета наукового гуртка полягає у сприянні розвитку творчих здібностей студентів та набутті практичних навичок з проектування нових моделей одягу. Роботою гуртка також передбачено підготовку авторських колекцій до участі у конкурсах молодих дизайнерів.

Діяльність  в творчій лабораторії з дизайну одягу спонукає майбутніх дизайнерів до пошуку і створення свого індивідуального авторського задуму. Нещодавно студенти підготували колекцію українських стилізованих костюмів до номеру "театр мод" на конкурс «Студентська весна-2019», який щорічно проводиться в Криворізькому державному педагогічному університеті.

Представляємо вашій увазі фотозвіт з творчої лабораторії та виступу на конкурсі.

7309

заголовне

Нещодавно 18 лютого 2019 року проведенням настановної конференції з навчальної практики для студентів спеціальності «Дизайн» (керівник практики – ст.викладач кафедри ДПМ та дизайну Школяр А.В.) розпочався двотижневий екскурс у світ природних (рослинних та тваринних форм), який цього року відбувається завдяки люб’язно наданій можливості керівництва природничого факультету, працівників зоологічного музею нашого університету та КЗ «Криворізький міський театр драми та музичної комедії ім. Т.Г.Шевченка» для ознайомлення, вивчення та аналізу природних форм, законів та способів їх застосування, інтерпретації та стилізації у навколишній дійсності, мистецтві, і головним чином, в дизайні.

21 лютого 2019 року студенти спеціалізації Дизайн одягу та аксесуарів, під керівництвом старшого викладача кафедри       Ємельової А.П.,   відвідали КЗ «Криворізький міський театр драми та музичної комедії ім. Т.Г. Шевченка». Майбутні дизайнери мали змогу познайомитися із Заслуженою артисткою України Тетяною Борисівною Брисіною та головним художником Миколою Костянтиновичем Бабічевим, які відкрили закулісся театру, зокрема створення ескізів, художніх образів та театральних костюмів.

7014

заголовнефото

Відповідно до розпорядження науково-навчального сектору навчально-методичного відділу №5 від 28.11.2018 року «Про проведення студентських олімпіад у 2018-2019 н.р.» та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.12.2012 року № 1410), з 4 по 14 лютого 2019 року кафедрою декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади на базі КДПУ – КОНКУРС з ДИЗАЙНУ та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА.

6924

захмаг

26-28 грудня 2018 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» денної та заочної форми навчання. Як випускову кафедру ДПМ та дизайну представляли троє магістрів, що захищалися 28 грудня, а саме: Бардаш Анастасія та Синявіна Ангеліна (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. А.А. Марченко), Василець Юлія (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. Л.Ф. Ейвас ).

Всі вони показали високий рівень володіння теоретичними знаннями та практичними професійними навичками в різних видах декоративно-прикладного мистецтва. Присутні побачили яскраві зразки класичного вітражного мистецтва, легку та витончену витинанку і оригінальне бачення петриківського розпису на полотні.

6577

 Херсон 8

Вдалою та результативною виявилась цьогорічна участь студентів-дизайнерів у V Всеукраїнському студентському конкурсі книжкового знаку пам’яті Фелікса Кідера, що традиційно проходив у м. Херсон на базі кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету з 5 по 9 листопада 2018 року. Тищенко Денис (І курс), Градова Ганна та Нечепоренко Валерія (ІІ курс), Мошкова Ганна (ІІІ курс), Демченко Ольга та Цирдя Анастасія (ІV курс) за участь у конкурсі всі отримали дипломи учасників (науковий керівник:  ст. викладач кафедри ДПМ та дизайну Школяр А.В.).

6195
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31