Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

ВИПРОБУВАННЯ НА МІЦНІСТЬ

Педагогічна практика магістрів – одна з важливих подій у процесі професійного становлення майбутнього учителя, що дає можливість студентам усвідомити себе в новій соціальній ролі, корегує їх уявлення про себе, удосконалює фахові компетенції. Саме у процесі педагогічної практики відбувається інтенсивне осягнення всіх аспектів майбутньої роботи, проявляється критичне та осмислене ставлення до дисциплін, що вивчаються, включаються механізми педагогічної рефлексії, формуються основи професійної самооцінки.

Протягом трьох тижнів поспіль магістри факультету української філології проходять виробничу педагогічну практику в різних навчальних закладах Кривого Рогу та Дніпропетровської області, де творчо застосовують теоретичні знання та практичні навички, отримані під час вивчення спеціальних і психолого-педагогічних дисциплін.

Окремим напрямом роботи магістрантів є профорієнтація школярів. Проведено ряд заходів, спрямованих на формування поваги до учительської праці. Так, магістри групи УАФм-16 Стороженко Юлія, Євангеліст Людмила, Буравель Анна, Деміш Олександра, Думіна Валерія, Малишева Ганна (методист доц. Коломієць Н. Є.) на базі КНВК № 35 «Імпульс» провели цикл бесід профорієнтаційного спрямування «Знайди свій шлях», «Обирай освіту в рідному місті, обирай КДПУ», «Майбутнє з КДПУ». Тимченко Яна з учнями КЗШ №73 (методист Яременко Н. В.) – організувала онлайн-екскурсію «Світ професій». Заходи спрямовано на допомогу школярам у виборі життєвого шляху. Учням надано необхідну інформацію щодо спеціальностей, які можна здобути, вступивши до КДПУ. Інформативну бесіду «Мій вибір – КДПУ» з учнями КЗШ № 27 провела Динник Тетяна. У КПНЛ студентки Руденко Юлія та Дремлюх Вікторія (методист Коломієць Н. Є.) в 10-х класах провели комунікативний ланцюжок «КДПУ – твій вибір». У колі випускників КПГ Комендант Маргаритою (методист Журба С. С.) проведено захід «Свято професій», на якому старшокласники ознайомили учнів молодших класів із особливостями професії «учитель». Ткачук Єлизавета з учнями 10-А КЗШ № 62 (методист Яременко Н. В.) провела профорієнтаційну бесіду «Обираєш КДПУ –  обираєш майбутнє».

Отже, виробнича педагогічна практика магістрів проходить успішно.

яяIMG 20201014 130538 248