Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

22 квітня 2021 р. на кафедрі української та зарубіжної літератур відбулося секційне засідання традиційної студентської конференції «Східнослов’янська філологія: здобутки і перспективи». Учасниками конференції стали студенти й викладачі факультету української філології. Уже другий рік поспіль захід проходить в онлайн-режимі за допомогою платформи ZOOM. Тематика студентських досліджень –  завжди в контексті загальної наукової кафедральної теми – «Поетика твору літератури». З вітальним словом виступила завідувачка кафедри к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник, яка наголосила на важливості таких заходів для професійного зростання студентів.

На конференції були актуалізовані такі проблеми: Міфопоетика романів Дари Корній «Гонихмарник» та «Зворотний бік світла» (Бойчук Ольга Анатоліївна (УФРм –16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник); Художній світ поем Ліни Костенко (Глуговська Людмила Григорівна (УАФм–16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник); Концептосфера добро / зло в романі Володимира Лиса «Століття Якова» (Клочек Ганна Юріївна (УАФм–16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник); «Мисливські усмішки» Остапа Вишні як спроба збереження національного оптимізму (Мелен Ксенія Романівна (УАФм–16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник); Моделі інопланетного життя в циклі «Із зоряних щоденників Ійона Тихого» С. Лема (Слонь Дар’я Вікторівна (УФРм–16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Є. Коломієць); Поетика сучасної графічної прози (Троян Дар’я Ігорівна (УФРм–16), керівник – д. філол. н., проф. С. І. Ковпік); Повість І. Франка «Перехресні стежки»: між реалізмом та модернізмом (Безщасна Яна Анатоліївна (ЗУФРм–16), керівник – к. філол. н., доц. Н. Г. Мельник); Трансформація міфологічних мотивів у повісті «Ирій» В. Дрозда (Павліченко Інна Анатоліївна (ЗУФРм–16), керівник – к. філол. н., доц. С. С. Журба).

Захід пройшов у доброзичливій і науково насиченій атмосфері.

Конференція