Регіональна література – гармонійна складова загальнонаціонального літературного процесу. Справжнє мистецтво не завжди народжується в столицях, і як правило, не в столицях народжується. Якщо придивитися уважніше, можна спостерегти, що все нове, оригінальне з’являється в локальному (регіональному) культурному просторі. Власне, з локального народжується місце народження глобальне. Нині дослідники літератури вказують на активність процесів децентралізації розвитку культури, її живлення й оновлення за рахунок регіональних мистецьких явищ.
Студентки-філологині У. Ірха, О. Прокопенко – дослідниці літератури Криворіжжя, взяли участь у роботі Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Образне слово Придніпров’я», яка відбулася 19 грудня 2024 року в Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка».
У межах роботи конференції обговорювалися такі питання:
1. Художній дискурс Придніпров’я: осягнення минулого й сьогодення.
2. Актуальні напрями дослідження української мови в синхронії та діахронії.
3.Українське літературознавство: проблематика, методологія, концепти.
4. Медійна комунікація в лінгвістичних інтерпретаціях.
5. Фольклористичні студії.
6. Еколінгвістика та культура мови: модуси й вектори.
7. Актуальні підходи до викладання мови і літератури.
8. Актуальні питання термінознавства.
На пленарному засіданні конференції виступила завідувач кафедри української та зарубіжної літератур, доцент Наталя Мельник із доповіддю «Сучасна література Криворіжжя: ідейно-тематичні параметри».
У. Ірха, О. Прокопенко взяли участь у роботі секції «Художній дискурс Придніпров’я: осягнення минулого й сьогодення» з презентацією доповіді «Концепт любов у збірці Любові Баранової «Пелюстки любові»», цікавій дискусії з проблем регіональної літератури.
Робота з дослідження проблем регіональної літератури відбувається в межах наукових зацікавлень здобувачів освіти та курсів за вибором студентів «Література Криворіжжя в шкільному вивченні», «Літературне краєзнавство».