Фізико-математичний факультет
Математика. Фізика. Інформатика.

Команда фізико-математичного факультету "Лігвоматики" взяла участь у заході під назвою "Студентський QUIZ "МовиМО". Захід відбувався у читальній залі бібліотеки головного корпусу університету та складався з 4-х турів.

QUIZ1

У першому турі студентам запропонували серію фактів про українську мову. Їм належало визначити, які з цих фактів правдиві, а які ні.

У другому турі належало попрацювати з тестовими завданнями: учасникам належало визначити, кому з українських літераторів належали рядки, які демонструвались на екрані. Для цього слід було обрати правильний варіант з кількох запропонованих.

У третьому турі хлопці та дівчата складали слова з розміщених у хаотичному порядку літер, або ж відгадували, яке слово зашифроване у наборі цифр.

Під час четвертого туру студентам належало пригадати, які з відомих фрагментів поезій покладені на музику (пісні), а які ні (вірші).

Підсумки кожного туру відображалися у турнірних таблицях. А за результатами усіх чотирьох турів було обрано команди - переможниці турніру.

Найвищі результати показала команда фізико-математичного факультету ("Лінгвоматики") і отримала І місце..

Завершився цикл заходів спільним переглядом фільма "Заборонений", у якому на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідається про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.

20773

8 листопада 2022 року в шаховому клубі «Еліта» відбувся літературний вечір «РимуєМО».

В умовах воєнного часу надзвичайно важливо плекати й примножувати нашу культурну спадщину. Проведення літературного вечора «РимуєМО» – чудова нагода підтримати новоспечених поетів і поетес. 

Онищенко Яна, студентка фізико-математичного факультету групи І-21, взяла участь і декламувала авторський вірш. Талановита поетеса висловила найщиріші почуття до власного брата, який з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну стійко боронить нашу землю від ворога. Пишаємося!group

20694

Із метою вшанування пам’яті жертв Голокосту в Києві в Криворізькому державному педагогічному університеті 27 вересня 2021 року було проведено виховну годину на тему «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу» з використанням технологій дистанційного навчання – платформи Zoom. Патріотичний захід для студентів фізико-математичного факультету групи І-21 провела асистент кафедри інформатики та прикладної математики Іванова Галина Ігорівна. Головною метою виховної години було формування стійкого негативного ставлення студентів до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Під час виховної години було розкрито сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлена тема розстрілів у Бабиному Яру.

babun iar1babun iar2

16982

Чорнобиль. 35 років трагедії

 1

26 квітня  у групі І-17 була проведена кураторська година, присвячена трагедії в м. Прип’ять на Чорнобильській атомній електростанції.

2

У 1986 році на території сучасної України відбулась найбільша техногенна катастрофа 20 століття. Для нинішніх студентів ця трагедія не так зрозуміла. Вони народились набагато пізніше, ніж вона відбулась. Проте вони знають про це від бабусь та дідусів. В декого є знайомі, які приїхали до Кривого Рогу з Прип’яті.

Тема Чорнобиля всі ці роки постійно жваво обговорюється. Виявилось, що дуже багато було знято фільмів, як художніх, так і документальних (останній - це серіал «Чорнобиль», знятий компанією HBO). Він максимально детально описує всі події, які відбувались у ніч вибуху та протягом 4-5 місяців після.

В кожному фільмі та пісні описано героїзм рятівників, їх невтомна праця та загибель, щоб запобігти ще більш жахливим наслідкам!

3 4 Події та їх наслідки відображені у фільмах українських режисерів, зокрема «Аврора». «Аврора» - фільм режисера Оксани Байрак, знятий в 2006 році.  Аврора - вихованка дитбудинку на околиці Прип'яті, яка мріє стати балериною. Під час катастрофи на ЧАЕС дівчинка отримує величезну дозу опромінення. Єдиний шанс на виживання - дорога операція в США. Аврору відправляють в Америку, де в лікарні вона зустрічає свого кумира, зірку балету Ніка Астахова.

«Двері» - короткометражний фільм 2008 року, в основі сюжету лежить глава «Монолог о целой жизни, написанный на дверях» книги «Чорнобильська молитва» Світлани Алексієвич.

«В суботу» - художній фільм Олександра Міндадзе 2011 року, дія якого відбувається протягом доби напередодні і під час аварії на атомній станції.

«Земля забуття» - фільм франко-українського виробництва 2011 року.

 «Метелики» - український чотирисерійний міні-серіал, що вийшов в 2013 році. 10-класниця Аля Широкова і її старша сестра Мар'яна, яка працює лікарем, їдуть на вихідні в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року через Київ у Прип'ять до родичів. На їхніх очах відбувається вибух на 4-му блоці Чорнобильської АЕС.

 5Також тема Чорнобильської трагедії висвітлена у творчості співаків та композиторів.

Група ONUKA на початку 2016 року випустила міні-альбом «Vidlik», тематика якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою і її впливом.

Чорнобиль згадується в композиції «Radioactivity» альбому The Mix німецької інструментальної групи «Kraftwerk», пісні «Carry my urn to Ukraine» шведської групи «Army of Lovers» (з альбому 1993 року «The Gods of Earth and Heaven»).

Адріано Челентано випустив в 2012 році пісню під назвою «Sognando Chernobyl».

 

 

Вибух на ЧАЕС дуже довго буде в наших серцях!!!
Ми дуже вдячні героїзму рятівників та їх родинам!!!!

 

15533

Виховний захід "Чорнобиль не має минулого часу" до 35 роковини Чорнобильської трагедії

1

15417

1

22 лютого в групі І-17 було проведено кураторську годину на тему «День рідної мови».

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

За даними ООН, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

Під час кураторської години були розглянули різні цікави факти, зокрема з  нагоди свята портал "Стожари" оприлюднив цікаві факти про українську мову від волонтерського руху "Мова — ДНК нації".

 1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
 2. За лексичним запасом найближчою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно), потім — російська (62%). "До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11", — кажуть експерти.
 3. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.
 4. У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.
 5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української до середини XIX століття була назва "руська мова".
 6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".
 7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".
 8. Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
 9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
 10. Українська мова має велику кількість зменшувальних форм. Навіть слово "вороги" може звучати як"вороженьки".

2

Куратор також нагадала студентам що Вся сфера обслуговування в Україні з 16 січня 2021 року перейшла на українську мову. Отож, персонал має звертатись виключно українською мовою. Також на обов'язкову українську мову спілкування переходять усі суб'єкти господарювання.

Де зобов'язані обслуговувати українською:

 • торговельні заклади;
 • інтернет-магазини;
 • усі заклади громадського харчування;
 • банки;
 • аптеки;
 • АЗС;
 • бібліотеки;
 • заклади розважального характеру;
 • спортзали та фітнес-клуби;
 • салони краси та перукарні;
 • заклади медичної сфери;
 • заклади освітньої сфери;
 • установи соціальної сфери;
 • заклади побутового обслуговування.

Важливо, що інструкції на товарах, описи товарів та послуги, меню та цінники теж повинні бути українською. Закон дозволяє використання абревіатур та скорочень іншими мовами.

14602

225 лютого 2021 року в групі ФМ-20 та ФІ-21 проведена кураторська година (куратор доцент кафедри фізики та методики її навчання Мальченко Світлана Леонідівна), присвячена Міжнародному дню рідної мови, який відмічався 21 лютого 2021 та 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

3

45

21 лютого святкується Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено в жовтні 1999 року на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, й відзначається щорічно з 2000 року, а в Україні це свято існує з 2002 року. Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

7

Студенти і куратор обговорили статус РІДНОЇ мови, її роль для формування нації і зміцнення держави. Можна знати багато мов, але рідна мова одна й є важливим елементом культурної свідомості кожної людини.

Крім обговорення й висловлення думок про постать Лесі Українки, її творчість та її вклад в розвиток української культури та літератури, до дня народження Лесі України серед студентів 1 курсу спеціальності Середня освіта (Фізика) проведений флешмоб: кожен підготував та поділився у групі вайбер улюбленим віршем Лесі Українки.

8

14601

Тематичний вечір-реквієм "Зима, що нас змінила…", група І, ІНМ-19

1 2

18 лютого 2020 року зі студентами групи І, ІНМ-19 було проведено вечір-реквієм "Зима, що нас змінила…", присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого. Тематичний виховний захід проведений куратором групи, старшим викладачем кафедри інформатики та прикладної математики Тарасовою Оленою Юріївною онлайн на платформі Zoom із використанням фото, аудіо, та відеоматеріалів.

Назвою тематичного вечора обрано назву однойменного документального фільму про Євромайдан "Зима, що нас змінила…", виробництва студії 1+1.

Вечір розпочався із згадки про історію Революції гідності. Обговорили з чого почались мітинги, дата перших сутичок, чому назвали загиблих "небесною сотнею", скільки днів тривала боротьба на Євромайдані.

3 4

Студенти активно приймали участь у обговоренні, розповіли історії з власного життя тих часів – що переживали вони та їх сім’ї, яка атмосфера панувала навкруги у ті трагічні для країни часи.

Була проведена онлайн екскурсія - подорож сторінками сайту Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності (http://maidanmuseum.org/uk/exhibit).

5

До онлайн заходу студенти підготували цікаві презентації щодо символіки та творчості Революції гідності – пісня "Пливе кача…", картини-мурали, петриківський розпис на касках, знамениті фото часів Євромайдану, інформаційний простір (засоби комунікації на Майдані).

6 7

Вечір завершився переглядом документального фільма та хвилиною мовчання за загиблими героями.

9

14442

Дискусія "Майдан і майбутнє: виклики політики пам’яті"

Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в Криворізькому державному педагогічному університеті 19 лютого 2021 року було проведено виховну годину на тему "Небесна Сотня – в пам’яті назавжди" з використанням технологій дистанційного навчання – платформи Zoom. Патріотичний захід для студентів фізико-математичного факультету групи ФІ-20 провела асистент кафедри інформатики та прикладної математики Іванова Галина Ігорівна. Головною метою виховної години було ознайомлення студентів з історичним значенням Революції Гідності, розкриття сутності подвигу героїв Небесної Сотні для нашої Батьківщини. Під час виховної години студентами було переглянуто перший фільм "Небесна сотня" з циклу документальних фільмів "Зима, що нас змінила". Здобувачі освіти побачили, як сталося так, що всього за три дні в центрі Києва було вбито майже 100 людей. Під мелодію гімну Небесної Сотні "Пливе кача" студенти запалили свічки, схилили голови у хвилину мовчання.

1 2

3 4

5

 

14441

До дня студента 3.11.2020 Андрій Кавецький - студент 1 курсу спеціальності Середня освіта (Інформатика) - відвідав Вільногірський фаховий коледж Національної металургійної академії України, який закінчив улітку 2020 року. 

0

Андрій розповів про навчання у Криворізькому державному педагогічному університеті, особливості дистанційного навчання, про свої захоплення та досягнення протягом навчання у коледжі, який для них став майже сімейним - у ньому організовано виставку робіт дідуся Андрія та і самого Андрія!

1 3

4 5

6 7

8 2 9

10 11 12


Талановита людина талановита в усьому!

З любов'ю, Ваш Фізмат.

13195
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31