Факультет української філології
Українська мова і література

Цього року здобувачі вищої освіти факультету української філології втретє беруть участь у Зимовій школі, організованій кафедрою україністики Варшавського університету. Такий формат академічної мобільності був започаткований у 2020 році. За цей час дещо змінилися умови участі здобувачів, тривалість Зимової школи. Так, у 2023 році Зимова школа складається з двох сесій, усі форми занять об’єднанні навколо теми «Ідентичність та символічність культури». Терміни першої сесії триває з 27 листопада до 10 грудня 2023 року, а другої – з 28 лютого по 12 березня 2024 р. Здобувачі вищої освіти мають можливість прослухати низку цікавих лекцій, відвідати круглі столі, а також виконати різні види завдань на тему «Культура повсякдення українців».

Після завершення другої сесії в березні 2024 року здобувачі вищої освіти, а їх цього року вісім, отримають сертифікати учасників із відповідною кількістю кредитів ESTC.

конф.jpg

Наші здобувачі вищої освіти поділилися своїми враженнями від першої сесії з куратором Зимової школи – доктором філологічних наук, професором кафедри української та зарубіжної літератур Світланою Ковпік.

Олена Ляшенко відзначила, що теми лекцій були цікаві, інформативні. Особливо запам’ятався круглий стіл на тему: «Російсько-українська війна у дзеркалах літератури, культури та науки».

Вікторія Марухнич поділилася своїми враженнями про підготовку підкастів на тему: «Культури щоденного життя українців». Такого виду завдання виявилися цікавими для здобувачів української філології.

Отже, перша сесія Зимової школи Варшавського університету завершилася, а вже друга стартує у новому 2024 році. Бажаємо нашим здобувачам вищої освітицікавих та пізнавальних зустрічей з науковцями України, Польщі, що сприятиме формуванню їхньої індивідуальної освітньої траєкторії.

Травень 2024