НАТАЛЯ ГЕОРГІЇВНА МЕЛЬНИК
кандидат філологічних наук, доцент
У 1991 році закінчила Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Українська мова та література». На кафедрі української та світової літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1991 року.
У 2001 році захистила дисертацію на тему: «Етико-естетичні засади соціально-побутової пісні», зі спеціальності: фольклористика. З 2005 року й донині очолює кафедру української та зарубіжної літератур. Досліджує проблеми національної ментальності та їх відображення в українському фольклорі.
Викладає навчальні дисципліни «Історія української літератури к. ХІХ - поч. ХХ ст.», «Фольклор», «Новітні тенденції розвитку сучасних української та зарубіжної літератур», дисципліни за вибором "Сучасний літературний процес на Криворіжжі" та "Українська "жіноча проза": сучасні тенденції розвитку.
Має 70 наукових публікацій. Автор монографії «Українська народна соціально-побутова пісня: етико-естетичні модуси» (2018, Київ) та співавтор 3 колективних монографій («Сучасні дослідження української культури», 2015, Варшава; «Харчові традиції – ментальний код нації», 2018, Одеса; «Густативно-сапористичні модуси української та світової культури», 2020, Одеса.
Здійснює активну просвітницьку діяльність, популяризує наукові здобутки кафедри української та зарубіжної літератур, співп рацює з засобами масової інформації міста.
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий унесок у розвиток вищої освіти та вітчизняної науки, справу підготовки та виховання кваліфікованих спеціалістів нагороджена грамотами університету, виконкому Криворізької міської ради, Міністерства освіти і науки України, нагрудним знаком «Відмінник освіти».
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 30 років.
Василенко Ірина Михайлівна
кандидат філологічних наук, доцент
У 1993 році закінчила Криворізький державний педагогічний університет за спеціальністю «Українська мова та література». На кафедрі української та світової літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1996 року. У 1996 році закінчила аспірантуру Рівненського педагогічного інституту, 1997 році захистила дисертацію на тему: «Специфіка літературного портрета як жанру сучасної української мемуарної прози», зі спеціальності: теорія літератури. Досліджує іспанську та латиноамериканську літератур, член Асоціації іспаністів України, автор понад 50 наукових статей. Навчається з 2016 року в Луганському національному університеті за спеціальністю: іспанська, англійська мова та література. Викладає навчальні дисципліни "Вступ до літературознавства", "Історія зарубіжної літератури. Античний період", "Історія зарубіжної літератури кінця XIX - початку XX ст.", "Історія редакційно-видавничої справи і сучасний процес", "Теорія видавничої діяльності"; проводить практичні заняття для студентів факультету іноземних мов "Вступ до літературознавства". З 2004 року й донині працює доцентом кафедри української тазарубіжної літератур.
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 25 років.
Дмитренко Вікторія Ігорівна
доктор філологічних наук, професор
У 1991 році закінчила Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка (нині ДЗ «Луганський національний університет») за спеціальністю «Українська мова і література». Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у 1997 році з теми «Б.Д. Антоненко-Давидович в літературному процесі 20–30 рр. ХХ століття». У 2010 році захистила докторську дисертацію «Творчість митців об’єднання «Ланка»-МАРС: аспекти перцепції і рецепції». З 1994 по 2015 рік працювала в Луганському державному педагогічному інституті ім. Т. Г. Шевченка на посадах асистента (1994 – 1997), доцента (1997–2011), заступника декана з виховної роботи (1998–2002), професора (2010–2015), завідувача кафедри (2011–2015). Атестат професора кафедри теорії літератури та компаративістики отримала у 2011 році.
З 2015 року працює в Криворізькому державному педагогічному університеті, обіймає посаду професора кафедри української та зарубіжної літератур.
Має понад 100 наукових і науково-методичних публікацій, у тому числі 1 монографія, методичні рекомендації і посібники, стаття видана в періодичному виданні КНР китайською мовою, стаття у журналі, що входить до бази даних Web of Science.
Коло наукових інтересів – історія української і зарубіжної літератур ХХ–ХХІ століття, компаративістика, методологія і методика викладання літератури у вищих і середніх навчальних закладах України.
Викладає дисципліни: «Новітні тенденції розвитку сучасних української та зарубіжної літератур», «Методика навчання української літератури», «Методика викладання української мови та літератури у профільній школі», «Українознавство».
Учене звання – професор.
Педагогічний стаж – 31 р.
Журба Світлана Степанівна
кандидат філологічних наук, доцент
У 1988 році закінчила Чортківське педагогічне училище зі спеціальності «Вчитель початкових класів». З 1988 по 1990 рік працювала вчителем української мови і літератури СШ №6 м. Тернівки Дніпропетровської області. Закінчила філологічний факультет Криворізького державного педагогічного інституту (1994 р.) зі спеціальності «Вчитель української мови і літератури».
На кафедрі української та світової літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1994 року. З 1995 по 1998 рік навчалася в аспірантурі при кафедрі історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Кандидатську дисертацію на тему «Художній світ української імпресіоністичної повісті 20-х років ХХ століття» захистила в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України (1999 р.). Спеціальність – «українська література». З 1998 по 2000 рік працювала старшим викладачем кафедри української літератури Криворізького державного педагогічного університету. З 2001 року й донині працює доцентом кафедри української та світової літератур.
Має понад 90 наукових і науково-методичних публікацій, у тому числі 1 монографія, методичні рекомендації і посібники. Сфера наукових інтересів: поетика української та зарубіжної літератур ХХ–ХХІ століття, компаративістика, текстологія.
Читає курси: «Історія української літератури к. ХІХ- поч. ХХ ст.», «Історія зарубіжної літератури І половина ХХ століття», "Українознавство"; лекційний курс "Методика навчання зарубіжної літератури"; для студентів факультету іноземних мов курс "Історія української літератури".
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 27 років.
Ковпік Світлана Іванівна
доктор філологічних наук, професор
У 2001 році закінчила Криворізький державний педагогічний університет, одержала кваліфікацію «вчитель української мови і літератури, зарубіжної літератури» та отримала диплом з відзнакою. На кафедрі української та світової літератур Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ "Криворізький національний університет" працює з 2001 року, розпочала трудову діяльність асистентом кафедри української літератури, 2006 році – доцент цієї ж кафедри, 2011 року – професор кафедри української та світової літератур, з 2012 по 2015 рр. в. о. завідувача кафедри російської філології та зарубіжної літератури.
З 2001 по 2004 рр. навчалась в аспірантурі Криворізького державного педагогічного інституту, з 2008 по 2011 р. в докторантурі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», науковий консультант – доктор філологічних наук, професор О. А. Галич. З жовтня 2012 р. й донині професор кафедри української та світової літератур.
Тема кандидатської дисертації: «Драматургія Пантелеймона Куліша: проблематика, жанровий діапазон, духовний вимір», рік захисту 2005, у Спеціалізованій вченій раді Херсонського державного університету, за спеціальністю 10.01.01 – українська література.
Тема докторської дисертації: «Мікро- та макропоетика української драматургії першої половини ХІХ століття», рік захисту 2011, у Спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зі спеціальностей: 10.01.06 – теорія літератури, 10.01.01 – українська література.
15.12.2015 р. присуджено вчене звання професора кафедри української та світової літератур.
Головний редактор збірника наукових праць «Літератури світу: поетика, ментальність і духовність», котрий затверджений як фахове видання з філологічних наук: наказ Міністерства освіти і науки України від 04.07.2014 р. № 793.
Основний напрям наукових досліджень: поетика твору літератури, поетика густативів, духовність твору літератури, українознавство.
Нагороджена почесною грамотою Дзержинської районної ради у місті Кривий Ріг за «високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток вітчизняної освітньо-наукової галузі» травень 2012 року.
Загальна кількість друкованих праць: 126, з них за останні 5 років – 65.
