Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
У грудні 2023 – січні 2024 року студенти-хіміки Ігор Талалай (ХІ-22) та Марина Вареник (ХІ-23) взяли участь у щорічній міжнародній онлайн-конференції Міжнародного Дому Зонненберга (Німеччина) «From floods to drought – Under the spell of water». Цьогоріч тематика конференції передбачала обмін думками стосовно водних ресурсів планети та проблем із ними пов'язаних. Учасники не лише мали можливість прослухати лекції європейських корифеїв науки, але і висловитись самим, причому англійською та/або німецькою мовами.
   
   
Наші студенти не залишались осторонь і презентували учасникам з кількох європейських країн своє бачення проблеми, своє ставлення до глобальних проблем та локальних, зокрема, пов'язаних із війною московії проти України, екологічними наслідками бойових дій тощо. Зусилля студентів не залишились марними – участь у міжнародному заході підкріплена відповідними сертифікатами.
   
   
Слід зазначити, що участь у зимовій школі Міжнародного дому Зонненберга стає для студентів-хіміків традицією: Ігор Талалай бере участь вже другий рік поспіль, а минулого року компанію йому складала студентка магістратури Анастасія Рибачук (ХІм-22), яка брала участь і у офлайн частині «International House Sonnenberg» у Німеччині у період з 29 грудня 2022 року по 4 січня 2023 року.
25587
Виконання кваліфікаційної роботи є обов'язковою складовою підготовки магістрів за спеціальністю Середня освіта(Хімія). З року в рік студенти магістратури виконують свої перші справжні наукові дослідження, що є показником їх зрілості та готовності до роботи за фахом.
Тематика робіт надзвичайно різна: більшість робіт мають методичний характер, хоча зустрічаються і більш "хімічні"; є роботи теоретичного плану і багато таких, що мають практичний, прикладний напрям. Додткова спеціальність Середня освіта(Інформатика) часто допомагає студентам виконувати роботи, активно використовуючи та розробляючи або модернізуючи наявні освітні інформаційно-комунікаційні технології.
З усім різноманіттям тем кваліфікаційних робіт магістрантів-хіміків ви можете ознайомитись у репозитарії. У цьому ж матеріалі ми хочемо виокремити ті наробки і знахідки молодих науковців, які будуть цікавими і вчителям хімії, і молодшим поколінням студентів-хіміків, і учням. Тим більше, що цього року під час захисту кваліфікаційних робіт, таких надбань було досить таки багато.
Отже, добірка найбільш цікавих методичних розробок від випускників магістратури КДПУ спеціальності Середня освіта (Хімія):
24115
Вже вдруге цього року здобувачі освіти за спеціальністю Середня освіта(Хімія) та викладачі кафедри хімії та методики її навчання долучились до можливості підвищити рівень власної кваліфікації та крузору, взявши участь у міжнародному проєкті Ukraine Global Faculty. Цього разу вони відвідали онлайн-лекцію професора кафедри хімії в Коледжі мистецтв і науки Університету Міссурі Дмитра Кірєєва. Темою його доповіді була роль сучасних комп'ютерних технологій та штучного інтелекту у пошуку та розробці нових лікарських препаратів.  Понад дюжину студентів природничого факультету слухали про специфіку роботи на передовому краї науки - синтезу нових речовин, які мають потенційні лікувальні властивості, етапи їх пошуку, перевірки та удосконалення. Участь у заходах Ukraine Global Faculty підкріплюється отриманням сертифікату учасника, який доповнює отримані безцінні знання та досвід спілкування з фахівцями у різних галузях науки.
   
   
23761
У рамках здобуття неформальної освіти на світових та вітчизняних онлайн платформах студентами Криворізького державного педагогічного університету груп ХІск-20 та БХ-19 було опановано курс "Вступ до обміну вуглеводів", що входить до структури нормативної дисципліни "Біохімія" підготовки студентів спеціальностей Середня освіта (Хімія) та Середня освіта (Біологія та здоров'я людини).
Вітаємо студентів із успішним завершенням курсу, отриманням сертифікату та зарахуванням відповідного модулю з "Біохімії"!   
   
