Співпраця факультету української філології Криворізького державного педагогічного університету із ЗВО України носить системний характер. Упродовж навчального року науково-педагогічні працівники факультету на запрошення проводять лекції на різні теми.
26 листопада 2024 року на історико-філологічному факультеті Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (м. Рівне) відбулася гостьова лекція доктора філологічних наук. професора, професора кафедри української та зарубіжної літератур Світлани Ковпік на тему: «Прочитати й зрозуміти Іншого: інклюзивна тематика в сучасних літературах світу».
Модерувала захід кандидат педагогічних наук, доцент, доцент української мови та літератури Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (м. Рівне). На лекції були також присутні здобувачі вищої освіти факультету української філології КДПУ.
Під час лекції професор Світлана Ковпік сфокусувала увагу навколо таких питань: як письменники художньо презентують персонажів з інвалідністю ? Як митці моделюють нестандартні життєві ситуації у творі літератури? Які функції виконують твори літератури про людей з інвалідністю?
Лекторка презентувала низку творів сучасних літератур світ, які торкаються інклюзивної тематики. Світлана Іванівна обґрунтувала причини стереотипного сприйняття людей з інвалідністю в українському суспільстві, простежила процес культивування інклюзивної тематики від давнини до сучасності в українській літературі. Учена розглянула, з позиції компаративістики, особливості художньої презентації персонажів з інвалідністю в різних літературах світу (бельгійська, польська, французька, американська літератури).
В обговоренні лекції взяли участь декан історико-філологічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука, доктор філологічних наук, професор Таміла Леонідівна Груба, яка відзначила, що тема та інформаційний потенціал лекції є цінним для учасників освітнього процесу. Декан факультету української філології, кандидат філологічних наук, доцент Любов Миколаївна Семененко акцентувала увагу на особливому підході лекторки щодо висвітлення теми інклюзивного дискурсу в літературах світу.
Здобувачі вищої освіти обох закладів активно долучилися до обговорення теми художньої презентації персонажів.
Здобувачка третього рівня PhD вищої освіти кафедри української мови та літератури Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука Руслана Грицун відзначила, що процес прочитання творів на теми інклюзії є не простим, потребує особливої підготовки та розважливого прочитання.
Отже, заявлена тема лекції та її формат сприяли обміну думками між учасниками освітнього процесу щодо особливостей художньої презентації людей з інвалідністю у літературах світу.