Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
2 лютого 2023 року на кафедрі хімії та методики її навчання відбулася чергова профорієнтаційна зустріч, на яку завітали учні 9-х класів Криворізької гімназії № 68 та їх учителі-наставники Бадян Лариса Романівна та Голуб Юлія Олександрівна. У рамках цієї зустрічі учні мали можливість розширити та поглибити власні знання про якісні реакції та їх застосування; ознайомитись з цікавою інформацією про білки, жири та вуглеводи як основні компоненти харчування, самостійно визначити наявність білкових речовин в харчових продуктах, провести дослідження якості молочної та молоковмісної продукції.
Під час заходу викладачами кафедри Старовою Тетяною Валеріївною та Кравченко Ольгою Леонідівною було проведено ряд ефектних хімічних дослідів. Серед них, зокрема, реакція розкладу гідроген пероксиду, яку ви можете побачити на фото.
   
Учні були поділені на дві групи, які по черзі гостювали то в лабораторії у Тетяни Старової, то у Ольги Кравченко. У лабораторії з Кравченко Ольгою Леонідівною учні пізнавали переважно таємниці органічних речовин, а у лабораторії Стартової Тетяни Валеріївни - роль рН середовища на наслідки взаємодії одних і тих же сумішей реагентів, якісні реакції на різні катіони тощо.
   
Також дев'ятикласники мали змогу провести низку дослідів з реальними об'єктами - харчовими продуктами, знайти в них деякі корисні та не дуже корисні компоненти. Дуже активною виявилася група хлопців, веселих і допитливих, зате друга група 9-класників продемонструвала більшу ерудованість.
Програма профорієнтаційного заходу була спрямована на посилення інтересу учнів до вивчення хімії, активізацію процесу їх професійного самовизначення. Наприкінці навчальної екскурсії до груп дітей завітав "піротехнік" Нечипуренко Павло з ефектим вогняним дослідом, бо як же без феєрії на "кухні" кафедри хімії!?!
   
Викладачі кафедри завжди раді бачити юних дослідників в стінах Університету та сподіваються, що в подальшому вони стануть студентами природничого факультету КДПУ.
21266
На кафедрі хімії та методики її навчання КДПУ 20 січня 2023 року, напередодні 104-ї річниці підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу, було проведено святкову онлайн-зустріч. На захід запрошено студентів 1-5 курсів предметної спеціальності Середня освіта (Хімія) та Середня освіта (Біологія та здоров'я людини).
   
   
Головним спікером святкового зібрання виступила доцент, кандидат хімічних наук Столяренко Вікторія Григорівна, яка за допомогою мультимедійної презентації занурила слухачів у історичну атмосферу, з висвітленням дуже віддалених у часовому вимірі передумов виникнення єдиної Української держави. Такі факти неминуче підривають сутність пропаганди ворожої держави: Україна була, є і буде!
   
   
В підсумковій частині доцент, кандидат хімічних наук Старова Тетяна Валеріївна підкреслила цінність національної пам’яті навіть про найменші спроби вибороти незалежність Українській держави.
Сучасне покоління українців знову опинилося на межі виборювання свого права на життя, розвиток, визнаання у цивілізованому світі, тому ця річниця як ніколи актуальна для здобуття віри, оптимізму та прояву нашої національної гідності.
   
   
21196
У вівторок 10 січня до лабораторії кафедри хімії та методики її навчання завітали учні 7-А класу Криворізької гімназії №16, щоб заколядувати отримати свої перші навички роботи із хімічним посудом та обладнанням. Екскурсію до лабораторії проводила старший викладач кафедри хімії Селіванова Тетяна. Для дітей, що тільки цього навчального року почали вивчати хімію під керівництвом досвідченого вчителя Кибенко Валентини Андріївни, це був фактично перший досвід роботи із хімічними реактивами, посудом та обладнанням. Адже через збройну агресію рф уроки хімії у них проводились лише дистанційно, а як відомо, інколи краще один раз відчути та зробити власноруч, ніж десять разів побачити та почути, і особливо це стосується хімії.
Така можливість з'явилась в учнів 7-А класу і вони скористались нею у повній мірі - подивились цікаві та ефектні досліди у виконанні Селіванової Тетяни Валеріївни, самі виконали нескладні хімічні експерименти, побачивши на власні очі велику частину того, що протягом першого семестру вивчали на уроках хімії. Екскурсія була тривалою, але плідною. Сподіваємось у юних хіміків не зникне бажання вивчати цю цікаву та важливу науку і ми ще не один раз запросимо їх до наших лабораторій! 
   
