Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
Шановні одинадцятикласники!
Кафедра хімії та методики її навчання та Центр доуніверситетської та післядипломної освіти КДПУ пропонують вам взяти участь у 8-місячних підготовчих курсах до ЗНО з хімії. За цей час ви матимете змогу отримати теоретичні знання і практичні навички розв'язування завдань з усіх розділів шкільного курсу хімії. Заняття буде проводити досвідчений викладач кафедри хімії та методики її навчання, а відбуватимуться вони по вихідних днях і супроводжуватимуться демостраційними дослідами та виконанням лабораторних дослідів (у тих темах, де це буде доречним). Успішне закінчення підготовчих курсів не лише гарантує підвищення власного рівня знань з хімії, але й надає можливість отримати додаткові бали до результату ЗНО з хімії, за умови подачі заяви на вступ до КДПУ за будь-якою спеціальністю, для вступу на яку необхідна наявність сертифікату ЗНО з хімії.
Поспішайте зареєструватись – часу залишилось зовсім небагато! Зробити це можна за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, буд. 26, каб. №3, а дізнатись більш докладну інформацію – за телефоном: 098-27-83-249 (Центр доуніверситетської та післядипломної освіти КДПУ).
Ми чекаємо на вас!
8608
14 вересня у місті Кривому Розі відбувся традиційний уже захід – Industrial Fest (фестиваль індустріальної культури). І традиційно у цьому заході активну участь взяли хіміки КДПУ.
Цього року заключні заходи фестивалю відбувались у парку Шахтарський. Парк було поділено на кілька тематичних зон (кварталів), у одному з яких і розташувались хіміки з КДПУ. Звісно, це був науковий квартал. Розкрити роль науки хімії у промисловості, побуті та дозвіллі мала програма, що складалась із 4 хімічних дослідів: майстер-класу з титрування (визначення вмісту Феруму у залізній руді); хімічної веселки, що розфарбовувалась одним лише розчином солі Феруму; "ртутного серця Кривбасу", що билось без перестанку майже усі 5 годин заходу та, звісно ж, фаєр-шоу у вигляді горючої піни. Цього дня левову частку дослідів взяли на себе студенти ІІ курсу спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія): Грабовська Єлизавета, Єгорова Анна та Музиченко Владислав.
Як учасники заходу, так і відвідувачі подарували один одному безліч яскравих емоцій! І хоча п'ять годин поспіль без перерви відпрацювати було нелегко, студенти-хіміки розкрили свої таланти на повну, ще й долучили хіміка-першокурсника до бойового хрещення заходом такого рівня! Величезна подяка і побажання усього найкращого усім учасникам та відвідувачам Industrial Fest-2019!
 
   
Industrial Fest-19Industrial Fest-19
   
Industrial Fest-19Industrial Fest-19
   
Industrial Fest-19Industrial Fest-19
   
Industrial Fest-19Industrial Fest-19
   
Industrial Fest-19Industrial Fest-19
   
8580
20 квітня у Криворізькому державному педагогічному університеті відбувався уже традиційний захід – День майбутнього студента (така собі профорієнтаційна толока). І традиційно у цьому заході активну участь взяли представники кафедри хімії та методики її навчання.
Для кількох груп відвідувачів з програмою, яка складалась із 10 яскравих хімічних дослідів, сьогодні виступали студенти спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія): Похлєстова Олеся (студентка ІІІ курсу) та Грабовська Єлизавета (студентка І курсу). Викладачі кафедри також активно працювали: демонстрував нетривіальні хімічні експерименти Нечипуренко Павло Павлович, а Старова Тетяна Валеріївна та Селіванова Тетяна Валеріївна спілкувались із потенційними абітурієнтами та вели фото- і відеозйомку.
Було продемонстровано виверження трьох хімічних вулканів, "хімічний світлофор", "гарячий лід", коливальну реакцію Бріггса-Раушера, пінний фонтан та піну, що горить, та ще декілька яскравих експериментів. Захід пройшов яскраво та вдало і, сподіваємось, залишив у наших сьогоднішніх відвідувачів приємні враження та бажання вивчати хімію!
 
   
День майбутнього студента2019_1День майбутнього студента2019_2
День майбутнього студента2019_3День майбутнього студента2019_4
День майбутнього студента2019_5День майбутнього студента2019_6
   
7586
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ з величезною гордістю рада повідомити, що її вихованець, студент магістратури спеціальності 014.06 Середня освіта(Хімія),групи ХІ-14-м Ростислав Долгіх третій рік поспіль став призером ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Хімія"!
Цього року у Львівському національному університеті імені Івана Франка зібралось 52 студенти з 23 вишів України аби протягом 10-12 квітня визначити кращих знавців хімії серед класичних та педагогічних університетів. У змаганнях серед педагогічних університетів брало участь 20 студентів із 11 вищих навчальних закладів України.  Цього разу Ростиславу вдалося зробити іще один крок угору, щоправда рівно одного кроку і не вистачило до того, аби отримати звання кращого знавця хімії в Україні серед студентів педагогічних вишів. Ростислав Долгіх виборов призове ІІ місце!!!
   
Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_1
   
На жаль, Юлія Колісниченко дещо погіршила свій власний результат у порівнянні з минулорічним – цього року лише 16-та. Проте ми все одно вдячні обом нашим представникам на Всеукраїнській Хімічній Олімпіаді-2019!
Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_2Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_3Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_4
   
Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_5Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_6Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_7
   
Ще раз вітаємо Ростислава із черговим успіхом і дякуємо йому за ці фантастичні три роки, три призові місця, три докази того, що коли талановита людина хоче досягти визнання у своїй царині, вона обов'язково зробить це!
Ми пишаємося нашими студентами і хочемо побажати їм усім завжди прагнути більшого, користуватись будь-якою можливістю підвищити свій професійний рівень, поглибити свої знання – тобто брати приклад з Ростислава! Успіхів вам!
   
Всеукраїнська Хімічна Олімпіада-2019_8
   
7528
9 квітня 2019 року в черговий раз на екскурсію до хімічних лабораторій КДПУ завітали студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму у супроводі молодого викладача, студента магістратури спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) Позняка Євгенія. 
Метою екскурсії було ознайомлення з реакціями, що використовуються у якісному хімічному аналізі – їх видами, методикою проведення тощо. Стислий огляд найбільш широко вживаних якісних реакцій та їх застосування на практиці провів викладач кафедри хімії та методики її навчання КДПУ Нечипуренко Павло.
До здійснення цих реакцій долучились і студенти Криворізького державного комерційно-економічного технікуму, що отримали нагоду поліпшити власні навички роботи з хімічними реактивами та обладнанням. А наприкінці екскурсії було продемонстровано одні із найбільш ефектних якісних хімічних реакцій – флуоресцентні та хемілюмінесцентні. Дякуємо студентам Криворізького державного комерційно-економічного технікуму та їх викладачеві за ентузіазм та активність під час організації екскурсії та її проведення!
До наступних зустрічей!
   
Екскурсія9.04_1Екскурсія9.04_2Екскурсія9.04_3
   
Екскурсія9.04_4Екскурсія9.04_5
   
7526
5 квітня 2019 року до стін лабораторій кафедри хімії та методики її навчання КДПУ завітала група студентів Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування у супроводі викладача, випускниці КДПУ Бурдейної Тетяни. 
Екскурсію, метою якої було продемонструвати студентам практичну значущість хімічних знань та неординарність методів їх здобування та перевірки (простіше кажучи – яскраві хімічні експерименти), проводили старший викладач кафедри Нечипуренко Павло та студентка І курсу спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) Грабовська Єлизавета.
Маса яскравих хімічних експериментів та хімічних історій – все це відвідувачі не просто спостерігали, а й змогли взяти у цьому активну участь! Екскурсія пройшла у невимушеному та веселому ключі, а ведучим екскурсії було приємно поспілкуватись з відвідувачами, яким хімія цікава і котрі знають цю науку на достатньо хорошому рівні. Окрема подяка Тетяні Бурдейній (Каверіній), яка дає хороші знання з хімії своїм підопічним і вже не перший раз приводить своїх найкращих учнів до нашого університету на екскурсію. Про цю екскурсію можна дізнатись також тут.
Дякуємо!
   