Сертифікат_ВчорашньогоСертифікат_ОрловоїСертифікат_Трусової
   
Сертифікат_ЯшиноїСертифікат_Василенко
20430
Хімічна Олімпіада - 2022
Четвертий рік поспіль через пандемію та збройну агресію расєї Хімічна Олімпіада Кривоірзького державного педагогічного університету відбувалась у режимі онлайн. Увечері 8 травня 2024 року кращі знавці хімії нашого університету витратили близько 2 годин на розв'язування різноманітних завдань: тестових, розрахункових задач та відеозавдань. Цього року у Олімпіаді взяли участь 10 учасників із 31 запрошеного – представники спеціальності «Середня освіта (Хімія)» та спеціальності «Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)» (з додатковою спеціальністю «Середня освіта  (Хімія)»).
За традицією змагання відбувались у трьох освітньо-вікових категоріях: І курс, ІІ-ІІІ курси та IV-V курси. 
Із завданнями Хімічної олімпіади-2018 та відповідями на них Ви можете ознайомитись за цим посиланням.
Від щирого серця вітаємо переможців та призерів, а саме:
Серед першокурсників:

Вареник Марина (група ХІ-23)

 
 
Серед II-III курсів:

Талалай Ігор (група ХІ-22)

 
 
Серед IV-V курсів:
Василенко Катерина (група ХІм-23) та

Гривнак (Послушняк) Софія (група ХІ-20)

Свєшнікова Анастасія (група ХІ-20)
Кравець Дарія (група БХ-20)
З історією проведення Хімічних Олімпіад на факультеті, їх переможцями, завданнями та відповідями Ви можете ознайомитись за цим посиланням.
520
Вирощування кристалів - заняття гідне кожного справжнього хіміка. У цього хобі є як наукова мета - кожна речовина характеризується кристалами певної форми та кольору, так і естетична - з першого погляду здається, що перед тобою дорогоцінне каміння.
Саме таким мистецтвом займається Долгіх Ростислав, студент, що навчається за спеціальністю "Хімія". Ростислав також має неабиякий хист до фотографування. Частину творчого доробку цього талановитого студента можна побачити нижче.
Ще більше інформації можна знайти на сайті, одним з розробників якого є Ростислав. Даний сайт можна знайти за адресою: https://sites.google.com/site/crystallsgrowing/home.
При використанні фотографій посилання на даний ресурс або ім'я їх автора є обов'язковим.

 

Калій алюміній-хром дисульфату додекагідрат (галун) Ферум (ІІ) сульфату гептагідрат (залізний купорос) Калій-алюміній сульфату додекагідрат (галун)
Калій алюміній-хром дисульфату додекагідрат (галун) Ферум (ІІ) сульфату гептагідрат (залізний купорос) Калій-алюміній сульфату додекагідрат (галун)
Натрій тетраборату декагідрат (бура) Калій дигідрогенфосфат Калій-ферум(ІІ) дисульфату гексагідрат
Натрій тетраборату декагідрат (бура) Калій дигідрогенфосфат Калій-ферум(ІІ) дисульфату гексагідрат
Купрум (ІІ) сульфату пентагідрат (мідний купорос) Калій гексаціаноферат(ІІІ) (червона кров'яна сіль) Калій гексаціаноферату(ІІ) тригідрат (жовта кров'яна сіль)
Купрум (ІІ) сульфату пентагідрат (мідний купорос) Калій гексаціаноферат(ІІІ) (червона кров'яна сіль) Калій гексаціаноферату(ІІ) тригідрат (жовта кров'яна сіль)
Амоній-кобальт(ІІ) дисульфату гексагідрат Амоній-купрум(ІІ) дисульфату гексагідрат Амоній-ферум(ІІ) дисульфату гексагідрат (сіль Мора)
Амоній-кобальт(ІІ) дисульфату гексагідрат Амоній-купрум(ІІ) дисульфату гексагідрат Амоній-ферум(ІІ) дисульфату гексагідрат (сіль Мора)
Амоній-цинк дисульфату гексагідрат Калій дихромат (хромпік) Калій-магній хромат-сульфату гексагідрат
Амоній-цинк дисульфату гексагідрат Калій дихромат (хромпік) Калій-магній хромат-сульфату гексагідрат
Калій-натрій тартрату тетрагідрат (сегнетова сіль)    
Калій-натрій тартрату тетрагідрат (сегнетова сіль)    
863
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30