19 травня факультет української філології КДПУ традиційно святкував День вишиванки. Викладачі та студенти факультету взяли участь у флешмобі КДПУ, присвяченому цьому святу.
Спільнота факультету зустрілася в ZOOM, щоб привітати зі святом усіх причетних, згадати, символом чого є вишиванка для українців та хто із українських діячів віддавав шану вишитій сорочці.
Щирі вітання від факультету української філології.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 113
Студенти й викладачі факультету української філології взяли активну участь у підписанні петиції "Врятуйте Маріуполь", адресованій ООН та лідерам усього світу від імені неурядових та некомерційних організацій, політиків та публічних осіб.
Автори звернення розраховують, що рішучі дії міжнародної спільноти дозволять забезпечити режим припинення вогню з гарантіями обох сторін у Маріуполі та організувати евакуацію цивільних та військових.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 185
29 квітня 12022 року на факультеті української філології було проведено круглий стіл за романом ірландського письменника Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі» (2006). Під час круглого столу були порушені проблеми: людина і війна, дитина на війні, трагедія голокосту, причини повторення жахів війни у ХХІ столітті. Роман було розглянуто як книгу-емоцію, книгу-добу, книгу-трагедію, як твір про двох Маленьких Принців, яких розмежовує колючий дріт і єднає доля.
Організатором заходу стала доктор філологічних наук, професор Вікторія Дмитренко.
Участь у заході взяли студенти 1 курсу магістратури.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 154
З 13 по 26 квітня студенти 2 курсу проходили психолого-педагогічну практику. Кафедрами педагогіки й загальної та вікової психології було розроблено комплекси завдань, які необхідно було виконати студентам протягом двох тижнів практики.
Студенти мали зробити психолого-педагогічні спостереження, проаналізувати уроки, познайомитися з різними підходами до вчительськкої діяльності.
Психолого-педагогічна практика дозволяє студентам набути відповідних фахових компетентностей.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 222
03. 03. 2022 р. на факультеті української філології КДПУ з нагоди 208-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в режимі онлайн відбулися Шевченківські читання, що стало вже однією з важливих факультетських традицій. Авторами сценарію та модераторами заходу виступили кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української та зарубіжної літератур Інна Миколаївна Онікієнко та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Микола Володимирович Вербовий. Тема читань: “Феномен Шевченкового автобіографізму у текстологічних варіантах віршів «Кобзаря» на тему «доля нещасливих коханців»”.
Відзначення цьогорічних шевченківських днів у нашому вузі було присвячено захисникам України від російської агресіїї та майбутній перемозі над ворогом.
Відкрили читання декан факультету української філології Л.М. Семененко та завідувач кафедри української та зарубіжної літератур Н.Г.Мельник, які наголосили на важливості нашого зібрання саме у такі важкі й вирішальні для долі України дні. Пані Н. Г. Мельник представила гостя читань, прямого нащадка Т. Шевченка, дослідника Шевченкового роду, завідувача меморіальним музеєм Т. Шевченка у с. Кирилівці, тепер Шевченкове, Миколу Павловича Лисенка.
Пан М. Лисенко розповів про нові сторінки біографії Шевченка, які йому вдалося відкрити й описати в своїй книзі «Коріння Шевченкового роду».
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 234
03 лютого 2022 року на факультеті української філології розпочалася олімпіада з української мови й літератури. До складу комісії увійшли: завідувачка кафедри української мови проф. Жанна Колоїз, очільниця кафедри української та зарубіжної літератур доц. Наталя Мельник, викладачі (проф. Людмила Білоконенко, доц. Вероніка Городецька, доц.Наталія Малюга, доц. Інна Онікієнко, доц. Наталя Яременко), декан факультету доц. Любов Семененко та відповідальна за науково-дослідницьку роботу факультету проф. Тетяна Мішеніна.
ПЕРЕМОЖЦЯМИ ОЛІМПІАДИ СТАЛИ:
2 курс
I місце – Дар’я Борис
II місце – Дмитро Решетніков
III місце – Катерина Бондар
3 курс
II місце – Олена Руденко
III місце – Юлія Родзінська
4 курс
I місце – Аліна Чумаченко
II місце – Яна Шаповал
III місце – Оксана Гребень
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 286
02 лютого 2022 року, на факультеті української філології відбулася настановча конференція з виробничої практики для студентів ІV курсу спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) за участю декана факультету української філології доц. Любові Семененко, університетської керівниці педагогічної практики Любові Цоуфал, викладачів кафедри української мови – методистів за основним фахом, а також методистів з додаткової предметної спеціальності.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 232
27 січня 2022 року відбулося чергове засідання Вченої ради факультету української філології. Одним із питань, які розглядалися на засіданні, стало детальне обговорення підготовки до акредитації освітньо-професійних програм магістратури. Виступила гарант освітньо-професійної програми Н. М. Малюга, яка від імені членів рабочої групи, гарантів Л. А. Білоконенко, С. І. Ковпік озвучила пропозиції щодо змін у програмах і планах. У засіданні взяли участь стейкхолдери, здобувачі вищої освіти факультету, які висловили пропозиції, спрямовані на поліпшення освітнього процесу. Обговорювалися питання педагогічної та психокорекційної практик, вивчення іноземної мови.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 318
26 січня 2022 року на факультеті української філології відбулося вручення дипломів
випускникам денної та заочної форм навчання спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література).
Хай щастить, колеги!
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 268
25 січня 2022 року на факультеті української філології відбулася зустріч із гарантами освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності (014 Середня освіта 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)). Предметом обговорення стало питання змісту загальних та спеціальних компетентностей, формування яких передбачено освітньо-професійною програмою та їх відповідності програмовим результатам навчання. Також у ракурсі обговорення було питання підготовки тематики та специфіки курсових робіт, особливостей виробничої практики. У обговоренні змісту та структури освітньо-професійної програми (014 Середня освіта 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)) взяли участь гаранти (С. Журба, В. Дмитренко, В. Городецька), професор кафедри української та зарубіжної літератур С. Ковпік, декан факультету Л. Семененко, завідувач кафедри української та зарубіжної літератур Н. Мельник, доцент кафедри, відповідальна за виробничу практику студентів Н. Яременко. Модератором зустрічі стала С. Ковпік, яка висловила ряд пропозицій щодо удосконалення освітньо-професійних програм.
- Автор: Факультет української філології
- Перегляди: 356