Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

дизайнери 2019

06 червня 2019 року на художньо-графічному відділенні факультету  мистецтв відбувся показ моделей одягу студентів-дизайнерів «Творчі пошуки-2019». У такому форматі кафедра ДПМ та дизайну за підтримки Криворізького осередку Спілки дизайнерів України вже вдруге проводить перегляд навчальних робіт студентів із фахових дисциплін спеціалізації Дизайн одягу та аксесуарів, що дозволяє професійно, цікаво і натхненно показати творчі можливості студентів у буденних та звичайних речах.

8033

наука5

16 травня 2019 року у конференц-залі головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету відбулося відкриття І Всеукраїнської науково-практичної  конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Мистецька освіта: традиції, сучасність, перспективи», в якій активну участь прийняли участь студенти-дизайнери 1-4 курсу з доповідями щодо традицій, сучасних тенденцій та перспектив розвитку галузі дизайну та магістри образотворчого мистецтва першого року навчання, які у своїх наукових доробках порушили історико-культурологічні аспекти вітражного мистецтва та актуальні проблеми створення мозаїки.

7852

показ каф ДПМ та диз 12 min

Творча діяльність майбутніх дизайнерів одягу сприяє розвитку їх інтересів, мотивів до навчальної та майбутньої професійної праці. На кафедрі декоративно-прикладного мистецтва та дизайну організація самостійної та творчої діяльності реалізовується на заняттях з фахових дисциплін та у творчому гуртку «Конструювання, моделювання одягу та виготовлення швейних виробів», науковий керівник – старший викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, кандидат педагогічних наук  Ємельова А.П.

У гуртку займаються студенти спеціальності 022 Дизайн, спеціалізація Дизайн одягу та аксесуарів (1 курс - Соловйова Т., Косяк А., Дрок О., Павленко А., 2 курс - Марчик М., Пуц Ю., Пономаренко В., Арнаут А., 4 курс -  Коваленкова Л. ).

Мета наукового гуртка полягає у сприянні розвитку творчих здібностей студентів та набутті практичних навичок з проектування нових моделей одягу. Роботою гуртка також передбачено підготовку авторських колекцій до участі у конкурсах молодих дизайнерів.

Діяльність  в творчій лабораторії з дизайну одягу спонукає майбутніх дизайнерів до пошуку і створення свого індивідуального авторського задуму. Нещодавно студенти підготували колекцію українських стилізованих костюмів до номеру "театр мод" на конкурс «Студентська весна-2019», який щорічно проводиться в Криворізькому державному педагогічному університеті.

Представляємо вашій увазі фотозвіт з творчої лабораторії та виступу на конкурсі.

7309

заголовне

Нещодавно 18 лютого 2019 року проведенням настановної конференції з навчальної практики для студентів спеціальності «Дизайн» (керівник практики – ст.викладач кафедри ДПМ та дизайну Школяр А.В.) розпочався двотижневий екскурс у світ природних (рослинних та тваринних форм), який цього року відбувається завдяки люб’язно наданій можливості керівництва природничого факультету, працівників зоологічного музею нашого університету та КЗ «Криворізький міський театр драми та музичної комедії ім. Т.Г.Шевченка» для ознайомлення, вивчення та аналізу природних форм, законів та способів їх застосування, інтерпретації та стилізації у навколишній дійсності, мистецтві, і головним чином, в дизайні.

21 лютого 2019 року студенти спеціалізації Дизайн одягу та аксесуарів, під керівництвом старшого викладача кафедри       Ємельової А.П.,   відвідали КЗ «Криворізький міський театр драми та музичної комедії ім. Т.Г. Шевченка». Майбутні дизайнери мали змогу познайомитися із Заслуженою артисткою України Тетяною Борисівною Брисіною та головним художником Миколою Костянтиновичем Бабічевим, які відкрили закулісся театру, зокрема створення ескізів, художніх образів та театральних костюмів.

7014

заголовнефото

Відповідно до розпорядження науково-навчального сектору навчально-методичного відділу №5 від 28.11.2018 року «Про проведення студентських олімпіад у 2018-2019 н.р.» та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.12.2012 року № 1410), з 4 по 14 лютого 2019 року кафедрою декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади на базі КДПУ – КОНКУРС з ДИЗАЙНУ та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА.

6924

захмаг

26-28 грудня 2018 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» денної та заочної форми навчання. Як випускову кафедру ДПМ та дизайну представляли троє магістрів, що захищалися 28 грудня, а саме: Бардаш Анастасія та Синявіна Ангеліна (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. А.А. Марченко), Василець Юлія (кер.: канд. пед. наук, ст. викл. Л.Ф. Ейвас ).

