Фізико-математичний факультет
Математика. Фізика. Інформатика.

gonchar

Мова народу для письменника - це як повітря для життя, це все його найдорожче і найсвятіше. Мова - душа національної культури, джерело й запорука її розвитку, про це слід кожному і завжди пам'ятати.

(Олесь Гончар).

Є особистості, імена яких назавжди залишаться в наших серцях. Саме до таких людей належав Олесь Терентійович Гончар.

3 квітня вся Україна відзначила 100-річчя Великого українця, людини світу і совісті, світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, етика та літературознавця, борця за мир і людські права, академіка, секретаря правління Спілки письменників, голови Українського державного комітету захисту миру, члена Всесвітньої Ради Миру, депутата Верховної Ради, Героя України - Олеся Гончара.

16 березня, під час чергової сесії Дніпропетровська облрада прийняла рішення, згідно з яким 2018 рік на Дніпропетровщині оголошено роком письменника Олеся Гончара. 

Фізико-математичний факультет та бібліотека Криворізького педагогічного не залишились осторонь цієї дати і вирішили спільно долучитися до скарбів творчої спадщини одного з найвидатніших українських письменників ХХІ століття.

Справжні, живі емоції, цікаві факти та запальна промова - ось три умови для підтримки уваги та зацікавлення студентів фізико-математичного на такому, здавалося б, не зовсім звичному для них заході. 

 13

Щиро дякуємо доценту, кандидату філологічних наук, доценту кафедри української та світової літератур Інні Миколаївні Онікієнко за насичену цікавинками доповідь про життя і творчість Олеся Гончара.

Після закінчення заходу цікавою була реакція студентів: "Однозначно - ніхто не думав, що буде так цікаво!".

Звісно ж, що кожному знайома цитата Олеся Гончара "Бережіть собори душ своїх".

Але ж, виявляється, що його творчість є надзвичайно актуальною і для сьогодення. 

Ось лише краплина цікавих цитат Олеся Гончара: 

- Що ж ти хочеш від життя? - Небагато. Просто жити, працювати, як усі... Хочу, щоб брехні від мене не вимагали - дуже не люблю брехні. Не хочу голодовок, про які ти розповідала, війни не хочу, арештів, тюрем... Працювати - це да! Праця - мій Бог, її люблю.

- Завжди знайдеться ескімос, котрий дасть вказівку жителям тропіків, як їм поводитись під час спеки. 

- Любов перемагає все!

- Дорожіть днем - ось що я вам скажу, молоді! Дорожіть миттю, секундою! Живіть так, щоб встигли зоставити слід після себе путящий. Живе не той, хто чадить. Живе - хто іскрить! … Зоставте ж слід… Не бляшанку з-під шпротів, покинуту на Скарбному, не купу сміття, а таке, щоб людей радувало - близьких і далеких… Дорожіть, дорожіть миттю, синочки! 

- Доки в світі будуть закохані, журитися нічого.

- Бо ми хоч бідні, але горді. Живемо в тіні, але сонце бачимо.

- Оружжя все більшає в розмірах, а люди щодалі меншають.

- Має людина в собі такий живчик - бажання робити добро… Помічали? Коли зробиш кому бодай маленьке добро, і тобі самому стає на душі легко, чисто. Казали колись, - гомонів далі старий, - що у людини на плечі, і на лівім, і на правім, сидить невидимий… товариш Дух, так його назвемо. Один сидить, підказує: роби добро, а другий у друге вухо нашіптує, підбиває на зло… Думаєте, зараз їх нема? - Здається, він усміхнувся. - Носимо й зараз. У кожного з нас сидить на плечі;, і на лівому, і на правому… До якого тільки дужче дослухаешся…

- Малою стає планета, а людина велетнем стала. Вона може зруйнувати це небо, хоча й не може його створити знов. Спроможна спалити хмари, що ото рожевіють на сході, але знову не витворить їх. У владі людини — отруїти повітряну оболонку планети, отруїти води океанів, хоч потім очистити їх вона вже ніколи не зможе... Але якщо може людина так багато, то під силу їй і припинити все це!

- Краще вже згоріти на роботі, ніж заіржавіти від неробства...

Дякуємо співробітникам бібліотеки за організацію заходу та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Матеріал ТРК "Рудана"

Матеріал підготовлено спільно з Оксаною В'ячеславівною Присяжною.

4929

9 травня 2018 року в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти фізико-математичного факультету прийняли участь в мітингу, присвяченому Дню пам'яті та примирення, на якому вшанували пам’ять усіх загиблих і усіх тих, хто вижив та пройшов через випробування страшної війни!

