Факультет української філології
Українська мова і література

В Україні вже п’ятнадцятий рік поспіль традиційно відзначається День вишиванки. Цього року свято

припадає на 20 травня. Факультет української філології завжди долучається до відзначення Дня вишиванки.

Ми одягаємо улюблені вишиванки, вишиваємо сорочки, рушники, картини, популяризуємо не лише мистецтво

вишивання, але й українські традиції загалом. Для студентів і викладачів факультету вишита сорочка не просто одяг, але й певний спосіб життя. Вишиванка не лише прикрашає носія, а й виявляє його національні цінності.

вишиванка2020

Цього року факультет української філології знайомить шановне товариство КДПУ з основними символами

української вишивки, її різновидами та сучасними тенденціями побутування.

в 1

в 2

в 3

в 4

в 5

в 7

в 8

в 9

в 10

в 11

в 12

в 13

 в 14

в 15

в 16

в 17

 в 18

в 19

в 20

в 21

15757

13 травня доцент кафедри української мови Наталія Миколаївна Малюга стала спікером програми  "10 хвилин",

що становить тематичний медійний майданчик на ТРК "Рудана" для висвітлення суспільних позицій або резонансних подій тощо.

Для обговорення в студії було обрано тему "На лінгвістичному роздоріжжі", присвячену питанням впровадження нової редакції

Українського правопису (2019 р.).

яDSC 0523

15749

   11 травня викладачі факультету української філології  взяли участь у міжнародній конференції "The International Conference on New Trends in Languages, Literature and Social Communications" (ICNTLLSC), яка пройшла на базі Криворізького педагогічного в рамках KRYVYI RIH SPRING OF SUSTAINABILITY 2021. Міжнародний форум присвячено новим тенденціям у мовах, літературах і соціальних комунікаціях. Він об’єднав провідних вітчизняних і зарубіжних науковців та молодих дослідників спільною проблематикою вивчення філологічної царини в міждисциплінарному контексті.

я11.05 1

15746

26 квітня 2021 року в онлайн-режимі відбулася лекція доктора філологічних наук, професора кафедри української та зарубіжної літератур Ковпік Світлани Іванівни на тему: «Специфіка графічного роману та його відмінність від коміксів» на базі Варшавського університету.

На лекції також були присутні студенти, викладачі Криворізького державного педагогічного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Мобільність 1

15745

22 квітня 2021 року відбулася зустріч студентів 4 курсу факультету української філології з відповідальним секретарем приймальної комісії О. В. Віхровою.  Зустріч розпочала декан факультету Л. М. Семененко, яка наголосила на важливості навчання в магістратурі для здобуття кваліфікації філолога.

О. В. Віхрова представила етапи та терміни приймальної кампанії щодо вступу до магістратури, значну увагу приділила ЄВІ з іноземної мови, відповіла на запитання студентів. Зустріч була змістовною.

яУМЛз

 

15373

26 березня на факультеті української філології відбулася підсумкова конференція з виробничої педагогічної практики. Студенти 4 курсу звітували про проходження практики у навчальних закладах міста. Як свідчать звіти, практика була цікавою, насиченою подіями, дала можливість спробувати себе в ролі вчителя.

26.03 1 1

 

15126

24 березня 2021 року на факультеті української філології відбулася виховна година в академічних групах УФР-19 та УПФ-19 (старости Мутавчі К., Скиданчук С., куратор Городецька В. А.). Кураторську тгодину було присвячена актуальній проблемі протистояння серйозному виклику сьогодення – впливу негативних зовнішніх факторів на емоційний стан молодої людини, що може призвести до розвитку депресії.

антистрес

15124

25 березня 2021 року відбувся IV Учнівський конкурс пошукових та творчих робіт з української і світової літератур та української мови «СТИЛОС». Захід проходив в онлайн-форматі з використанням платформ Google Meet і Zoom.

Результати конкурсу:

 секція «Українська та зарубіжна література»:

І місце – Єлизавета Булгакова, учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді;

ІІ місце – Анна Вако, учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді, Анна Веклич, учениця 9-Б класу Криворізької загальноосвітньої школи № 126 та Яна Мамонова, учениця 11 класу Криворізької загальноосвітньої школи № 114;

 ІІІ місце – Єлизавета Красуля, учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді, Єлизавета Марета, учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді та Олександра Роль, учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді;

секція «Творчі та краєзнавчі роботи»:

І місце – Данило Дятел (творча робота), учень 10 класу Криворізької загальноосвітньої школи № 107 та Поліна Хорунжа (краєзнавча робота), учениця 9 класу Маріупольської загальноосвітньої школи № 19;

ІІ місце – Олександра Роль (творча робота), учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді та Ольга Клименко, учениця 9 класу Маріупольської загальноосвітньої школи № 19;

ІІІ місце – Єлизавета Сопко (творча робота), учениця 11 класу Криворізького обласного ліцею-інтернату для сільської молоді та Ганна Горбатюк (краєзнавча робота), учениця 9 класу Маріупольської загальноосвітньої школи № 19.

stylos 2021 1

stylos 2021 1

15122

20 березня 2021 року на базі КЗО «Криворізький обласний ліцей-інтернат для сільської молоді» відбувся XII обласний конкурс учнівської молоді «КОЛІЯ», постійним співорганізатором якого є Криворізький державний педагогічний університет. Традиційно в роботі журі взяли участь викладачі факультету української філології: завідувач кафедри української та зарубіжної літератур, кандидат філологічних наук, доцент Мельник Наталя Георгіївна та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Вавринюк Тетяна Іванівна.

MyCollages

15121

4 березня 2021 р. на факультеті української філології відбулися Шевченківські читання, присвячені 207 річниці Кобзаря. Модератор проєкту – Онікієнко І. М. Співавтори проєкту – студенти ІІ курсу та викладачі факультету. Тема читань ­ «Міфологічні, історичні та текстологічні джерела творів Тараса Шевченка».

Читання віршів та розгляд джерел доповнив цікавий мовний коментар доцента кафедри української мови Вербового М. В. та інтерпретація завідувача кафедри української та зарубіжної літератур Мельник Н. Г. сучасної рецепції Шевченка в есеї Ю. Андруховича «ShevchenkoisOK».

На завершення заходу ознайомилися з коротким списком творів – номінантів на Шевченківську премію – 2021.

я2

15120
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша