Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

 

 

 

 

 

20155

 

 

 

 

20144

        Профорієнтаційна робота кафедри української та світової літератур протягом вересня-січня 2018-2019 н. р. здійснювалася шляхом інформування старшокласників про напрями підготовки (спеціальності); які пропонує КДПУ, запрошення учнів шкіл міста на заходи, які проходять на факультеті; розповсюдження інформації про заплановані на факультеті заходи в засобах масової інформації (телеканалів «Рудана», «Криворіжжя»), розміщення інформації профорієнтаційного змісту на сторінці факультету університетського сайту, залучення студентів до профорієнтаційної роботи (виступи студентів у школах, у яких вони навчалися); презентацій діяльності факультету на настановчих зборах для абітурієнтів та їх батьків у Центрі доуніверситетської підготовки та післядипломної освіти, організацій екскурсій до гуманітарного корпусу та виставок інформаційних стендів про факультет.

 • 19 жовтня 2018 року проведено Міжнародну науково-теоретичну конференцію: «Літератури світу: поетика, ментальність і духовність». Учителям та випускникам шкіл міста, запрошеним на захід (КЗШ № 24, КЗШ № 95, КЗШ № 74, Криворізького природничо-наукового ліцею), надано інформацію про факультети та спеціальності КДПУ.
 • 25 жовтня 2018 р. на базі факультету української філології спільно із центром до університетської підготовки та післядипломної освіти проведено науково-практичний семінар «Концепція Нової української школи в аспекті філологічної освіти», під час якого вчителям та старшокласникам шкіл міста (КЗШ № 68, КЗШ № 8, КЗШ № 32) надано детальну інформацію про університет, розповсюджено рекламну продукцію з метою популяризації професії вчителя та залучення нових абітурієнтів. Модератори заходу: доц., Коломієць Н. Є., доц.,         Яременко Н. В.
 • 30 листопада 2018 року на базі гімназії № 95 відбувся освітній захід «День педагогічного університету», де доцент          Журба С. С. провела відкрите заняття для школярів.
 • 1 грудня 2018 року в університеті відбувся захід «День відкритих дверей», де присутнім учням шкіл Кривого Рогу надана інформація про факультет та його спеціальності.
 • 10 січня 2019 року викладачами факультету української філології проведено зустріч із учителями профтехосвіти , присвячену проблемам ЗНО з української мови та літератури. Виступали: доц. Журба С. С., доц. Семененко Л. М.
 • 29 січня 2019 року на базі КВНК № 129, «ГЛАС» (гімназія-ліцей академічного спрямування) відбувся освітній захід «День педагогічного університету», де професор, доктор Ковпік С. І. провела відкрите заняття для випускників.
 • 24 січня 2019 р. відбувся на базі Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №118 проводився І (міський) відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, де викладачі кафедри:                      доц. Щербак С. В., Василенко І. М., Онікієнко І. М., працювали членами журі.
 • 9 лютого 2019 р. на базі факультету української філології проводиться пробне тестування з української мови та літератури (доц., Мельник Н. Г., доц., Семененко Л. М., доц. Журба С. С., доц. Коломієць Н. Є., доц. Яременко Н. В.,                             проф. Дмитренко В. І., доц. Онікієнко І. М.,   доц.    Щербак С. В.).
 • Викладачі кафедри систематично розповсюджують рекламну продукцію про факультет (проф. Ковпік С. І., доц. Мельник Н. Г., доц. Семененко Л. М. ), беруть участь у наборі слухачів на підготовчі курси університету (доц. Яременко Н. В.,                     доц. Коломієць Н. Є).
 • Доц. Щербак С. В. працює на 8-місячних підготовчих курсах, де здійснюється підготовка до ЗНО. На зборах для абітурієнтів та їх батьків виступили представники кафедри (доц. Яременко Н. В., доц. Коломієць Н. Є.). Слухачам надано інформацію про факультети та спеціальності КДПУ.
 • Рекламні буклети факультету розповсюджені під час проведення профконсультацій серед учнів 9-11 класів (у школах закріплених за викладачами кафедри): доц. Щербак С. В. - КЗШ № 93, доц. Журба С. С. – КЗШ № 121, КЗШ № 71,                доц. Мельник Н. Г. - КОЛІ, доц. Яременко Н. В., доц. Коломієць Н. Є. – КЗШ № 27, КЗШ № 37 (Тернівський район)
 • Традиційною стала така форма профорієнтаційної роботи на курсах підвищення кваліфікації вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури як розповсюдження брошур, агітаційних листівок. Бесіди профорієнтаційного змісту проводили доц. Яременко Н. В.,  доц. Коломієць Н. Є., доц. Мельник Н. Г.
 • Відповідно до рішень вченої ради КДПУ від 31.08.2018 року (протокол №1, п. 2), від 13.09.2018 року (протокол №2, п. 2, п. 3, п. 4, п. 5, п.6) на засіданні кафедри від 30.08.2018 року (протокол №1, п. 1) було проаналізовано результати прийому у 2018 році на навчання для здобуття ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр» та окреслено шляхи подальшої профорієнтаційної роботи. Прийнято рішення: спрямувати профорієнтаційну роботу на інформування щодо перспектив навчання в університеті серед абітурієнтів сільської місцевості, провести роботу з випускниками бакалаврату, спрямовану на залучення їх до вступу у магістратуру.
 • На засіданні кафедри від 7.02.2019 року (протокол № 7, п. 8) було розглянуто питання про стан профорієнтаційної роботи та заслухано та обговорено звіт відповідальної за цей напрямок роботи Коломієць Н.Є. Прийнято рішення: звіт затвердити; визнати профорієнтаційну роботу кафедри як таку, що проводиться на належному рівні. Дотримуватися плану профорієнтаційної роботи кафедри, розвивати всі її напрями.
6890

