Факультет педагогічної освіти
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА. ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА.
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА. СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА.

Протягом лютого 2024 року на факультеті педагогічної освіти проведено ряд заходів національно-патріотичного виховання.

19 лютого 2024 року проведено виховні години до дня Державного герба України (куратори Суятинова К.Є., Іншаков А.Є.).

герб 1   герб 4

Герб - це один із трьох офіційних символів нашої держави. Разом із Державним Прапором та Державним Гімном вони є уособленням звичаїв та традицій українського народу, його історії та культури. 19 лютого 1992 року Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України. Він визначений як головний елемент великого Державного Герба України.

Наш герб,  наша святиня,  має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення  до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього. Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово «Воля». Тож цінуймо своє, шануймо символи! З Днем Державного Герба України!  Слава Україні! Героям Слава!

21 лютого 2024 р. організовано та проведено виховні заходи до Міжнародного дня рідної мови на тему: "О, мово! Душа голосна України!" кураторами 2 курсу Серьогіною І.Ю., 3 курсу Іншаковою І.Є. та наставником магістрів Древняк Л.П.

IMG 20240221 192529 959   IMG 20240221 192559 428

Викладачі разом зі студентами  розмірковували над тим, що рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із шести тисяч мов, які нині існують, близько половини знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиліття. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги для людства.

рідна мова 1

Студенти дізналися багато цікавих історичних фактів про походження української мови, прослухали вірші та вислови відомих українських письменників, відповіли на питання тесту "Знай та люби українську мову!".

У Міжнародний день рідної мови набуває особливого сенсу заклик: любіть, плекайте і поважайте свою рідну мову! Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Сьогодні, в умовах спротиву українців повномасштабному російському вторгненню, за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є потужною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до Перемоги України.

Вересень 2024