Викладає навчальні дисципліни "Вступ до літературознавства", "Теорія літератури", "Історія української літератури (до ХІХ століття)": для студентів факультету іноземних мов "Історія української літератури до ХХ ст."; дисципліни за вибором: "Літературна творчість, сторітеллінг та копірайтинг" та "Психопоетика творів сучасної української літератури".
Учене звання – професор.
Педагогічний стаж – 20 років.
Коломієць Наталя Євгенівна
кандидат філологічних наук, доцент
У 1996 році закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Українська мова та література».
На кафедрі української та світової літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1999 року. У 2001 році захистила дисертацію на тему: «Соціально-психологічні аспекти особистості та художні форми їх вираження у творчості Б. Д. Грінченка (на матеріалі поезії та малої прози)», зі спеціальності 10.01.01 українська література.
Досліджує художній світ української та зарубіжної прози ХІХ – ХХ ст., опубліковала понад 70 наукових розвідок з історії української та зарубіжної літератур, методики викладання дисциплін філологічного напряму в українських та зарубіжних виданнях. За останні п’ять років вийшли друком шістнадцять публікацій, у тому числі три навчально-методичні посібники.
Викладає дисципліни «Історія зарубіжної літератури І пол. ХІХ ст.», «Історія зарубіжної літератури ІІ пол. ХІХ ст.», «Методика навчання зарубіжної літератури», "Історія української літератури 70-90 рр. ХІХ ст.", "Українознавство". З 2003 року й донині працює доцентом кафедри української та зарубіжної літератур.
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 22 років.
Онікієнко Інна Миколаївна
кандидат філологічних наук, доцент
Закінчила у 1991 році Криворізький державний педагогічний університет, спеціальність «українська мова та література». По закінченні аспірантури у 1997 захистила дисертацію на тему: «Філософсько-естетичні мотиви творчості українських поетів-дисидентів». Опублікувала понад 65 наукових та навчально-методичних статей.
Досліджує: стильовий розвиток української літератури ХХ ст.; філософсько-естетичні мотиви лірики українських поетів-дисидентів; поетичний модернізм; стильовий розвиток сучасної української літератури.
На кафедрі української та зарубіжної літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1992 року. Викладає дисципліни «Історія української літератури 40-60 рр. ХІХ ст.", "Історія української літератури 60-90 рр. ХХ ст.", «Українознавство»; для студентів факультету іноземних мов «Історія української літератури ХХ ст.»,
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 30 років.
Яременко Наталя Володимирівна
кандидат філологічних наук, доцент
У 1989 році закінчила з відзнакою Криворізький державний педагогічний університет за спеціальністю «Українська мова та література». Працювала вчителем української мови та літератури в Криворізькій загальноосвітній школі №26.
На кафедрі української та світової літератур Криворізького державного педагогічного університету працює з 1999 року. У 2004 році захистила дисертацію на тему: «Проза Ю. Яновського, О. Довженка, О. Гончара середини ХХ століття: інтенсифікація образності засобом повтору», зі спеціальності: 10.01.01 українська література.
Досліджує поетику прози ХХ століття, опублікувала понад 60 наукових статей, співавтор навчального посібника «Історія зарубіжної літератури. Епоха Середніх віків та Відродження», виданого у 2013 році (рекомендований Міністерством освіти і науки України (№1/11 – 12504 від 2.08.2013р.).
У квітні 2014 пройшла стажування в Університеті Інформатики та мистецтв (WSIiU), м. Лодзь, Польща (“Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок”).
Викладає дисципліни «Історія зарубіжної літератури (Середньовіччя. Відродження)», «Історія зарубіжної літератури XVII-XVIII століть», «Історія зарубіжної літератури 40-50-х років ХХ століття», «Історія зарубіжної літератури другої половини ХХ століття», «Історія української літератури 40-50-х років ХХ століття», "Методика навчання української літератури".
З 2004 року й донині працює доцентом кафедри української тазарубіжної літератур.
Учене звання – доцент.
Педагогічний стаж – 27 років.
- Автор: Кафедра української та зарубіжної літератур
- Перегляди: 626