Пам’ятаємо всіх жертв війни
Низький уклін Вам, ветерани!
Шануємо не тільки у ці дні,
У інші теж не маємо забути,
Нацизму переможців у Другій світовій війні!

1

23

Матеріал підготував Дмитро Євгенович Бобилєв.

4897

Спілкування із людьми, захопленими певною справою, завжди призводить до якісних особистісних зрушень. Адже хіба можна залишатися спокійним і відстороненим після зустрічі з людиною, у якої горить вогник в очах та відчувається наявність певного "моторчика". Ось саме заради появи такого, хай навіть невеличкого вогника, чи ба, можливо, навіть і не вогника, а малесенької іскринки, була організована зустріч з доцентом, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри фізики та методики її навчання Володимиром Івановичем Бураком, який із захопленням розповів про своє хобі, що переросло у певний стиль життя - велотуризм. Лекція носила назву "Велотуризм - пізнання, відпочинок, спорт, здоров′я", оскільки приурочувалась до Дня здоров′я.

Володимир Іванович спочатку ознайомив студентів із видами туризму, а потім усю свою увагу зосередив саме на велотуризмі.

imgonline com ua Compressed Px6ezU5ZfBMKЛектор, звісно ж, не оминув увагою свій найскладніший (поки що) похід до Гімалаїв 2017 року, але більшість запалу дісталося саме походам по рідній Дніпропетровщині та областіх, що межують з нею. Адже наш край такий чарівний і неповторний, ми живемо у безпосередній близькості і до водойм, і до буйної зелені, і до кар′єрів, невеличких острівців, численних історичних пам′яток...

Запрошуємо усіх бажаючих приєднуватись до туристичних мандрівок!

Більше фото - у фотогалереї.

Життя незворотно плине і треба завжди знайти мить, щоб зупинитись і сказати "Життя прекрасне"!

З натхненням і насолодою, Ваш ФізМат!

 

4493

Фізико-математичний – факультет мрій!

І це не просто слова, адже сьогодні на студентській весні студенти фізико-математичного надали можливість усім присутнім побувати у казці. Нашій казці були притаманні усі належні казкові атрибути та герої, серед яких можна було помітити короля з охороною та пажем, лицаря з вченим котом, олов’яного солдатика, принцесу на горошині, Маленького принца з трояндою та лисом, вовка і червону шапочку з бабусею. Ой, та кого тут тільки не було...

Різноманітність представлених жанрів вражала: були і пташині танці, і співи на астероїді, і буфонада, і КВК, і танці вартових, і співи леді Мері, і показ мод у вигляді квіткової феєрії, і танець лісових мавок та сповідь незнайок-першокурсників. Зі сцени лунали запальні сповіді: "Дайте нам можливість, і ми реалізуємо свою мрію".

Як і будь-яка казка, наша історія закінчилась щасливо – скриня скарбів знайдена та вручена королю, всі врятовані, отож – «Салют, Фізмат!».

А тепер трішки фото.

Зачитування наказу короля із закликом про пошук чарівної скрині знань:

imgonline com ua Compressed b78Wozk7o1dLi5H

Учений кіт надає лицарю конгеніальні відомості про пошук скрині:

imgonline com ua Compressed N5hduIkkbs8ZtK

У чарівній вежі принцеса на горошині розповіла усім правила етикету справжніх принцес:

imgonline com ua Compressed OuCcWjpbsnpUXH81

Далі всіх підкорювали 12 танцюючих принцес разом із оловяним солдатиком:

imgonline com ua Compressed eea1IfvKdr4Ukc

Квіткова феєрія:

imgonline com ua Compressed xjxDp0q8Xl

Виступ Маленького принца на астероїді:

 imgonline com ua Compressed R4enpXcycT

Червона шапочка і сірий вовк:

imgonline com ua Compressed Za6KuF35yliSCpiV

Лісоруби:

imgonline com ua Compressed qPBvbBMcrSdhqT

Як в індійському кіно, казочка про Червону шапочку мала запальні танці наприкінці:

imgonline com ua Compressed 734qykwKDl

Чарівні птахи - найгарніші хлопці:

imgonline com ua Compressed iK2ssKdoTXKR

Сповідь Незнайок-першокурсників: 

imgonline com ua Compressed eaYbKTgYDbA9ezJ

Ритмічні танці-змагання:

imgonline com ua Compressed 8jf5jcQpHhHhT

"Ручне" Лебедине озеро, КВК, співи Мері і танці лісових мавок:

MyCollages

Танець вартових:

imgonline com ua Compressed Y110OrhYU2

І ось - чарівна скриня знайдена:

imgonline com ua Compressed qMlCF04E0bDgv

Салют та фото дружної родини фізико-математичного:

imgonline com ua Compressed aPSRJ7T3BDzvR

imgonline com ua Compressed IrfhpCXqzUQZMN4

4471

Однією з однак сучасної людини є сформованість у неї громадянської компетентності, адже вона включена до переліку ключових компетентностей не лише в Україні, але й в Європі. З метою підвищення рівня однієї зі складових цієї компетентності  - знання своїх прав та вміння використовувати їх на практиці - 2018 рік проголошено в Україна роком правопросвітництва під девізом "Я маю право".

27 лютого 2018 року для студентів фізико-математичного факультету організовано зустріч з інтегратором Другого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Л. М. Орещук.

imgonline com ua Compressed QPgemwIQEN

Цікаві та змістовні питання стимулювали студентів до співпраці. Зокрема, усі присутні дізналися ознаки правового суспільства:

1) довіра до правоохоронних органів;

2) ясні і зрозумілі закони;

3) громадська активність;

4) знання своїх прав та вміння їх використовувати.

imgonline com ua Compressed qkiTmqFulGg82

Звісно ж, на забезпечення двох перших ознак, ми не маємо безпосереднього впливу, але за рахунок своєї громадської активності та вміння використовувати свої права можемо піднести країну на новий рівень!

Студенти в ігровій формі мали можливість дізнатися про шляхи вирішення таких проблем: галасливі сусіди, повернення покупки, пошкодження товару в магазині за необережності та покупка в Інтернет-магазині.

imgonline com ua Compressed 5iOacrWga93z5VS

Остаточний висновок: наша задача - контролювати владу та знецінити твердження " Будь-яка влада - інструмент насилля".

Дякуємо Любові Михайлівні за цікавий і змістовний  захід та сподіваємось на довготривалу співпрацю!

4398

Нерозривний зв’язок Криворізького педагогічного із загальноосвітніми навчальними закладами реалізується у багатьох проявах - це і Дні відкритих дIMG 2984146f2865a46da19fd154455eb830 Vверей, безкоштовні курси для школярів, практики для студентів, моніторингові тестування, курси підвищення кваліфікації для вчителів - можна ще довго перелічувати. І дуже природньо, коли знаходяться нові прояви - суспільство постійно змінюється, приходять нові люди, з’являється нове бачення звичних речей.

Так сталося і 22 березня 2018 року, коли в гості до Криворізького педагогічного просто і по-родинному, без пошуку  святкових дат прийшли колишні випускники фізико-математичного, а нині - вчителі Криворізької загальноосвітньої школи № 51 (на фото - Новікова Анна Сергіївна) зі своїми учнями.

Мета заходу проста і зрозуміла - спонукати учнів до науково-дослідницької діяльності у царині фізики, астрономії, інформатики, математики. 

Висновки учнів однозначні: Криворізький педагогічний - це науково, перспективно, видовищно і захопливо!

Як це було - дивіться на фото.

MyCollages

MyCollages 1 

4365

До Дня героїв Небесної сотні на фізико-математичному факультеті к. пед. н., старший викладач кафедри математики та методики її навчання Т.С. Армаш провела у групі МІ-17 кураторську годину-реквієм. 

Heroes

 

4149

Шановні студенти та випускники!

Запрошуємо прийняти участь у проекті  "Code club Україна"!

Це - безцінний досвід участі у міжнародному проекті!

Codeclub1

Презентація проекту

4133

До річниці визволення Кривого Рогу студенти фізико-математичного факультету підготували стіннівки:

22 02

Росомаха Ганна - студентка групи І-17

Визволення Бел

Белінський Андрій - студент групи І-17.

4086

Однією з основних ознак турботи про людину є організація повноцінного гарячого харчування. 

Нещодавно у головному корпусі Криворізького педагогічного після перерви відновила роботу ідальня.

Запрошуємо усіх студентів відновити свої сили у їдальні та поласувати смачними супчиками, кашами, салатиками, різноманітними тефтелями, котлетками, сирничками та ще різною смакотою!

MyCollages 1

P.S. Грибна юшка і тушкована капуста з копченими ковбасками - смакота!

Смачного!

Ваш Фіз-мат!

4055
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30