19 лютого 2021 р. у виставковому залі факультету мистецтв відбулося відкриття виставки відомого криворізького художника «Мої пленерування», яка є творчим звітом до 60-річного ювілею Юрченка О.С.. Член Спілки художників України, майстер пейзажу, наш колега Олександр Сергійович представив свої роботи з пленерів - графіку й пейзажі за останні 4 роки. Його роботи виходять настільки яскравими і настільки реальними, що не покидає почуття присутності в тому місці, яке зображено на полотні. Олексіандр Сергійович зміг поєднати в своїх пейзажах колірний реалізм імпресіонізму і хвилюючу філософію сучасного напрямку живопису. Це - по справжньому захоплююче видовище, велика частина його пейзажів, що оспівує неймовірну і чудову красу Закарпаття.
Безпосереднє спілкування художника зі своїм головним учителем-природою надзвичайно важливо для будь-якого художника і педагога образотворчого мистецтва, у творчості Юрченка О.С. все це відбивається на підсвідомому рівні. Художник - це спосіб життя, крім мети - зобразити якомога реальніше живописний куточок природи, актуальні ще й інші - передати емоцію, атмосферу, настрій, свою філософію сприйняття світу, передати через візуальні картини свої відчуття і захоплення.
«На жаль, зараз не так часто бувають подібні виставки. Олександр Сергійович малює в авторській манері, напрацьованій роками. У його роботах відчуваються тісні зв'язки з художниками з заходу України. Ми бачимо західний підхід до живопису - яскраві декоративні барви. Перед нами - серйозна художня виставка, це рівень не периферійного промислового міста, а столичний рівень. Крім того, Олександра Сергійовича ми цінуємо за те, що він є упорядником художнього музею нашого університету, завдяки його старанням цей музей здійснився. Тепер маємо власний мистецький осередок і можемо презентувати його містянам», - зазначила заступниця декана художньо- графічного відділення факультету мистецтв к. пед. н. Ейвас Л. Ф.
«Його авторська спадщина включає багато напрямків. Це мрійлива душа, народна українська символіка. Прагнення до алегорично-символічних образів втілюються в його роботах. Розглядаючи деталі його полотен, мимоволі пригадуєш японську приказку: всю красу світу можна відобразити у краплинці роси. Так от, у якихось фрагментах робіт Юрченка, дійсно, бачимо всю красу світу. Він блискуче синтезує, поєднує, шукає власну манеру, звертається і до традицій, і до новацій», - розповідає про колегу проф. мистецтвознавства Удріс І.М.
«Він щиросердно любить живопис, природу України. Ми разом багато мандрували країною - від Криму до Карпат, від Полтавщини до Сумщини. Сьогодні представлена тематична виставка по карпатських пленерах. Дуже колоритні роботи, це дійсно живопис високого ґатунку. Олександр як митець шукає різні шляхи підходу до пейзажу - ви можете побачити більш декоративні роботи й узагальнені. Я радий, що ми можемо насолоджуватися цими творами», - представив експозицію її організатор, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Мішуровський В. В.
«Коли я восени потрапив на пленер у Закарпаття, там усе переливалося такими барвами, які ми у себе не завжди можемо побачити, хоча й живемо у червоному місті. Це настільки фантастично, що розкладаєш фарби на палітрі і не знаєш, як їх змішати, аби передати те, що ти бачиш. Я ходив у трансі і не знав, з чого почати...Хочу звернутися до молодих художників - треба працювати, щодня щось залишати після себе, хоча б якийсь рисуночок. Бо, поки молодий, то здається, що попереду ще багато часу, а коли підходиш по певної вікової планки, тоді розумієш, що часу не вистачає. Ти став розумніший, ще багато хочеться зробити, а життя не таке вже й довге» , - поділився думками Олександр Юрченко.
Теоретичні знання, робота з натурою, природою – це все в комплексі дає художнику знання, натхнення, досвід Сподіваємося, що представлені на виставці дуже цікаві роботи нікого не залишать байдужими. Дані пейзажі - це гімн природі, це поезія в кольорі - яку нам подарував талановитий художник Олексіандр Юрченко. Виставка досить добре організована, вона буде діяти впродовж місяця за адресою вул. Мистецька, 9. Усіх поціновувачів живопису запрошуємо відвідати цю подію.