Екскурсія5.04_1Екскурсія5.04_2Екскурсія5.04_3
   
Екскурсія5.04_4Екскурсія5.04_5
   
7522
30 березня 2019 року завідувач кафедрою хімії та методики її навчання КДПУ Старова Тетяна Валеріївна провела останнє цьог нвчального року заняття "Школи юного хіміка".
І хоча відвідувачів цього разу було зовсім мало, Старова Т. В. доклала максимум зусиль, щоб заняття відбулось жваво і цікаво.
Власне, після цього "Школа юного хіміка" прощається з вами на пів-року. Ми вдячні усім нашим відвідувачам, хто був небайдужий до хімії, хто приходив із цікавістю у очах, а покидав стіни нашої лабораторії із піднесенням та натхненням у серці. Сподіваємось на вашу підтримку та небайдужість і у наступному навчальному році - двері "Школи юного хіміка" завжди відкриті для тих, кого цікавить хімія, хто прагне знати та вміти ще більше!
До зустрічі у жовтні!
7393
Шановні школярі, їх батьки, вчителі та усі, хто цікавиться хімією!
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ продовжує традицію проведення занять "Школи юного хіміка" для усіх, хто цікавиться хімією!
Заняття, після якого "Школа юного хіміка" попрощається зі своїми відвідувачами на пів-року, до жовтня 2019, розпочнеться найближчої суботи 30 березня 2019 року о 10 годині 30 хвилин, як завжди, у аудиторії 110 головного корпусу КДПУ. Темою заняття буде «Від мурах до лимонів з медом» (огляд властивостей карбонових кислот), а його ведучою – завідувач кафедри хімії та методики її навчання КДПУ, кандидат хімічних наук, доцент Старова Тетяна Валеріївна.
Планується розглянути фізичні та хімічні властивості карбонових кислот та дослідити їх експериментально, обговорити їх знаходження у природі, біологічне значення, застосування у побуті, промисловості тощо. Звісно, заняття не обійдеться без яскравих та цікавих експериментів, до проведення яких ми запрошуємо вас приєднатись! Якщо виникнуть питання з приводу відвідування занять - зателефонуйте представникам кафедри (контактні дані можна знайти у вкладці "Контакти")
Більш детальна інформація про школу та орієнтовний графік проведення наступних занять "Школи юного хіміка" можна переглянути у цьому матеріалі.
До зустрічі!
7310
Протягом трьох днів, з 19 по 21 березня у ДП "Центральний" відбувався профорієнтаційний захід для 9-класників Покровського району – квест  MetinvestTravel. Під час цього заходу дітлахи мали змогу приміряти на себе різні професії, пов'язані із гірничорудною промисловістю. Всього за ці три дні з різноманітними професіями встигли ознайомитись майже 800 школярів.
Представники кафедри хімії презентували на цьому святі професій професію хіміка. Адже певна кількість випускників спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) працює саме у хімічних лабораторіях, виконуючи різноманітні хімічні аналізи, контролюючи якість продукції тощо. Головною на локації хіміків була доцент кафедри хімії та методики її навчання Селіванова Т. В., а допомагали їй студенти-хіміки першого та п'ятого курсів: Грабовська Єлизавета, Єгорова Анна та Наумова Катерина. Хімічна локація була однією з найвидовищніших та викликала бурю емоцій та зацікавленості у відвідувачів!
Браво організаторам заходу та нашим учасникам, що, як і завжди, були на висоті!   
Школа юного хіміка Сульфур_1Школа юного хіміка Сульфур_2Школа юного хіміка Сульфур_3
   
   
7304
16 березня відбулось чергове заняття "Школи юного хіміка". Воно було присвячене дослідженню властивостей Сульфуру та його сполук. 
Відвідувачі мали нагоду побачити низку хімічних експериментів, що ілюстрували найбільш важливі та цікаві властивості простих речовин Сульфуру та його сполук. Ведучими заняття цього разу був тандем доцента кафедри хімії та методики її навчання Томіліної Людмили Іванівни та студентки-хіміка 4-го курсу Колісніченко Юлії. Цей тандем злагоджено та впевнено демонстрував низку хімічних експериментів, що ілюстрували властивості сполук Сульфуру, а також спілкувався з учасниками заняття, відповідаючи на різноманітні їх запитання. Заняття тривало майже дві години, але й цього учасникам було замало - вони бажали продовження!
Велика подяка вчительці хімії Лузан Світлані, яка вкотре сприяє відвідуванню занять "Школи юного хіміка" своїми учнями і сама долучається до цих занять, а також Колісніченко Юлії, яка дуже вдало асистувала досвідченому викладачеві Томіліній Л. І., одночасно переймаючи її величезний досвід. Наступне заняття вже незабаром. Слідкуйте за анонсами і до наступних зустрічей!
   
Школа юного хіміка Сульфур_1Школа юного хіміка Сульфур_2Школа юного хіміка Сульфур_3
   
Школа юного хіміка Сульфур_4Школа юного хіміка Сульфур_5Школа юного хіміка Сульфур_6
   
Школа юного хіміка Сульфур_7Школа юного хіміка Сульфур_8Школа юного хіміка Сульфур_9
   
7228
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31