   
   
   
21152
Для кафедри хімії та методики її навчання КДПУ декада з 9 по 19 листопада була цікавою та напруженою, адже за ці десять днів було прийнято три великі екскурсії. Спочатку, 9 листопада до лабораторій кафедри хімії завітали старшокласники Криворізького ліцею №95, для яких доцент кафедри Нечипуренко Павло провів експериментаріум присвячений властивостям окремих класів органічних сполук. Потім, 11 листопада старший викладач кафедри хімії Селіванова Тетяна провела справжнісінький практикум для учнів 10-Б класу Криворізького покровського ліцею, знову ж таки, з органічної хімії. Нарешті, 19 листопада учні 8-Б класу Криворізького центрально-міського ліцею також отримали можливість повноцінно зануритись у роботу в навчальній хімічній лабораторії під керівництвом Селіванової Т. В.
Така активність пояснюється, у першу чергу, потребою учнів у здійсненні лабораторних дослідів з хімії, для нормального опанування цієї складної, але цікавої науки. По друге, такий формат, орієнтований на демонстрацію всієї краси та важливості хімічних знань через хімічний експеримент, має на меті зацікавити учнів хімією, допомогти вчителям хімії впоратись із нелегкою справою мотивації учнів до вивчення хімії. Цьому, звісно, сприяє активна співпраця закладів середньої освіти міста із нашим університетом. 
Викладачі кафедри хімії завжди раді бачити юних дослідників у себе в гостях, дивувати їх ефектними дослідами та торувати їм шлях до цікавого світу хімії.  І, звісно, величезна подяка лаборантам кафедри хімії, які сумлінно допомагали у підготовці цих заходів, і мужньо видаляли наслідки їх проведення у вигляді величезної кількості брудного хімічного посуду.
Дуже радісно бачити емоції дітей та чути вдячні відгуки батьків та вчителів. Ця робота, хоч і нелегка, але приносить задоволення. До біса осінню депресію та сплін – далі буде!
   
   
   
20824
19 жовтня за ініціативи студради КДПУ на території університету відбувся квест з нагоди Дня захисників та захисниць України та Дня українського козацтва. Участь у квесті брали студентські команди від кожного з факультетів. Кожна команда мала відвідати усі локації квесту та виконати на них відповідні завдання. Кафедра хімії у особі старшого викладача кафедри Селіванової Тетяни Валерівни та студенток групи ХІ-20 Послушняк Софії та Капусти Аліни забезпечували роботу однієї з таких локацій. Учасникам квесту пропонувалось добути сіль дещо незвичним способом: замість збігати у супермаркет, необхідно було провести взамодію розчину, який містив хлоридну кислоту із металевим натрієм, а потім ще й випарити утворену суміш. І все це зробити якомога швидше та без помилок!
Учасники довели, що вони таки козацького роду і впорались із завданням усі, тільки деякі трохи швидше за інших - знання основ хімії, фізики та кмітливіть стали дуже у нагоді.
У результаті маємо, як завжди, купу позитивних емоцій, знайомство з основами роботи із лабораторним обладнанням, позитивний настрій та радість від спілкування з друзями великої студентської громади університету. Сподіваємось, через рік святкуватимемо більш масово та більш радісно!  
   
Локація Команда у процесі добування соліПредставниці кафедри хімії на дні козацтва
   
Голова студради природничого Катерина Малиш та дівчата-хіміки
20429
Поки епідемічна ситуація в країні не надає можливості проводити заняття у звичному форматі, студенти-хіміки часу не втрачають. На минулому тижні відбувся захист навчальних проєктів студентами групи ХІ-18 з курсу "Позакласна робота з хімії" (викладач - Старова Тетяна Валеріївна). Студенти представили свої творчі доробки у дистанційному форматі - і вийшло це дуже добре! Можна сказати, студенти готуються не лише до здійснення позакласної роботи з хімії, але і до дистанційного формату її проведення (дуже необхідні навички у наших реаліях). 
   
Заняття курсу “Позакласна робота з хімії”Захист проєкту Захист проєкту
17368
Події останніх років дещо зменшили кількість екскурсій до лабораторій кафедри хімії, але остаточно не знищили інтерес дітей до цікавих хімічних дослідів, тому сьогодні, в черговий раз, лабораторія аналітичної хімії КДПУ (аудиторія 106) прийняла гостей.
У гості завітали учні 7 класу криворізької загальноосвітньої школи №113. Метою екскурсії було розвинути інтерес учнів до вивчення хімії, тому Селіванова Т. В. запланувала і здійснила низку ефектних, проте й достатньо ілюстративних у плані вивчення певних хімічних закономірностей дослідів.
Блискуче "золото", яке з'явилось із води прямо у пробірці, дим без вогню і вогонь з димом, кольорові осади і барвисті розчини - усе це дивувало і розважало. Сподіваємось, учням сподобалось і вони прийдуть до хімічних лабораторій КДПУ ще не один раз.
До нових зустрічей!
IF02IF02
   
IF04
17064
Шановні одинадцятикласники, студенти останніх курсів навчання коледжів та професійно-технічних ліцеїв!
До участі в Олімпіаді допускаються громадяни України, що отримали повну загальну середню освіту, або можуть отримати документ про повну загальну середню освіту в рік проведення Олімпіади. Участь у цій олімпіаді абсолютно безкоштовна, а за умови отримання призового місця, надає можливість отримати від 15 до 20 додаткових балів до сертифікату ЗНО з хімії. Ці додаткові бали будуть діяти тільки у межах заяви, поданої на вступ до Криворізького державного педагогічного університету на спеціальність 014.06 Середня освіта(Хімія). Окрім цього, Олімпіада – хороший шанс зайвий раз перевірити свій поточний рівень знань перед ЗНО з хімії, отримати досвід у розв'язуванні задач тощо.
Всеукраїнська олімпіада Криворізького державного педагогічного університету зі спеціальності 014.06 Середня освіта(Хімія) для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти проводиться третій рік поспіль і складається з двох турів:
  • І тур – заочний – проводиться дистанційно через мережу Інтернет;
  • ІІ тур – очний – буде проведено 17 квітня у стінах КДПУ, на нього буде запрошено усіх учасників заочного туру, хто набере не менше 75% від загальної кількості балів у завданнях І туру.
Реєстрація для участі у І турі відбувається за  електронною формою до 12 квітня 2021 року включно. Після успішної реєстрації учасник отримає на вказану ним електронну поштову скриньку комплект завдань із інструкціями щодо термінів та способів доправлення розв'язків Оргкомітету Олімпіади. До 14 квітня роботи учасників буде перевірено та оголошено результати І туру.
Не зволікайте – це хороший спосіб збільшити власні шанси до вступу до КДПУ на спеціальність 014.06 Середня освіта(Хімія)!
Ми чекаємо на Вас!
10482
19 січня 2021 року у режимі онлайн відбулась нарада з питань корекції робочих програм, силабусів та підготовки до акредитації спеціальностей університету.
На цій робочій нараді були присутні завідуючі кафедрами та інші відповідальні за підготовку до аккредитації спеціальностей університету особи, головувала - перший проректор університету Остроушко Оксана Андріївна.
Низку прийнятих на нараді рішень буде втілено уже найближчим часом - зокрема буде відкореговано низку робочих програм навчальних дисцилін, розроблено силабуси до них.
13903
Шановні одинадцятикласники, вчителі та батьки!
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ та Центр доуніверситетської та післядипломної освіти КДПУ пропонують вам взяти участь у підготовчих курсах до ЗНО з хімії. Курси підготовки до ЗНО розраховані на 8 місяців (з жовтня по травень), заняття проводитимуться у один з вихідних днів (субота або неділя). За цей час ви матимете змогу отримати теоретичні знання і практичні навички розв'язування завдань з усіх розділів шкільного курсу хімії. Заняття буде проводити досвідчений викладач кафедри хімії та методики її навчання і вони обов’язково супроводжуватимуться демонстраційними хімічними експериментами та виконанням лабораторних дослідів (у тих темах, де це буде доречним). Курси є платними – 224 грн./місяць (за місяць відбувається в середньому 10 пар, що за часом еквівалентно 20 урокам у школі).
Успішне закінчення підготовчих курсів не лише гарантує підвищення власного рівня знань з хімії, але й надає можливість отримати додаткові бали до сертифікату ЗНО з хімії, що будуть діяти у межах заяв поданих до вступу у КДПУ у 2021 році на будь-яку зі спеціальностей, для вступу на яку необхідна наявність сертифікату ЗНО з хімії.
Дізнатись подробиці та здійснити попередній запис на курси можна за телефонами:
(098)596-34-54 Тетяна Валеріївна
(050)458-27-25 Павло Павлович
а також через e-mail: [email protected]
Поспішайте зареєструватись – часу залишилось зовсім небагато! Зробити це можна за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, буд. 26, каб. №3, а дізнатись більш докладну інформацію – за телефоном: 098-27-83-249 (Центр доуніверситетської та післядипломної освіти КДПУ).
Ми чекаємо на вас!
8608
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28