Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

ФОЛЬКЛОРНА ПРАКТИКА - 2020

Улітку 2020 р. студенти першого курсу факультету української філології, відповідно до навчального плану пройшли фольклорну практику. Філологи-дослідники традиційно виявляли талановитих носіїв фольклорної традиції, збирали фольклорні зразки, фіксували різноманітну інформацію краєзнавчого характеру. У звітах студенти відзначили, що збирацька робота сприяла усвідомленню важливого місця усної народної творчості в житті різних поколінь та соціальних груп українців. Особливо цікаво було фіксувати нові, актуальні нині твори на злободенні теми (пандемія COVID19, вибори, коливання курсу національної валюти тощо): анекдоти, приказки, колядки тощо. Географія записів досить широка: Дніпропетровська область (м. Кривий Ріг, м. Кам’янське, м. Нікополь, с. Широке, с. Вільне, с. Червоні Поди, с. Мар’є-Дмитрівка, смт. Петриківка та ін.), Кіровоградська область (м. Долинська, с. Петрове, с. Верблюжка, с. Іскровка, смт. Вільшанка, с. Луганка та ін.), Одеська область (с. Главани), Запорізька область (м. Вільнянськ, с. Василівка).

Студентами зібрано твори різних жанрів: пісні, казки, легенди, анекдоти, приказки та ін. Спілкування з носіями фольклору засвідчило, що фольклорні твори успішно займають свою унікальну нішу в стрімкому сучасному інформаційному суспільстві.

Результат фольклорної практики – не лише успішно виконані навчальні завдання, але й море позитиву, нові знайомства, «перезавантаження» національної свідомості.

яФолькл. пр. 2020 2