План профорієнтаційної роботи 

6888

У жовтні 2018 року студенти 5 курсу факультету української філології під час педагогічної практики у школах міста та області провели заходи профорієнтаційного спрямування з учнями 9-11 класів.

IMG 20181026 100442

Зустрічі були спрямовані на популяризацію вивчення рідної мови та літератури як запоруки майбутньої успішної професійної реалізації старшокласників; інформування про наукові та творчі здобутки викладачів та досягнення студентів КДПУ; ознайомлення з особливостями вступної кампанії 2019 навчального року та перевагами навчання в КДПУ.  

DSCN2185

Інформаційно-просвітницькі та діагностичні заходи профорієнтаційного змісту проведені в форматах бесід, круглих столів, квестів та ін. Студенти-практиканти запропонували слухачам слайд-презентації, демонстрації відео про факультет української філології та КДПУ, варіанти профорієнтаційного тестування.

IMG 20181026 100420

Спираючись на результати проведеного в школах анкетування старшокласників, викладачі факультету планують співпрацювати з класними керівниками та учнями з метою підвищення рівня професійної зацікавленості школярів.

Окрім того, 22.10.2018 у рамках презентації   культурологічного альманаху «Символ» старший лаборант кафедри української та світової літератур Бугайова І.Є. в КЗШ № 119 ознайомила присутніх із інформацією про факультети університету та особливості навчання в КДПУ. Учасники зустрічі мали можливість дізнатися про професорсько-викладацький склад університету, цікаві моменти життя студентів. 

Щиро вдячні адміністраціям шкіл, учителям та учням за теплий прийом!

 

6003

План виховної роботи 2018-2019 н.р.

5918

1 вересня факультет української філології вітав своїх першокурсників. Радісне й оптимістично налаштоване поповнення успішно пройшло випробування адаптаційного тренінгу "Нарешті я студент!" 

Разом із наставниками груп Н.В.Яременко, Н.Є.Коломієць, магістрантами, деканом факультету Л.М.Семененко, першокурсники виконали веселі завдання квесту і отримали подарунки. Сподіваємося, що святковий настрій і відчуття родини збережеться у них надовго.

2319

20170201 191318

Викладачі кафедри української та світової літератур приділяють значну увагу процесу підготовки учнів старших класів до вибору професії «вчитель» та формування в них спрямованості на майбутній професійний успіх. Координація зусиль усіх членів кафедри, що ставлять собі за мету допомогу учневі в усвідомленому професійному виборі, створює умови для свідомого і правильного вибору учнями майбутнього фаху. Це завдання вирішується шляхом виступів агітаційних бригад у школах, проведення профконсультацій, навчальних екскурсій, спільних заходів абітурієнтів із студентами факультету тощо.

Викладачі кафедри активно займаються популяризацією здобутків кафедри та співпрацюють із закладами освіти в руслі професійної орієнтації учнів міста та області. Так, у січні – лютому 2017 р. проводилася профорієнтаційна робота у різних школах міста з учнями 10-11 класів, спрямована на ознайомлення з правилами вступу до вищого навчального закладу, профконсультування та профдіагностику, а саме:

 • КЗШ №125, КОЛІ - доц. Мельник Н.Г.,
 • КЗШ №97 - доц. Щербак С.В.,
 • КСЗ № 37, 27 – доц. Коломієць Н.Є., доц. Яременко Н.В.,
 • ПГ № 121 – доц. Журба С.С.,
 • КГ № 93- доц. Василенко І.М.
1015

 

п/п

Вид роботи Виконавці

Термін

виконання

  Посвячення в студенти 1-го курсу. Кураторська година «З Україною в серці!». Куратори академічних груп

Вересень

  Заходи, присвячені ювілею Івана Франка:
 • Літературний вечір «Іван Франко це розум і серце нашого народу…» (М.Рильський).
 • Скап-конференція з учителями с. Криворівня «З людьми і для людей»;
 • Телепередача ТРК «Криворіжжя», присвячена сучасному осмисленню діяльності і творчості Івана Франка;
 • Конкурс святкових стіннівок;
 • Засідання кіноклубу «Фокус» / обговорення кіно інтерпретації творів І. Я. Франка/.

Мельник Н. Г.,

Щербак С. В.,

Семененко Л. М.,

Ковпік С. І.

Вересень 
  До Всесвітнього дня туризму. Відвідування першокурсниками музею «Літературне Криворіжжя». Куратори академічних груп, Бугайова І. Є. Вересень 
  Участь у фестивалі «Петриківський дивоцвіт». Викладачі кафедри Вересень 
  Семінар «Попередження агресивної поведінки та конфліктів на ґрунті ненависті серед підлітків та молоді в громаді міста». Журба С. С.

Жовтень

  Фотовиставка «Осінь у мені».

Семененко Л. М.,

усі викладачі кафедри

Жовтень 
  Концерт «День першокурсника».

Куратор першого курсу

Журба С. С.

Жовтень 

  День захисника Вітчизни. Кураторські години «Герої не вмирають!». Куратори академічних груп, викладачі кафедри

Жовтень 

  Фольклорне свято «Із джерела» /за матеріалами фольклорної практики/. Мельник Н. Г., студенти 2 курсу Жовтень 
  Засідання кіно клубу «Фокус» / обговорення кіно інтерпретації творів О. Довженка/. Яременко Н. В. Листопад 
  Презентація 2 випуску поетичної збірки «Навколо».

Мельник Н. Г.,

Семененко Л. М.,

Ковпік С. І.

Листопад 
  День відкритих дверей на факультеті української філології.

Яременко Н. В.,

Коломієць Н. Є.,

викладачі кафедри

Грудень

 

  Виступи на батьківських зборах, проведення агітації серед учнівської молоді (10-11 класи).

Коломієць Н. Є.,

викладачі кафедри

Грудень

 

  Благодійні акції до Дня Святого Миколая. Викладачі кафедри

Грудень

2016 р.

  Новорічні та різдвяні свята. Національні громади в гостях у факультету української філології. Благодійний ярмарок.

Яременко Н. В.,

Коломієць Н. Є.,

Василенко І. М., студрада

Грудень

 

  Кураторські години «Ми – громадяни України». Куратори академічних  груп

Грудень

 

  Засідання кіноклубу «Фокус» обговорення окіно інтерпретації творів Ж.-Б. Мольєра/.

Яременко Н. В.,

Коломієць Н. Є.

Грудень

 

  Випуск часопису «Філофакс». Семененко Л. М.,  пресцентр Лютий 
  Літературно-музична композиція на тему: «Свою Україну любіть». Журба С. С. Лютий 
  Участь у проведенні тренувального тестування з української літератури для учнів 11 класів.

Яременко Н. В.,

Коломієць Н. Є.,

Семененко Л. М.

Лютий
  Круглий стіл-обговорення книги М. Лисенка «Коріння Шевченкового роду».

Мельник Н. Г.,

усі викладачі кафедри

Березень 
  Засідання кіноклубу «Фокус» обговорення кіно інтерпретації анти утопій ХХ століття/.

Яременко Н. В.

Березень 
  Поетичний вернісаж «Живописна Шевченкіана».

Яременко Н. В.,

Коломієць Н. Є.

Березень 
 

До Дня сміху.

Випуск газети «Філофакс».

Семененко Л. М., студрада Квітень 2017 р.
  Творча зустріч з Г. Д. Гусейновим.

Мельник Н. Г.,

усі викладачі кафедри

Квітень 
427
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30