Природничий факультет
Біологія. Хімія. Фізична культура.

В розкладі занять факультетів цього року з’явились дні самостійної підготовки. Студенти по-різному використовують наданий час, сприймаючи не як додатковий вихідний день, а використовують можливість якісно підготуватись до занять, виконати в бібліотеці завдання з самостійної роботи, попрацювати в Internet ... Для студентів природничого факультету з’явилась додаткова нагода попрацювати не тільки в вихідні дні, але і серед робочого тижня, виконати важливу практичну роботу – вивчення тварин і рослин в природі. Є можливість поглибити знання, вдосконалити навички проведення спостережень в природі, зробити свої маленькі «відкриття», дізнатись про унікальні куточки Криворіжжя, про методики збору польових матеріалів.

Польові спостереження викладачів кафедри зоології та методики навчання з студентами є традиційними. До них долучаються учні середніх навчальних закладів міста, Широківського, Криворізького та Софіївського районів, студенти географічного факультету КДПУ. Мінімум двічі на тиждень проводяться обліки птахів в різних куточках Криворіжжя, спостереження за ссавцями, комахами, рептиліями та амфібіями. Орнітологічні тренінги проводить старший викладач Валерій Коцюруба, старший викладач Євген Брошко. Тільки в останні кілька місяців студенти побували в державному заказнику «Червона балка Північна», парку Федора  Мершавцева, геологічній пам’ятці природи державного значення «Скелі МОДРУ», Свистуновій балці, зонах відчуження та обрушення поблизу шахт «Гвардійська», «Тернівська»; річці Саксагань,  Дендропарку Довгинцево, узбережжі Карачунівського водосховища, колонії чапель на Південному водосховищі, Зелені балці, околицях селищ Стародобровольське, Новолатівка… Активну участь в спостереженнях приймали студенти Ярослав Качанов, Роман Топчій, Катерина Мігунова, Анастасія Буликіна, Марія Уманська, Анатолій Волознєв, Карина Садварі, Євген Жиловський, Оксана Макаревич, Діана Назаренко, Олександр Кравцов. У кожного з студентів своя тематика наукових спостережень, свої інтереси, але їх єднає бажання пізнавати природу рідного краю.

Pr1 pr2 pr3 pr4 pr5
pr6 pr7 pr8 pr9 pr10

Напередодні, 18 жовтня, відбулася екскурсія на берегах річки Саксагань. Під час екскурсії було помічено доволі багато різних видів птахів: водяна курочка, лиска, крижень, руда та сіра чаплі, синьошийка, сіра мухоловка, кропивник, велика синиця, блакитна синиця, сойка, сирійський та малий дятли, сива жовна та багато інших. Попутно спостереження велись за рослинами, що ростуть вздовж узбережжя річки. Екскурсію проводив В. Коцюруба.  Деякі матеріали розміщені Ярославом Качановим та Анастасією Буликіною на сторінці природничого факультету на Facebook. Наведено деякі з численних світлин, зроблених Валерієм  Коцюрубою та Анастасією Буликіною.

pr11 pr12 pr13 pr14 pr15

Окрім фауни, наші студенти вивчають флору Криворіжжя. 18 жовтня 2017 року відбувся вихід до заказника «Балка Північна Червона». Метою його було дослідження флори балки, розповсюдження і видовий склад папоротей, пошук місць для їх ренатуралізації. Під час подорожі було знайдено декілька видів папоротей, один з них - костянець північний; декілька видів мохів, цікавих трав'янистих та чагарникових видів рослин. Було помічено цвіт глоду та кульбаби, що є не дуже звичним явищем як для другої половини жовтня. Подорож пройшла вдало, плідно та залишила лише позитивні емоції та враження. Екскурсію проводив Василь Савосько, приймали участь Качанов Ярослав, Юлія Бєлік. Матеріали розміщені на сторінці природничого факультету на Facebook. Фотоматеріали Ярослава Качанова.

Якщо є бажання краще дізнатись про природу Криворіжжя, приєднуйся до польових спостережень та відвідуй сторінку «Природа Криворіжжя» нашого сайту, в рубриці «Соціально-громадська діяльність».

2764
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31