Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ з часів свого заснування є важливим осередком хімічних знань Криворіжжя – наразі Криворізький державний педагогічний університет є єдиним закладом вищої освіти міста Кривого Рогу, який готує спеціалістів у галузі хімії. Колектив кафедри забезпечує хімічну освіту студентів природничого профілю та сучасний рівень підготовки майбутніх вчителів хімії та інформатики для навчальних закладів різних типів, а також хіміків для різноманітних лабораторій та наукових установ.
Кафедра хімії та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету презентує спеціальність 014.06 Середня освіта (Хімія). Додаткова спеціалізація: 014.09 Середня освіта (Інформатика).
Ліцензований обсяг набору студентів на денну форму навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» становить 30 осіб. До того ж, для конкурсного балу заяв на природничо-математичні спеціальності, до яких належить, зокрема, 014.06 Середня освіта (Хімія), правилами прийому передбачено додатковий множник – галузевий коефіцієнт (який дорівнює 1,02 за умови подачі 1-го або 2-го пріоритетів на таку спеціальність); дозарахування на вакантні бюджетні місця усіх абітурієнтів відповідно до їх конкурсного балу, що відбувається після основної хвилі зарахування на бюджет.
Студенти, що навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Хімія)» отримують знання з усіх базових галузей хімії під час опанування курсів: «Загальна хімія», «Неорганічна хімія», «Аналітична хімія та фізико-хімічні методи аналізу», «Фізична та колоїдна хімія», «Органічна хімія», «Хімічна технологія», «Органічний та неорганічний синтез», «Біологічна хімія», «Екологічна хімія». Вивчення хімії студентами окрім основних курсів включає також велику кількість спецкурсів та курсів за вибором як хімічного спрямування, так і з методики навчання хімії. Додаткова безоплатна спеціалізація «Інформатика» забезпечує вивчення інформатичних дисциплін і методики навчання інформатики, та надає змогу одержати навички роботи з комп’ютером, прикладними програмами, основ програмування та роботи з інтернет-сайтами.
Студенти не лише вивчають теоретичні основи вище зазначених курсів, але і отримують практичні навички роботи у хімічній лабораторії та з комп'ютерною технікою під час численних лабораторних практикумів. Проведення лабораторних робіт в лабораторіях вдається організовувати навіть у періоди, коли на більшості інших спеціальностей перевага надавалась виключно дистанційній формі навчання. Також студенти отримують досвід роботи з хімічним обладнанням та реактивами, а також спілкування з дітьми та дорослими різних вікових категорій під час участі у науково-популярних заходах та заняттях "Школи юного хіміка", екскурсій до хімічних лабораторій тощо разом з викладачами кафедри.
Випускники спеціальності Середня освіта (Хімія) Криворізького державного педагогічного університету мають змогу працевлаштуватись за такими головними напрямками:
1) педагогічний працівник (вчитель хімії, інформатики та екології; вихователь у літніх оздоровчих таборах; будь-яка посада в системі освіти та посади держслужбовців у органах місцевої влади, що вимагають наявності педагогічної освіти);
2) хімік (науковий працівник, інженер або лаборант виробничих, експертних або науково-дослідних установ та лабораторій; менеджер з продажу хімічної продукції тощо);
3) професіонал, що володіє комп'ютером, має навички програмування, роботи з обчислювальною технікою, мереживними ресурсами (інженер-електронік у освітніх установах, адміністратор мереживних ресурсів, розробник web-сторінок; офісний працівник тощо).
Спеціальність забезпечує також підготовку магістрів, що мають право викладати хімію у закладах вищої та фахової передвищої освіти, а також працювати у різних наукових установах. Також випускники-бакалаври мають право вступати до магістратури інших ВНЗ за спорідненими спеціальностями (хімічні, фармацевтичні, хіміко-технологічні).
Для тих, хто бажає більшого, можливе подальше навчання у аспірантурі різних закладів освіти України та зарубіжжя, що надає можливість отримати науковий ступінь з хімії або методики навчання хімії.
Наші випускники плідно працюють у закладах загальної середньої, фахової передвищої та вищої освіти України, у науково-дослідних установах, виробничих та експертних лабораторіях, у структурі МВС, на промислових підприємствах, займають керівні посади у системі освіти тощо.
Щоб більш детально ознайомитись з тими, хто вже вчиться на спеціальності Середня освіта (Хімія), як вчиться, і тими, хто вчить, перегляньте, будь ласка, презентацію, ознайомитися з якою можна тут.
Для того щоб стати нашим студентом у 2024 році необхідно надати сертифікати ЗНО 2021 року з таких предметів: "Українська мова"; "Хімія"; будь-який інший сертифікат  на вибір, або сертифікат національного мультипредметного тесту 2022, 2023 або 2024 років (предмет на вибір "Хімія" має при вступі на цю спеціальність найбільший ваговий коефіцієнт, проте вступити можна і без нього) та мотиваційний лист.
Для вступу на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб достатньо подати мотиваційного листа та скласти вступний іспит в університеті.
Для випускників коледжів можливий вступ на базі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та фахового молодшого бакалавра, що передбачає навчання за скороченим терміном (диплом бакалавра за 2 роки та 10 місяців). Для вступу на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб необхідно подати диплом, відповідні сертифікати ЗНО або НМТ та мотиваційний лист. 
Оплата за навчання на контрактній основі станом на цей рік складає 20350 гривень на рік. 
Ваше бажання стати і наполегливість, разом з роботою професійної команди викладачів університету дозволять вам отримати вищу освіту і надійну професію. Не вагайтесь та обирайте першим пріоритетом вступ до нашого вишу!
416
Шановні вчителі, учні та їх батьки!
Кафедра хімії та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету пропонує співпрацю з метою підвищення рівня хімічної освіти молоді нашого регіону та забезпечення особистісних навчальних потреб учнів.
З цією метою кафедрою проводиться низка заходів протягом навчального року. Зокрема, кафедра організовує безкоштовні навчальні екскурсії для груп учнів будь-яких вікових категорій до хімічних лабораторій із демонстрацією навчальних або ефектних хімічних експериментів. Ми чекаємо на Вас!
Окремі звіти та фотоматеріали з проведених екскурсій можна переглянути за посиланнями: студенти КДКЕТ, учні ЗОШ № 114 ; ще раз учні ЗОШ № 114 ; учні ЗОШ №15; учні Криворізького НВК  №35, адміністрація та учні Криворізького ліцею №49.
Якщо вас зацікавили наведені вище пропозиції і ви хочете отримати більше інформації або уже замовити екскурсію, звертайтесь за телефонами:
(098)596-34-54 Тетяна Валеріївна
(050)458-27-25 Павло Павлович
Вивчати хімію не тільки корисно, але й цікаво. І ми зможемо Вам це довести!
З повагою кафедра хімії та методики її навчання
514
Шановні учні та їх батьки!
Кафедра хімії та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету щороку проводить моніторингове тестування з хімії.
Метою моніторингового тестування є перевірка учнями власного рівня знань з хімії шляхом розв'язування тестів, що за формою та кількістю завдань еквівалентні ЗНО, а за рівнем іноді навіть більш складні (за відгуками випускників). Тестування є абсолютно добровільним та безкоштовним, а його обов'язковим елементом є розв'язування завдань після закінчення тестування, із поясненням ходу розв'язку, та відповіді на питання учасників тестування викладачами кафедри.
Цього разу моніторингове тестування відбудеться 13 лютого 2021 року о 10 години 00 хвилин. Через складну епідемічну ситуацію у світі та Україні зокрема, моніторингове тестування відбудеться у онлайн режимі – посилання доступу до тесту активується о 10 годині 13 лютого. Тест розраховано на 2 години 5 хвилин. Тест доступний за цим посиланням: https://onlinetestpad.com/hmb3nkdaiztka
У випадку проблем з підключенням до тесту, звертайтесь на [email protected].
О 13 годині 00 хвилин усі охочі зможуть підключитись до онлайн-аналізу результатів тестування, де зможуть почути коментарі до завдань, проглянути правильні розв'язки, задати питання та отримати на них відповіді. Підключення за посиланням: meet.google.com/zye-wvih-hjf
Всередині архіву також знаходиться аналіз успішності виконання завдань учасниками моніториногового тестування 2019 року.
Завдання та відповіді моніторингових тестувань з хімії минулих років можна завантажити за розміщеними нижче посиланнями. У архівах з тестувань 2017, 2018 та 2019 років знаходиться також аналіз результатів моніторингових тестувань цих років та складності тестових завдань у них.
328
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31