Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

заголовне фото АРТ1

20 квітня 2018 року у приміщенні Виставкової зали Криворізької дитячої художньої школи №1 імені О. Васякіна Криворізької міської ради відбулося подвійне свято дитячої дизайнерської творчості – так кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну КДПУ спільно зі Спілкою дизайнерів України та міським методичним кабінетом ПСМНЗ (шкіл естетичного виховання) підвела підсумки І Регіонального інтернет-конкурсу дитячих дизайн-проектів «АРТ-Погляд» та конкурсу дизайнерської майстерності «Форма. Образ – 2018».

Презентація (Автор: ст. гр. Д-15 Демченко О.).

 

4690

заголовне фото 1Арс

16 квітня 2018 року за підтримки ректорату КДПУ стартував наступний спільний проект кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Криворізького державного педагогічного університету та цього разу ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Метою конкурсу, в якому будуть задіяні студенти художньо-графічного відділення факультету мистецтв, є розробка та виконання дизайну внутрішніх інтер’єрів  Університету АрселорМіттал задля створення творчої атмосфери та формування комфортного середовища для навчання та розвитку співробітників ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Нагадаємо, що це вже не перший спільний проект, організований кафедрою, в ході якого студенти спеціальностей «Дизайн» та «Образотворче мистецтво» зможуть не тільки в повній мірі спробувати свої власні сили в підвищенні своєї професійної майстерності, розвинути практичні навички роботи з замовниками відповідно до запропонованих ними вимог, отримати за кращі проекти заслужену винагороду, але й зробити оточуюче середовище для працівників підприємства більш привабливим для навчання та самовдосконалення.

4605

 

заголовне фото

Завершено підведення підсумків оцінювання дитячих дизайн-проектів, що були надіслані з різних куточків нашої області в межах І Регіонального інтернет-конкурсу дитячих дизайн-проектів "АРТ-ПОГЛЯД", організованого минулоріч кафедрою декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Криворізького державного педагогічного університету.

Близько 70 учасників з Кривого Рогу, Кам'янського, Покрови та ін. змагалися у номінаціях "АРТ-Плакат", "АРТ-Графіка", "АРТ-Дім", "АРТ-Колаж" та "АРТ-Інженерія" у вікових категоріях 6-9, 10-14 та 15-18 років, а загальною темою конкурсу стало гасло: "Рідне місто очима юного дизайнера", що об'єднало в собі яскраві, різноманітні та цікаві дитячі ідеї.

Нагадаємо, що метою і завданнями конкурсу є:

- популяризація ідей дизайн-освіти серед учнівської молоді та дітей різних вікових категорій;

- пошук та заохочення талановитих особистостей в галузі дизайну;

- демонстрація можливостей дизайну в формуванні естетичної та екологічної культури підростаючого покоління;

- привернення уваги дітей та молоді до ключових проблем естетизації навколишнього середовища;

- формування мережевої спільноти обдарованих дітей, а також  фахівців по роботі з дітьми, що займаються дизайн-розробками;

- створення нових форм регіонального співробітництва.

З приємністю інформуємо, що нагородження переможців відбудеться 20 квітня 2018 року в приміщенні Виставкової зали Дитячої художньої школи №1 імені Олександра Васякіна Криворізької міської ради по вул. Героїв АТО, 11 о 16.30.

Ласкаво запрошуємо учасників, їх батьків, викладачів та всіх зацікавлених відвідати цей захід!

Роботи переможців конкурсу у 2018 році можна переглянути тут. 

4567

 

 

ЗАГОЛОВНЕ ФОТО 1

02 квітня 2018 року у приміщенні Виставкової зали Криворізької дитячої художньої школи №1 Криворізької міської ради відбулося відкриття виставки-конкурсу дизайнерських дитячих робіт "Курсор - 2018", що проводиться щорічно в межах спільного проекту відділу культури міськвиконкому Криворізької міської ради, Криворізького осередку Спілки дизайнерів України та кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Криворізького державного педагогічного університету DESIGN FOR YOU (Дизайн для тебе), і має на меті популяризацію ідей дизайн-освіти серед учнівської молоді та дітей різних вікових категорій, пошук та заохочення талановитих особистостей в галузі дизайну.

Традиційно в межах конкурсу кафедра ДПМ та дизайну представила кращі кваліфікаційні проекти минулого року з графічного дизайну, дизайну одягу та інтер'єру. За підсумками конкурсу жюрі обере найкращі роботи, а переможців буде оголошено 20 квітня 2018 року там же за адресою вул. Героїв АТО, 11.

Слідкуймо за оголошеннями і запрошуємо не церемонію нагородження!!! Разом підтримаємо талановиту молодь!

4483

1фото

20 березня 2018 року у Виставковій залі факультету мистецтв відбулося довгоочікуване нагородження переможців спільного проекту кафедри ДПМ та дизайну Криворізького державного педагогічного університету та компанії ПАТ "Криворіжгаз" – конкурсу на кращий дизайн-проект оформлення газорозподільних пунктів, розташованих на території нашого міста.

4340

 

ОЛІМПІАДА 1

Відповідно до Розпорядження №7 науково-навчального сектору навчально-методичного відділу КДПУ від 19 жовтня 2017 року та наказу МОН України від 10 жовтня 2017 року № 3264 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і Спеціальностей у 2017-2018 н.р.", минулого місяця кафедрою декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади на базі КДПУ – КОНКУРС з ДИЗАЙНУ та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА.

Змагання здійснювалося серед студентів спеціальності «Дизайн» І-ІV курсів за такими напрямами:

п/п

Назва напряму, діяльності

Дата проведення

Відповідальний викладач

1.

Художньо-прикладна графіка

28-29.11.2017

Школяр А.В.

2.

Формотворення

01.12.2017

Томашевський В.В

3.

Дизайн одягу та аксесуарів

08.12.2017

Ємельова А.П.

 та серед студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» ІV курсу

п/п

Назва напряму, діяльності

Дата проведення

Відповідальний викладач

1.

Декоративно-прикладне мистецтво

08.12.2017

МарченкоА.А.

Кожному із заявлених кафедрою напрямів відповідало окремо поставлене завдання, яке студенти отримували безпосередньо перед початком роботи. Час, відведений на виконання кожного із завдань за різними напрямами, було встановлено на рівні 4 академічних годин.

3732

IMG 68

Відповідно до Розпорядження №7 науково-навчального сектору навчально-методичного відділу КДПУ від 19 жовтня 2017 року та наказу МОН України від 10 жовтня 2017 року № 3264 "Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і Спеціальностей у 2017-2018 н.р.", кафедрою ДПМ та дизайну в період з 27 листопада по 12 грудня 2017 року в межах І туру Всеукраїнської студентської олімпіади  в КДПУ було проведено конкурс з дизайну та декоративно-прикладного мистецтва, що охоплював такі напрямки роботи: "Художньо-прикладна графіка", "Формотворення", "Дизайн одягу" та "Декоративно-прикладне мистецтво", в якому взяли участь 23 студенти I, II, III та IV курсів спеціальності "Дизайн" та 6 студентів IV курсу спеціальності "Образотворче мистецтво". Оголошення результатів конкурсу (в тому числі і повний звіт про його проведення) та нагородження переможців відбудеться після новорічних свят!

3530

 

1 граф

16 грудня 2017 року на базі КПМНЗ "Криворізька міська музична школа №4" Криворізької міської ради відбувся ІV Регіональний конкурс "Графічні метаморфози", що об'єднав учасників з багатьох куточків нашого регіону. Конкурсні завдання для різних вікових груп мали на меті розкриття слово-образу, певного стану живих істот та змісту віршованих текстів і приказок засобами графіки.

Очолював жюрі ІV Регіонального конкурсу відомий фахівець в галузі дитячої дизайн-освіти, Заслужений діяч мистецтв України, член Спілки дизайнерів України, директор Дизайн-ліцею Херсонської міської ради Павло Сліпіч, а його членами стали викладачі кафедри ДПМ та дизайну КДПУ Андрій Школяр, Голова Криворізького осередку Спілки дизайнерів України та Пляко Дмитро, член Національної спілки художників України, що вдвічі приємніше і почесно.

3479

1аб

З нагоди Всеукраїнського тижня права і міжнародного дня захисту прав людини, комітетом у справах сім'ї і молоді виконкому Криворізької міської ради спільно з Першим криворізьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, оголошено конкурс соціального плакату та інфографіки "Я МАЮ ПРАВО", який направлений на підвищення зацікавленості молоді до своїх прав, привернення уваги суспільства до прав людини, популяризацію загальнолюдських цінностей, виховання активної життєвої позиції, високих моральних якостей та відповідального ставлення до оточення, а також розвиток творчого потенціалу, виявлення і підтримку талановитої молоді. Проголосувати за роботи наших студентів можна  за посиланням https://www.facebook.com/pershuy.centr.bpvd/posts/1971307326476739.

3447

Бієнале

Напередодні вихідних, 8 грудня 2017 року о 15.00 в Міській Виставковій залі, що по вул. Олександра Поля, 2 відбулося відкриття виставки навчально-творчих та кваліфікаційних робіт студентів та викладачів художньо-графічного відділення факультету мистецтв КДПУ "Бієнале – 2017", що традиційно проходить кожні два роки і є своєрідним творчим звітом кафедр образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

Цього разу кафедра ДПМ та дизайну окрім творчих робіт викладачів – членів Національної спілки художників України Томашевського В.В., Щербини В.Г., Пляко Д.А., традиційних робіт з декоративно-прикладного мистецтва в техніках декоративного живопису, петриківського розпису, розпису по тканині, деревині та вишивки, чи не вперше в значній кількості представила кваліфікаційні дизайн-проекти бакалаврів та спеціалістів спеціальності "Дизайн" в напрямах з графічного дизайну та дизайну одягу. Це і розробки персонажів до комп'ютерних ігор, рекламної, поліграфічної та упаковочної продукції, представлення можливостей використання графічних редакторів у графічному дизайні, дизайн-проекти оформлення приміщень кафедри та університету та навчальні роботи студентів з дисципліни "Основи формотворення" та "Художнє конструювання". В експозицію всієї виставки органічно вписалися дизайн-проекти з конструювання та моделювання одягу та аксесуарів, оригінальні вироби з тканини в матеріалі, оздоблені елементами вишивки як в національному стилі, так і в сучасній трактовці моделей та елементів одягу.

3381
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша