Фізико-математичний факультет
Математика. Фізика. Інформатика.

gonchar

Мова народу для письменника - це як повітря для життя, це все його найдорожче і найсвятіше. Мова - душа національної культури, джерело й запорука її розвитку, про це слід кожному і завжди пам'ятати.

(Олесь Гончар).

Є особистості, імена яких назавжди залишаться в наших серцях. Саме до таких людей належав Олесь Терентійович Гончар.

3 квітня вся Україна відзначила 100-річчя Великого українця, людини світу і совісті, світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, етика та літературознавця, борця за мир і людські права, академіка, секретаря правління Спілки письменників, голови Українського державного комітету захисту миру, члена Всесвітньої Ради Миру, депутата Верховної Ради, Героя України - Олеся Гончара.

16 березня, під час чергової сесії Дніпропетровська облрада прийняла рішення, згідно з яким 2018 рік на Дніпропетровщині оголошено роком письменника Олеся Гончара. 

Фізико-математичний факультет та бібліотека Криворізького педагогічного не залишились осторонь цієї дати і вирішили спільно долучитися до скарбів творчої спадщини одного з найвидатніших українських письменників ХХІ століття.

Справжні, живі емоції, цікаві факти та запальна промова - ось три умови для підтримки уваги та зацікавлення студентів фізико-математичного на такому, здавалося б, не зовсім звичному для них заході. 

 13

Щиро дякуємо доценту, кандидату філологічних наук, доценту кафедри української та світової літератур Інні Миколаївні Онікієнко за насичену цікавинками доповідь про життя і творчість Олеся Гончара.

Після закінчення заходу цікавою була реакція студентів: "Однозначно - ніхто не думав, що буде так цікаво!".

Звісно ж, що кожному знайома цитата Олеся Гончара "Бережіть собори душ своїх".

Але ж, виявляється, що його творчість є надзвичайно актуальною і для сьогодення. 

Ось лише краплина цікавих цитат Олеся Гончара: 

- Що ж ти хочеш від життя? - Небагато. Просто жити, працювати, як усі... Хочу, щоб брехні від мене не вимагали - дуже не люблю брехні. Не хочу голодовок, про які ти розповідала, війни не хочу, арештів, тюрем... Працювати - це да! Праця - мій Бог, її люблю.

- Завжди знайдеться ескімос, котрий дасть вказівку жителям тропіків, як їм поводитись під час спеки. 

- Любов перемагає все!

- Дорожіть днем - ось що я вам скажу, молоді! Дорожіть миттю, секундою! Живіть так, щоб встигли зоставити слід після себе путящий. Живе не той, хто чадить. Живе - хто іскрить! … Зоставте ж слід… Не бляшанку з-під шпротів, покинуту на Скарбному, не купу сміття, а таке, щоб людей радувало - близьких і далеких… Дорожіть, дорожіть миттю, синочки! 

- Доки в світі будуть закохані, журитися нічого.

- Бо ми хоч бідні, але горді. Живемо в тіні, але сонце бачимо.

- Оружжя все більшає в розмірах, а люди щодалі меншають.

- Має людина в собі такий живчик - бажання робити добро… Помічали? Коли зробиш кому бодай маленьке добро, і тобі самому стає на душі легко, чисто. Казали колись, - гомонів далі старий, - що у людини на плечі, і на лівім, і на правім, сидить невидимий… товариш Дух, так його назвемо. Один сидить, підказує: роби добро, а другий у друге вухо нашіптує, підбиває на зло… Думаєте, зараз їх нема? - Здається, він усміхнувся. - Носимо й зараз. У кожного з нас сидить на плечі;, і на лівому, і на правому… До якого тільки дужче дослухаешся…

- Малою стає планета, а людина велетнем стала. Вона може зруйнувати це небо, хоча й не може його створити знов. Спроможна спалити хмари, що ото рожевіють на сході, але знову не витворить їх. У владі людини — отруїти повітряну оболонку планети, отруїти води океанів, хоч потім очистити їх вона вже ніколи не зможе... Але якщо може людина так багато, то під силу їй і припинити все це!

- Краще вже згоріти на роботі, ніж заіржавіти від неробства...

Дякуємо співробітникам бібліотеки за організацію заходу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Матеріал ТРК "Рудана"

Матеріал підготовлено спільно з Оксаною В'ячеславівною Присяжною.

4929

9 травня 2018 року в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти фізико-математичного факультету прийняли участь в мітингу, присвяченому Дню пам'яті та примирення, на якому вшанували пам’ять усіх загиблих і усіх тих, хто вижив та пройшов через випробування страшної війни!

Пам’ятаємо всіх жертв війни
Низький уклін Вам, ветерани!
Шануємо не тільки у ці дні,
У інші теж не маємо забути,
Нацизму переможців у Другій світовій війні!

1

23

Матеріал підготував Дмитро Євгенович Бобилєв.

4897

Вітаємо

студентів фізико-математичного факультету

учасників та дипломантів ІІ туру

Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт:

rob

– Долотій Маргариту Геннадіївну (спеціальність «Інформатика») з І місцем в галузі «Комп’ютерні науки» (Хмельницький національний університет), тема роботи «Генератор випадкових чисел з апаратним джерелом ентропії» (наук. кер. – доцент кафедри інформатики та ПМ Мерзликін Павло Володимирович);

– Потоцького Владислава Сергійовича, Наготнюка Юрія Олександровича (спеціальність «Інформатика») з ІІ місцем в галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького), тема роботи «Автоматизація експорту даних з Open Journal Systems до наукометричних баз даних» (наук. кер. – професор кафедри інформатики та ПМ Семеріков Сергій Олексійович);

– Фадєєву Лілію Олександрівну (спеціальність «Інформатика») з ІІ місцем в галузі «Інженерія програмного забезпечення» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), тема роботи «Програмне забезпечення для розкроювання матеріалів у меблевій промисловості» (наук. кер. – доцент кафедри інформатики та ПМ Мерзликін Павло Володимирович);

– Єгорова Владислава Юрійовича (спеціальність «Інформатика») за високий науково-практичний рівень конкурсної роботи в галузі «Інженерія програмного забезпечення» (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), тема роботи «Моделювання процесів протікання в складних мережах» (наук. кер. – доцент кафедри інформатики та ПМ Моісеєнко Наталя Володимирівна);

– Говоруна Владислава Валерійовича (спеціальність «Інформатика») за високий науково-практичний рівень конкурсної роботи в галузі «Інженерія програмного забезпечення» (Київський національний університет ім.Тараса Шевченка), тема роботи «Методи моделювання та прогнозування DoS/DDoS атак» (наук. кер. – зав. кафедри інформатики та ПМ Соловйов Володимир Миколайович).

4664

Вітаємо з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук

старшого викладача кафедри математики і методики її навчання

Бобилєва Дмитра Євгеновича!

Бажаємо подальших наукових звершень!

bob

Захист відбувся 18 квітня 2018 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 73.053.02 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Науковий керівник - доцент кафедри математики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, доцент ЛОВ’ЯНОВА Ірина Василівна.

Офіційні опоненти:

професор кафедри вищої математики Дніпровського державного технічного університету, доктор педагогічних наук, професор КРИЛОВА Тетяна В’ячеславівна;

старший викладач кафедри математики та методики навчання математики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат педагогічних наук ТРЕТЯК Микола Васильович.

bob2

Хай на науковому шляху Дмитра Євгеновича "проростають" численні наукові досягнення, а настрій буде сонячним!

4655

Нерозривний зв’язок Криворізького педагогічного із загальноосвітніми навчальними закладами реалізується у багатьох проявах - це і Дні відкритих дIMG 2984146f2865a46da19fd154455eb830 Vверей, безкоштовні курси для школярів, практики для студентів, моніторингові тестування, курси підвищення кваліфікації для вчителів - можна ще довго перелічувати. І дуже природньо, коли знаходяться нові прояви - суспільство постійно змінюється, приходять нові люди, з’являється нове бачення звичних речей.

Так сталося і 22 березня 2018 року, коли в гості до Криворізького педагогічного просто і по-родинному, без пошуку  святкових дат прийшли колишні випускники фізико-математичного, а нині - вчителі Криворізької загальноосвітньої школи № 51 (на фото - Новікова Анна Сергіївна) зі своїми учнями.

Мета заходу проста і зрозуміла - спонукати учнів до науково-дослідницької діяльності у царині фізики, астрономії, інформатики, математики. 

Висновки учнів однозначні: Криворізький педагогічний - це науково, перспективно, видовищно і захопливо!

Як це було - дивіться на фото.

MyCollages

MyCollages 1 

4365

Шановні студенти та випускники!

Запрошуємо прийняти участь у проекті  "Code club Україна"!

Це - безцінний досвід участі у міжнародному проекті!

Codeclub1

Презентація проекту

4133

Шановні студенти, колеги й усі зацікавлені!

Фізико-математичний факультет стає ближчим - відтепер чекаємо Ваших питань за телефонами:

                        067 29 55 677 (деканат);

                        067 59 22 344 (кафедра інформатики та прикладної математики).

З повагою, Ваш Фіз-мат!

3308
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша