З 18 по 27 грудня 2023 року на кафедрі образотворчого мистецтва відбулися перегляди з фахових дисциплін. Комісією були переглянуті навчально-творчі роботи студентів 1-4 курсів бакалаврівта та 1 курсу магістрів денної форми навчання напряму підготовки Образотворче мистецтво та Дизайн з навчальних дисциплін «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Ілюстративна графіка», «Практикум з ОМ», «Спеціалізація в творчих майстернях», виконані в різних техніках, відповідно до навчальних програм. Для педагогів, так і для здобувачів, цей період був непростим, адже складно уявити собі повноцінне навчання образотворчому мистецтву в дистанційному форматі. Але викладачі спеціальних дисциплін намагалися максимально оптимізувати процес засвоєння навчального матеріалу, необхідного для проходження програми. У зв'язку з воєнним станом поточного навчального року студенти навчалися за змішаною формою, де художні дисципліни могли відвідувати очно студенти перших курсів, всі інші продовжили навчання дистанційно, а також мали можливість зустрічатися з викладачами на консультаціях в корпусі в ХГ відділення. У зв'язку з цим частина робіт, представлених на переглядах, виконана в форматі віддаленого навчання. Проте, представлені до перегляду роботи цілком відповідають завданням навчального плану і належного художнього рівня.
Звіт за підсумками першого півріччя почався з перегляду учбових, художньо-творчих робіт 18.12. 2024 р. групи Д-22. Керівники з фахових дисциплін - ст. викл. Брижата І. Г., ст. викл. к.п.н. Карпова В. К., ст. викл. Труфкін А.Д., Стефанюк М.В., Петренко О.О. Відмінні результати показали студенти Верещака В., Доценко К., Осадча В., Полякова М., Руснак В.
В групі ОМ-20 керівник з рисунку і живопису к.п.н. Пильнік Р.О., дисципліну спеціалізацію в творчих майстернях очолює ст. викл. Щербакова Л.А. Відмінні результати навчання демонстрували студенти Безбородова Є., Скіпа І., Федоренко Д., Філоненко А. Завідувач кафедри ОМ к.п.н. Пильнік Р.О. зазначив, що за підсумками першого семестру отримані в цілому задовільні результати, багато ґрунтовних і хороших живописних і композиційних робіт, в навчальних постановках добре читається ясність і логіка поставлених перед студентами завдань, в той же час виникають окремі питання і проблемні моменти, які вимагають особливої уваги. Зокрема, він вказав на брак образного бачення і пластичної виразності в деяких композиційних роботах старших курсів.
19.12. 2024 р. відбувся перегляд групи Д-21, керівниками з рисунка та живопису є ст. викл. Мішуровський В. В., ст. викл. Фурман О.І., ст. викл. Балюк Л.В. Лідери навчання - Зубенко А., Соколова К.
21.12. 24 р. перегляд групи ОМ-22, керівники - ст. викл. Мішуровський В.В., Стефанюк М.В. Відмінні результати показали студенти Бугайов Т., Сіренко В., Стенько А., Швець О.
Магістри гр. ОМм-23 звітували з дисциплін «Практикум з ОМ» - керівник к.п.н. Пильнік Р.О., та «Спеціалізація в творчих майстернях» - керівникк ст. викл. Брижата І.Г. Відмінні оцінки отримали Волощенко К., Меліков Р., Павліченко Д., Шевцов Є. В ході перегляду не обійшлося без активної полеміки щодо деяких спірних моментів в області живописного і колористичного рішення, окремих творів студентів старших курсів. У той же час комісією було виділено ряд сильних робіт, які по праву можна вважати готовими виставковими творами, і згадано хорошу якість живописних робіт студентів.
25.12.2023 р. перегляд групи ОМ-21 з 4-х фахових випробувань. Керівники курсу з дисциплін «Рисунок», «Живопис», «Композиція» ст. викл. к.п.н. Карпова В. К., к.п.н. Красюк І. О., з дисциплін «Ілюстративна графіка» - Большаніна О. В. Кращі результати - Заєць У., Іванова Ю., Прокопенко Є., Роменська І., Ущиповська Д. В ході перегляду членами комісії була проведена конструктивна робота з визначення рівня виконання навчально-творчих робіт, яка супроводжувалася зацікавленим обговоренням та обміном думками. В цілому відзначено хороші результати перегляду. Але, поряд з цим, прозвучали і об'єктивні критичні зауваження, були позначені проблемні і слабкі моменти в навчальному процесі. У висновку відбулося більш детальне обговорення перегляду.
27.12.2023 р. відбувся перший екзамен з дисциплін «Рисунок», «Живопис» на першому курсі спеціальності Дизайн, груп ДГ-23, ДО-23, ДС-23. Керівники курсу ст. викл. Фурман О.І., ст. викл. Балюк Л.В., ст. викл. Щербакова Л.А.,Большаніна О. В. У роботах студентів 1 курсів була відзначена деяка сухість і скутість при зображенні натури, зав. кафедри к.п.н. Пильнік Р.О. окремо вказав на важливість і необхідність в процесі навчання студентів на всіх курсах відвернути їх від механічного змальовування натури, навчити їх думати і ставити перед собою творчі завдання, намагатися знаходити і передавати художній образ, навіть в навчальних постановках. Лідери навчання Веретенникова С., Кияшко П., Левченко О., Пономаренко Я., Бондаренко Д., Семченко Г., Фадєєва Д., Каракуль М.
Перегляд з навчальних дисциплін «Рисунок», «Живопис», «Композиція» на 1 курсі спеціальності 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво) в групі ОМ-23 - викладач з фахових дисциплін ст. викл. Брижата І.Г., к.п.н. доц. Пильнік Р.О. Вони розповіли про різні навчальні завдання, які виконують студенти і окремо вказали на складнощі, з якими їм довелося стикатися в процесі їх виконання. Кращі результати - Клименко А., Макаренко С., Матвієнко А., Орлова С., Яценко А.
По завершенні переглядів навчально-творчих робіт відбулося обговорення та підведення підсумків з урахуванням висловлених пропозицій щодо подальшого вдосконалення навчального процесу. Завідувач каф. ОМ к.п.н. доц. Пильнік Р.О. подякував викладачам за виконану в першому семестрі велику і непросту роботу. Він зазначив, що в цілому перегляди проводилися в доброзичливій творчій атмосфері, відзначалися позитивні аспекти і в цілому хороші результати. Але, поряд з цим, прозвучали і об'єктивні критичні зауваження, були позначені проблемні і слабкі моменти в навчальному процесі, які згодом належить вирішувати спільними зусиллями. Одним з основних і найбільш важливих моментів, що вимагають особливої уваги практично всіма членами комісії було виділено питання навчання студентів композиції. Завідувач каф. ОМ вказав на необхідність проводити більш глибоку роботу в області вивчення композиції і формування у студентів як знань про неї, так і ставлення до неї. Він зазначив, що проблеми, пов'язані з цим напрямком, особливо видно на захистах кваліфікаційних робіт.
Фотозвіт про результати переглядів докладніше можливо переглянути за посиланням