Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Томашевський фото 1

3 2016 по 2021 роки завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, доктор педагогічних наук, доцент.

У 1992 році закінчив Криворізький державний педагогічний інститут, художньо-графічний факультет за спеціальністю «Образотворче мистецтво», отримавши кваліфікацію «Вчитель креслення, образотворчого мистецтва та праці».

У період з 1996 по 1999 роки навчався в аспірантурі КДПІ. Захистив у 2003 році дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання за темою «Організація творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва».

З 2004 по 2010 рр. працював на посаді декана спочатку художньо-графічного факультету, а з 2005 року факультету мистецтв КДПУ.

У 2007 році нагороджений Почесним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський».

Протягом 2010-2013 рр. навчався в докторантурі Луганського національного університету імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти (науковий консультант: Бутенко В.Г., член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук, професор.

У  2020 р. захистив дисертацію «Теоретичні і методичні засади формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у закладах вищої освіти» на здобуття  наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Коло наукових та фахових зацікавлень відображено у близько 30 наукових та науково-методичних статтях та методичних рекомендаціях присвячених проблемам використання музики в організації творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі, викладанню дисциплін спеціальності «Образотворче мистецтво» та «Дизайн» на художньо-графічних факультетах, теоретичним та методичним аспектам формуванню естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах України. Викладає навчальні дисципліни «Основи зовнішньої реклами», «Основи формотворення», «Спеціалізація в графічному дизайні», «Художнє конструювання». Член Спілки дизайнерів України з 2007 року.

Свою наукову та викладацьку діяльність Томашевський В.В. вдало поєднував з художньо-творчою та дизайн-проектною працею. Член Національної спілки художників України з 1994 року. У період 1994–1999 рр. Томашевський В.В. перебував на посаді Голови молодіжного об’єднання Криворізької організації Національної спілки художників України.

Томашевський В.В. -  учасник більш ніж 60 художніх виставок (в тому числі  у 7 Всеукраїнських та 4 персональних) з творами в галузі станкової графіки, декоративного живопису та дизайну в різних містах України та в рідному місті.

Томашевський В.В. був цілеспрямованим керівником, талановитим художником, дизайнером-рекламістом. Розроблені ним логотипи та фірмові стилі ряду торговельних підприємств, ескізи вивісок і оформлення вітрин архітектурних споруд та фасадів знайшли своє реальне втілення в зміні зовнішнього художньо-естетичного обличчя м. Кривий Ріг.

Володимир Володимирович був керівником, який ніколи не скупився на добре слово, підтримку, не шкодував ні сил, ні часу, щоб втілити намічене. Таким і залишиться в нашій пам'яті!