14 грудня 2024 р. відбувся відкритий захист кваліфікаційних робіт на здобуття ступеня вищої освіти «магістр» зі спеціальності 014 «Середня освіта» (Образотворче мистецтво) по кафедрі декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.
Кушнерук Вікторія Русланівна. Тема кваліфікаційної роботи:«Оволодіння технікою ручної вишивки на гурткових заняттях з декоративно-прикладного мистецтва». Науковий керівник: к.п.н., доцент Ємельова Анна Петрівна.
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню традиційної української вишивки як складової декоративно-прикладного мистецтва, що є важливим елементом культурної спадщини України. У роботі аналізуються історичні аспекти розвитку вишивки, її регіональні особливості, символіка та роль у формуванні національної ідентичності. Особливу увагу приділено методикам оволодіння техніками ручної вишивки в системі позашкільної освіти, зокрема на гурткових заняттях. Практична частина кваліфікаційної роботи магістра представлена двома виробами - жіночою сорочкою декорованою ручною вишивкою бісером та творчою колаборацією з брендом @sirena_brand.ua шкіряною курткою з машинною вишивкою.
Для вишивки було обрано колоски пшениці, як давній символ, що в українській культурі уособлює життя, добробут і здоров’я. Він є атрибутом землі й матінки-природи, який традиційно використовується для заклику родючості та багатства. Вишиваючи колоски на одязі, люди бажали його власнику процвітання та плідності.
Волощенко Карина Станіславівна. Тема кваліфікаційної роботи:"Формування вмінь створювати навчальне забезпечення за допомогою інноваційних технологій". Науковий керівник: старший викладач Школяр Андрій Вікторович.
У кваліфікаційній роботі досліджено роль інноваційних технологій та їх впровадження у навчальний процес. Робота передбачає аналіз основних інструментів та технологій, які сприяють створенню ефективного навчального забезпечення, а також розробку рекомендацій щодо вдосконалення методик підготовки фахівців у цій галузі. Такими інструментами є мобільний додаток для студентів, із навчальними матеріалами та завданнями для самоперевірки, впровадження цифрового посилання у друкованих виданнях та презентаціях на мобільний застосунок для покращення освітнього процесу у Вищому навчальному закладі. Описано послідовність створення мобільного застосунку та створення цифрового посилання на завдання через популярні сайти.