Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
Шановні одинадцятикласники!
Якщо Ви плануєте здобувати вищу освіту у галузі хімії, кафедра хімії та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету пропонує вам перевірити власні сили шляхом участі у Всеукраїнській олімпіаді КДПУ. Окрім тренування у розв'язанні різних вправ з хімії, у вас є можливість здобути додаткові 20 балів до сертифікату ЗНО з хімії, які будуть враховуватись за умови вашого вступу до КДПУ на спеціальність 014.06 Середня освіта (Хімія).
Олімпаду буде проведено у два етапи:
перший етап (відбірковий) відбувається дистанційно з 16 березня до 16 квітня. Для участі треба зареєструватись, заповнивши гугл-форму, і отримати на ваш, вказаний вами у формі, e-mail завдання, відповіді на які треба надіслати за електронною адресою acinonyxleo@gmail.com або k_chemistry@kdpu.edu.ua. Якщо Ви набрали більше 75 балів із 100 – Вас буде запрошено до участі у другому турі.
другий етап (очний) відбудеться 21 квітня 2018 року у Криворізькому державному педагогічному університеті (м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54). Передбачено теоретичний та експериментальний блоки завдань, за результатами яких, переможці мають можливість отримати від 15 до 20 додаткових балів до сертифікату ЗНО з хімії.
Ознайомитись із офіційним Положенням про Всеукраїнську олімпіаду Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет» для професійної орієнтації вступників можна за цим посиланням.
Дізнатись детальніше про умови проведення олімпіади та зареєструватись на Олімпіаду з хімії та інших спеціальностей можна за цим посиланням.
4285
Шановні школярі, їх батьки, вчителі та усі, хто цікавиться хімією!
Заключне цього навчального року заняття "Школи юного хіміка", присвячене дослідженню властивостей сполук Фосфору, розпочнеться 31 березня о 10 годині 30 хвилин.
Ведучим заняття буде Нечипуренко Павло Павлович, кандидат педагогічних наук, асистент кафедри хімії та методики її навчання.
На порядку денному огляд властивостей одного з головних представників 15-ї (VA) групи періодичної системи елементів – Фосфору. Планується провести низку дослідів спрямованих на визначення фізичних та хімічних властивостей простих речовин Фосфору та його сполук (оксидів, кислот). Також, як і завжди, увага буде приділена використанню сполук цього елементу у побуті, а ведучий із задоволенням спробує дати відповіді на усі запитання слухачів. Буде цікаво! Чекаємо на усіх, кому цікава ця тема і хімія взагалі.
Більш детальна інформація у цьому матеріалі.
3265
Шановні учні випускних класів, їх батьки та вчителі!
Кафедра хімії та методики її навчання проводить моніторингове тестування з хімії, що надасть вам можливість перевірити власний рівень знань на даному етапі підготовки до ЗНО. Моніторингове тестування з хімії цього року відбудеться 03 лютого, початок о 10 годині 00 хвилин.
Участь у тестуванні безкоштовна. Детальнішу інформацію стосовно моніторингового тестування з хімії (у тому числі і за минулі роки) можна отримати у цьому матеріалі .
Ми чекаємо на вас!
3848
Шановні колеги, студенти, вчителі та учні, а також усі, хто цікавиться хімією, з ким ми зустрічались минулого року під час різних заходів!
Новорічні привітання кафедри хімії
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ від щирого серця вітає вас з прийдешніми святами та бажає вам у новому році позитивних емоцій, щирих почуттів, добробуту, здійснення мрій та міцного здоров'я! Цікавтесь наукою, вивчайте хімію, любіть дізнаватись щось нове і отримуйте задоволення від життя та пізнання світу!
Новорічна хімічна ялинка (ракурс 1) Новорічна хімічна ялинка (ракурс 2) Новорічна хімічна ялинка (ракурс 3)
Ми працюємо з вами та для вас. До зустрічі у новому році!
Щиро ваша кафедра хімії та методики її навчання
3615
19 грудня у стінах Криворізького державного педагогічного університету відбувався вкрай непересічний науково-популярний захід – «Ніч науки». Кафедра хімії та методики її навчання у особі завідуючої кафедри Старової Тетяни Валеріївни, доцента кафедри Селіванової Тетяни Валеріївни, одного з найкращих студентів Долгіх Ростилава та лаборанта Гадяцької Ольги Володимирівни прийняла активну участь у цьому заході.
Хіміки буквально трактували назву заходу «Ніч науки» і тому заготовили низку дослідів з використанням люмінесценції та флуоресценції, а також приготували для глядачів невеличке проте ефектне фаєр-шоу. У той час, коли за вікном панувала темрява, яку розганяли вуличні ліхтарі та світло з вікон будинків, у хімічних лабораторіях світилось майже все: написи на стінах, зроблені флуоресцентною фарбою, розчини у колбах, пробірках та циліндрах, світилось як у примарному світлі ультрафіолетової лампи, так і без нього. На зміну розчинам, що випромінювали світло приходили досліди з вогнем і полум'ям, що також ефективно, а головне – ефектно, розганяли темряву та примушували глядачів затамовувати подих. Можна сказати, що цього зимового вечора кафедра хімії та методики її навчання запалювала як ніколи.
Досліди з флуоресцеїном
Доліди з флуоресцеїном
 
ФлуоресценціяФакіри кафедри хіміїЗвісно, більшість речовин, що використовувались цього дня у дослідах, мають інше більш прагматичне застосування, але цього вечора з їх допомогою досвідчені хіміки розважались самі і розважали гостей – учнів гуманітарно-технічного ліцею №129, які, сподіваємось, зацікавляться такою захоплюючою і важливою наукою як хімія!
3577
19 грудня у аудиторії 116 відбулось нагородження переможців та призерів Хімічної Олімпіади-2017.
Теодор Антімонов - срібний призер Хімічної Олімпіади-2017Кристина Кадашвілі - переможець Хімічної Олімпіади-2017 серед першокурсниківПереможці та призери Хімічної Олімпіади-2017
Кафедра хімії та методики її навчання щиро вдячна усім учасникам Хімічної Олімпіади та бажає їм у новому році ще більше наснаги, позитиву, здоров'я та жаги до знань, а переможцям та призерам - не спочивати на лаврах, не зменшувати вимог до себе і при цьому отримувати задоволення від життя, навчання та власних успіхів!
Із результатами, завданнями та відповідями цьогорічної олімпіади, а також з історією її проведення, завданнями та переможцями минулих років, можна ознайомитись у цьому матеріалі .
3455
18 листопада 2017 року о 10:30 розпочалося заняття Школи юного хіміка за темою «Випадкове відкриття Фарадея і віщий сон Кекуле» (викладач: Старова Т.В.). Слухачі, що були на ньому присутні, мали змогу дізнатись про історію відкриття та дослідження ароматичних сполук, а також експериментально дослідити фізико-хімічні властивості окремих представників класу ароматичних сполук.
Не дивлячись на достатньо високу складність теми, присутні на занятті діти отримали масу позитивних вражень та навичок практичної роботи з посудом та реактивами.
На занятті було досить багато нових облич, і знову були присутні вчителі та батьки. Старова Т.В. дякує за ведення фото- та відеорепортажу і технічну допомогу у проведенні заняття небайдужим вчителям та батькам.


 

3127
4 листопада 2017 року о 10:30 розпочалося заняття Школи юного хіміка за темою «Хімічні амфібії» (викладач: Старова Т.В.). На ньому були присутні близько 24 слухачів зі шкіл міста Кривого Рогу та Інгульця з батьками та вчителями. В бесіді Тетяною Валеріївною було визначено очікування дітей (дізнатися більше, задовольнити особистісний інтерес, побачити досліди, підготуватися до олімпіади, ЗНО та інше) від такої форми спілкування з викладачами кафедри хімії та методики її навчання, вид ресурсу інформування їх про цей захід (соціальні мережі – фейсбук, вчитель хімії, офіційний сайт університету).
Ведучою було використано діяльнісний підхід задля набуття слухачами практичних вмінь роботи з реактивами, проведення спостережень, формулювання висновків.
Головний висновок із заняття: існують речовини-«перевертні», що зраджують своїм очікуваним характеристикам і реагують як з кислотами, так і з лугами, залежно від створених умов.
Хочеться відзначити, що присутність вчителів шкіл та батьків дітей на таких заходах не рідкість. Низький уклін їм і пошана. Старова Т.В. дякує за ведення фото- та відеорепортажу і технічну допомогу у проведенні заняття небайдужим вчителям.


 

Все… Почалося!!! Робота в групах Досліди під пильним керівництвом
Все… Почалося!!! Робота в групах Досліди під пильним керівництвом
Спостереження на явищами Демонстраційний дослід: реакція цинк оксиду з лугом та кислотою Теоретична частина заняття
Спостереження на явищами Демонстраційний дослід: реакція цинк оксиду з лугом та кислотою Теоретична частина заняття
2969
26 жовтня 2017 року тиждень екскурсій до лабораторій кафедри хімії та методики її навчання було продовжено групою представників Криворізької ЗОШ № 15, що складалась переважно з восьмикласників. Неабиякий інтерес ці діти виявляють до вирощування кристалів, саме тому головною дійовою особою сьогоднішньої екскурсії був студент-хімік IV курсу Ростислав Долгіх. Ростислав поділився досвідом вирощування кристалів, відповів на усі запитання і, звісно ж, продемонстрував невелику, зате яскраву частину своєї колекції кристалів.
У другій частині екскурсії учням було продемонстровано декілька яскравих дослідів, що дещо розширили їх знання за межі шкільної програми та надали можливість побачити багато вивчених ними раніше теоретичних правил та закономірностей у дії.
Асистент кафедри хімії та методики її навчання Нечипуренко П. П. із задоволенням відповідав на усі запитання юних поціновувачів хімії і був приємно вражений їх рівнем знань та інтересом до предмету. За це особливу подяку слід висловити ініціатору проведення цієї екскурсії до хімічної лабораторії - вчителю хімії ЗОШ № 15 Петрик Олександрі Володимирівні. Сподіваємось на подальші зустрічі з вихованцями Олександри Володимирівни на різних наукових заходах кафедри.


 

Міні-лекція про кристали Пояснення на конкретних прикладах Об'єкт найбільшої уваги юних хіміків
Міні-лекція про кристали Пояснення на конкретних прикладах Об'єкт найбільшої уваги юних хіміків
Обмін досвідом з вирощування кристалів Експериментальний блок екскурсії У нескладних дослідах беруть участь активні екскурсанти
Обмін досвідом з вирощування кристалів Експериментальний блок екскурсії У нескладних дослідах беруть участь активні екскурсанти
2847
25 жовтня до Криворізького педагогічного університету завітали учні 10-Б класу Криворізької школи № 35 (класний керівник – Шушарінова Світлана Володимирівна). Для них була підготовлена широка програма з п'яти тематичних екскурсій предметно-професійного спрямування (організатор – Старова Т.В., відповідальні особи за проведення екскурсій – Мальченко С. Л. з астрономії, Задорожня А. М. з географії, Коцюруба В. В. з біології, Старова Т. В. з хімії, Марчик В. І. з фізичної культури).
Викладачі, відповідальні за проведення екскурсій, підготували цікаві заходи з метою здійснення профорієнтаційної роботи, розвитку зацікавленості шкільними навчальними предметами, розширення кругозору учнів.
На кафедрі хімії та методики її навчання екскурсія з хімії проходила у 110 аудиторії. Старовою Т. В. задіяно різні форми роботи: бесіда щодо актуальності хімічної освіти для фахівців широкого спектру людської діяльності, доцільності вибору спеціальності "Середня освіта (Хімія)", престижності професії вчителя хімії та актуальності набуття фаху у галузі хімії, демонстрація хімічних дослідів: "Золотий дощ", мікрокристалоскопічні реакції на виявлення катіонів калію, кальцію, плюмбуму(2+), мангану(2+), ніколу(2+), якісні реакції на аніони (хлорид, бромід, йодид), реакції з амфотерними речовинами та інші.
Задоволення отримали всі - відвідувачі і керівник екскурсії.


 

Здійснюємо реакцію Милуємось результатами реакції Пояснюємо сутність якісних реакцій
Здійснюємо реакцію «золотий дощ» Милуємось результатами реакції «золотий дощ» Пояснюємо сутність якісних реакцій
Одержання нікол(ІІ) гідроксиду Досліди з алюміній гідроксидом Результати мікрокристалоскопічних реакцій можна оцінити тільки так...
Одержання нікол(ІІ) гідроксиду Досліди з алюміній гідроксидом Результати мікрокристалоскопічних реакцій можна оцінити тільки так...
2828
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31