Факультет української філології
Українська мова і література

11 квітня 2023 року відбувся науково-методичний семінар кафедри української та зарубіжної літератур факультету української філології, присвячений обговоренню проєкту освітньо-професійної програми «Українська мова і література, зарубіжна література» підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова і література).

Знімок_екрана_2023-04-11_143418_1.jpgСеред запрошених були науково-педагогічні працівники кафедри української мови, здобувачі першого (бакалаврського) рівня освіти, а також роботодавці та стейкхолдери: О.В. Шундрик, учитель зарубіжної літератури Криворізького ліцею №35 «Імпульс», А. М. Хомула, голова міського методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, член оргкомітету Всеукраїнської олімпіади з української мови, викладач-методист, викладач вищої категорії ВСП «Криворізький фаховий коледж Державного університету економіки і технологій», Л.М. Горболіс, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Л.М.Тітаренко, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Криворізької міської ради.

Керівник робочої групи ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література» доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератур Світлана Іванівна Ковпік презентувала проєкт освітньо-професійної програми, сфокусувала увагу на меті та освітньому фокусі програми, наповненості її відповідними освітніми компонентами.

Знімок_екрана_2023-04-11_142110.jpg

У процесі обговорення проєкту освітньо-професійної програми були висловлені побажання, рекомендації здобувачів вищої освіти, роботодавців, стейкхолдерів, практиків-професіоналів, які звернули увагу на формулювання змісту деяких освітніх компонентів, відзначили необхідність впровадження такої освітньо-професійної програми для перекваліфікації вчителів зарубіжної літератури різних закладів освіти м. Кривого Рогу, урізноманітнення змісту вибіркових дисциплін додаткової спеціалізації "Зарубіжна література". Учасники обговорення висловили зацікавленість можливостями проходження виробничої практики у закладах передвищої освіти здобувачами вищої освіти ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова і література).

Презентация11.jpgпрограма_2.jpg

Отже,  обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Українська мова і література, зарубіжна література» на науково-методичному семінарі кафедри української та зарубіжної літератур дозволить систематизувати висловлені пропозиції, що сприятиме подальшому вдосконаленню змісту ОПП.

Нагадуємо, що на сайті Криворізького державного педагогічного університету у вкладці «Навчання» оприлюднено проєкти освітньо-професійних програм другого (магістерсього) рівня факультету української філології, обговорення триває до 1 травня 2023 року.

Запрошуємо Вас до обговорення проєктів освітніх програм. Пропозиції можна надати у запропонованій формі або надіслати на електронну адресу першого проректора ([email protected]) чи навчально-методичного відділу ([email protected])

21968