Всі вони показали високий рівень володіння теоретичними знаннями та практичними професійними навичками в різних видах декоративно-прикладного мистецтва. Присутні побачили яскраві зразки класичного вітражного мистецтва, легку та витончену витинанку і оригінальне бачення петриківського розпису на полотні.

6577

 Херсон 8

Вдалою та результативною виявилась цьогорічна участь студентів-дизайнерів у V Всеукраїнському студентському конкурсі книжкового знаку пам’яті Фелікса Кідера, що традиційно проходив у м. Херсон на базі кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету з 5 по 9 листопада 2018 року. Тищенко Денис (І курс), Градова Ганна та Нечепоренко Валерія (ІІ курс), Мошкова Ганна (ІІІ курс), Демченко Ольга та Цирдя Анастасія (ІV курс) за участь у конкурсі всі отримали дипломи учасників (науковий керівник:  ст. викладач кафедри ДПМ та дизайну Школяр А.В.).

6195

Захист курсових 2018 9

Нещодавно, 24 травня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності «Дизайн» захищали курсові роботи з дисципліни «Комплексне проектування». Дисципліна «Комплексне проектування» є базовою дисципліною в системі професійної підготовки дизайнера, адже вона поєднує цілий комплекс окремих завдань теоретичного та практичного спрямування, вчить студентів враховувати різноманітні аспекти проектної та виконавської діяльності за різними спеціалізаціями. Цього року на захист представили свої роботи дизайнери одягу, інтер’єру та графічні дизайнери.

5065

заголовне фото

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1572 від 06.12.2017 р. у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнська олімпіада з Дизайну проводилася на базі Харківської державної академії дизайну і мистецтв з 24 по 26 квітня 2018 року. Участь у ній від Криворізького державного педагогічного університету прийняли переможці І туру студенти спеціальності "Дизайн" художньо-графічного відділення факультету мистецтв Трач Владислава (4 курс) та Цирдя Анастасія (3 курс).

Темою конкурсного завдання олімпіади з дизайну у 2018 році став «Архітектурний мотив як основа площинної та просторової інтерпретації форми». В зв’язку із тим, що в листопаді 1918 року виповнюється 90 років архітектурному символу Харкова – Госпрому, за рішенням оргкомітету олімпіади саме цей об’єкт був вибраний для виконання завдання з композиції учасниками олімпіади.
Зважаючи на суто "архітектурне" завдання, наші дівчата в компанії з іменитими конкурсантами з архітектурних та дизайнерських університетів та факультетів України виглядали досить пристойно.

В підсумку Трач Владислава отримала Заохочувальний ДИПЛОМ "За емоційність художньо-проектної мови", з чим кафедра ДПМ та дизайну її щиро і вітає! А втім, в якості робіт наших дизайнерів Ви можете пересвідчитися самі.

Посилання на офіційний сайт ХДАДМ: http://www.ksada.org/nov-27-04-2018-2.html

4826

ФОТО1255 ФОТО1258

25 січня 2018 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист магістерських робіт та кваліфікаційних робіт в матеріалі магістрів другого року навчання спеціальності «Образотворче мистецтво» (голова ЕК канд. пед. наук, доцент Томашевський В.В.).

По кафедрі ДПМ та дизайну захищалися: Новікова Марія - магістерська робота "Зображально-декоративні можливості батику як підвиду художнього текстилю ХХ ст." (кер.: канд. мистецтвознавства, доцент Удріс І.М.) та кваліфікаційна робота в матеріалі "Декоративна композиція в техніці холодного батику" (кер.: канд. пед. наук, ст. викладач Ейвас Л.Ф.); Рудь Анна - магістерська робота "Лінія і колір як виражальний засіб формування художнього образу в росписі по тканині" (кер.: канд. мистецтвознавства, доцент Удріс І.М.) та кваліфікаційна робота в матеріалі "Декоративна композиція в техніці батік" ((кер.: кнд. пед. наук, ст. викладач Ейвас Л.Ф.).

Обидві студентки показали високий рівень як теоретичних, так і практичних знань. Окремо слід відзначити виконання значного обсягу роботи на високому професійному рівні кваліфікаційних робіт в матеріалі.

Кафедра ДПМ та дизайну вітає їх з успішним завершенням навчання, а також всіх магістрантів, хто захищався того дня. Успіхів!

ФОТО1256 ФОТО1259

3842
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30