Кафедра української та зарубіжної літератур
Факультет Української філології

25 листопада 2021 року відбувся методичний семінар, присвячений обговоренню проєктів освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів зі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література).

У роботі семінару взяли участь: завідувач кафедри української та зарубіжної літератур, к. філол. н., доц. Мельник Н. Г.; декан факультету, к. філол. н., доц. Семененко Л. М.; д. філол. н., проф. Ковпік С. І.; д. філол. н., проф. Дмитренко В. І.; к. філол. н., доц. Журба С. С.; завідувач кафедри української мови, д. філол. н., проф. Колоїз Ж. В.; викладачі кафедри української мови; студенти: Колесник А. – студентка ф-ту; Куртекова Т. – студентка факультету; запрошені стейкхолдери: Лисенко Р. С. – вчитель української мови і літератури, вчитель-методист, директор Криворізького навчально-виховного комплексу № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – багатопрофільний ліцей «Імпульс»; Стефаняк А. В. – викладач філологічних дисциплін та психології Відокремленого структурного підрозділу Криворізький фаховий коледж економіки та управління Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана"; Табакіна Ю. В. – практичний психолог Криворізької педагогічної гімназії; Тимофєєва О. М. – к. філол. н.,  викладач філологічних та гуманітарних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу Криворізький фаховий коледж економіки та управління Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана";  Цегельська М. В. – к. філол. н., директор приватного позашкільного закладу «Освітній центр “Інтерклас”».

Семінар 2

Освітньо-професійні програми підготовки бакалаврів зі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) презентували гаранти доц. С. С. Журба, проф. В. І. Дмитренко, доц. В. А. Городецька. Модерувала засідання С. С. Журба, яка презентувала мету та особливості освітньої програми «Українська мова і література. Психологія».

Журба С. С. 1

В обговоренні проєктів освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів зі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) взяли участь студентки факультету: Колесник А.; Куртекова Т..

Стефаняк А. В., викладач філологічних дисциплін та психології Відокремленого структурного підрозділу Криворізький фаховий коледж економіки та управління Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", наголосила на тому, що всі представлені програми дуже добре репрезентують можливості подальшого працевлаштування здобувачів вищої освіти.

Тимофєєва О. М., к. філол. н., викладач філологічних та гуманітарних дисциплін Відокремленого структурного підрозділу Криворізький фаховий коледж економіки та управління Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", акцентувала на тому, що в програмах надзвичайно виважено представлено інтегральні, загальні та спеціальні компетентності (напр., здатність здійснювати психолого-педагогічний супровід навчання мов і літератур, організовувати співробітництво учнів, підтримувати активність, ініціативність, самостійність, розвивати творчі здібності; здатність формувати спільноту учнів, організовувати дитячий колектив, створювати комфортні та сприятливі умови для особистісного розвитку кожного учня; здатність конструктивно та безпечно взаємодіяти з усіма учасниками освітнього процесу; здатність власною державницькою позицією, особистою мовною культурою, ерудицією, повагою й любов’ю до української мови, літератури, історії виховувати національно свідомих громадян України, формування яких є необхідним для якісної підготовки вчителя базової школи.

Табакіна Ю. В., практичний психолог Криворізької педагогічної гімназії відзначила, що програма «Українська мова і література, зарубіжна література. Психологія» передбачає широкі можливості майбутнього працевлаштування здобувачів вищої освіти, адже випускники факультету мають змогу працювати не лише вчителями, а й займатися психологічною практикою – надавати психологічні послуги учням загальноосвітніх закладів, проводити різноманітні психологічні консультації, тренінги тощо.

Лисенко Л. С., вчитель укр. мови і літератури, вчитель-методист, директор Криворізького навчально-виховного комплексу № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – багатопрофільний ліцей «Імпульс», зазначила, що представлені освітні програми забезпечують якісну й комплексну підготовку майбутніх фахівців (філологів, практичних психологів, редакторів освітніх видань); усі три програми безпосереднім чином сприяють підготовці компетентного конкурентоспроможного вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури (а також учителя англійської мови, практичного психолога закладу освіти, редактора освітніх видань), здатного розв’язувати складні професійні завдання, інтегруватися у світовий освітній простір.

УХВАЛИЛИ: результати обговорення проєктів ОПП підготовки бакалаврів зі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) взяти до відома; продовжити співпрацю зі стейкхолдерами.