Природа Криворіжжя
Природничий факультет

Форзиція європейська (Forsythiа europae Deg. et Bald). Кущ, що відноситься до родини Маслинкові (Oleaceae) що використовуються для озеленення наших парків, родом з Балкан. Інші близькі до форзиції європейської види (всього 6 видів, найбільш відомі   - яйцевидна, поникла і проміжна, або середня) родом з Східної Азії (Китай, Японія, Корея). Назва рослин отримана на честь Уїльяма Форзита  (William Forsyth, 1737-1804), головного садовника Кенгінгстонського палацу, одного із засновників Королівського садивного Товариства Великобританії, який привіз кущ з Сходу Азії у Європу.  Іноді рослину називають форсайтією (походження назви, теж саме, але від іншої транскрипції прізвища Форзита).

Кущ заввишки понад  2м (фото 1). Листопадна культура. Листки прості, світло-зеленого кольору, завдовжки до  5-7см. Мають супротивне листкорозміщення. Форма листової пластинки - продовгувато-овальна, по краю зубчаста. Квітки золотисті, з короткими пелюстками, зібрані в пазушні пониклі китиці (фото 2). Цвітіння триває до 20-25 діб, після чого розпускаються листки. Плід - яйцевидна коробочка.

Форзиція росте швидко, відносно не вибаглива до типу ґрунтів (полюбляє ґрунти з вапном), світлолюбна і теплолюбна рослина. Широко використовують в садах та парках як декоративну культуру. Декоративні якості виражаються під час цвітіння та з кольоровим листям (темно-пурпурного та оранжевого кольору) восени. Поширена по всій Україні, на Криворіжжі - звичайна рослина парків, скверів, жилих кварталів.

Форзиція (Forsythiа) Форзиція (Forsythiа)  Форзиція (Forsythiа)

В.В. Коцюруба

3191
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша