Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

аа

ав

ак

20143

22 вересня 2022 року на кафедрі української та зарубіжної літератур відбувся між кафедральний семінар на тему: «Перспективи співпраці та наукової взаємодії». До участі у роботі семінару долучилися колеги з кафедри полоністики та перекладу Волинського національного університету імені Лесі Українки. Предметом розмови став Договір про співпрацю підписаний 2 вересня 2022 року між Криворізьким державний педагогічним університетом та Волинським національним університетом імені Лесі Українки.

Модератор зустрічі – доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури Світлана Ковпік озвучила важливі для співробітництва напрямки: організація і проведення спільних наукових проєктів, семінарів, конференцій, обмін досвідом, академічний обмін педагогічними, науково-педагогічними працівниками в межах навчальних та наукових програм, рецензування наукових робіт і методичних матеріалів.

Нині кафедра активно співпрацює з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка», Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

Під час роботи семінару завідувачка кафедри полоністики та перекладу, доктор філологічних наук, професор Світлана Сухарєва розповіла про напрямки наукової роботи кафедри полоністики та перекладу Волинського національного університету імені Лесі Українки, запропонувала цікаві форми співпраці щодо реалізації напрямків спільної діяльності:

• академічний обмін педагогічними, науково-педагогічними і науковими працівниками в межах навчальних і наукових програм з метою здійснення педагогічної, науково-педагогічної й наукової роботи за напрямками, що представляють обопільне зацікавлення Сторін;
  • обмін студентами, магістрантами і аспірантами, створення умов для проходження практик;
  • організація та проведення спільних наукових досліджень, проєктів, семінарів, науково-практичних конференцій.

Учасники міжкафедрального семінару намітили важливі аспекти співпраці, висловили сподівання, що Договір буде результативним упродовж п’яти років.

изображение viber 2022 09 22 16 51 14 251изображение viber 2022 09 22 16 51 54 520

20141

19707

19529

19367

О 1

16-17 травня 2022 року на базі Криворізького державного педагогічного університету в онлайн режимі відбулась 3rd International Conference on History, Theory and Methodology of Learning (ICHTML 2022).
     Учасників конференції привітав ректор КДПУ Я.В. Шрамко.

о2

Модератори конференції: проректор з наукової роботи В.А.Гаманюк та професор кафедри інформатики та прикладної математики С.О.Семеріков.

о3

У конференції взяла участь кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератур Інна Онікієнко.
     На конференції порушувалися важливі проблеми збереження світу в умовах війни; глобальні екологічні проблеми; технології підготовки молоді для підприємницької діяльності з метою досягнення цілей сталого розвитку суспільства; збереження цілісності тіла людини. З’ясовувались нові аспекти сучасної освіти: еміграційні наміри учнів та студентів прикордонних регіонів Півдня України; комп'ютерні системи перекладу в освіті; проблеми розуміння художнього тексту, читання з розумінням.
     Колектив авторів І. Онікієнко, Л. Братченко, І. Мінтій, О. Чайка працювали над проблемою: «Дистанційне навчання для гуманітарних та соціальних наук: оцифровка та коучинг».

о4

З цієї проблеми було створено презентацію та виголошено доповідь.

о5

У представленому досліджені було запропоновано модель міжпредметних зв’язків, які забезпечують поєднання мовних, літературних та суспільно-економічних компетентностей. З’ясовувалися основні особливості дистанційного навчання саме для гуманітарно-суспільних наук. За результатами досліджень опитування студентів вищих навчальних закладів України відбулася обробка даних щодо переваг та недоліків дистанційного навчання.
     У досліджені подано приклади застосування хмарних сервісів та технологій під час змішаного навчання гуманітарно-суспільних дисциплін.

о6о7

о8о9

о10

19282

03. 03. 2022 р. на факультеті української філології КДПУ з нагоди 208-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в режимі онлайн відбулися Шевченківські читання. Детальніше (перейти за покликанням)

25 січня 2022 року на факультеті української філології відбулася зустріч із гарантами освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності (014 Середня освіта 014.01 Середня освіта  (Українська мова і література)).

У обговоренні змісту та структури освітньо-професійної програми (014 Середня освіта 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)) взяли участь гаранти (С. Журба, В. Дмитренко, В. Городецька), професор кафедри української та зарубіжної літератур С. Ковпік, декан факультету Л. Семененко, завідувач кафедри української та зарубіжної літератур Н. Мельник, доцент кафедри, відповідальна за виробничу практику студентів Н. Яременко. Модератором зустрічі стала С. Ковпік, яка висловила ряд пропозицій щодо удосконалення освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності (014 Середня освіта 014.01 Середня освіта  (Українська мова і література)).

Обговорення ОП укр

Предметом обговорення стало питання змісту загальних та спеціальних компетентностей, формування яких передбачено освітньо-професійною програмою та їх відповідності програмовим результатам навчання. Також у ракурсі обговорення було питання підготовки тематики та специфіки курсових робіт, особливостей виробничої практики.

Обговорення ОП укр. літ. 1

Отже, робота над удосконаленням освітньо-професійних програм на факультеті є системною та цілеспрямованою.

Жовтень 2022