Фізико-математичний факультет
Математика. Фізика. Інформатика.

12 грудня став великим святом для фізико-математичного факультету КДПУ, якому виповнилося 93 роки. Цей день відзначився яскравими заходами, що наповнили серця всіх присутніх позитивом та радістю.

Однією з головних подій став волейбольний турнір, у якому брали участь як молоді та енергійні студенти, так і досвідчені випускники та викладачі ФМФ. Перемогу з рахунком 3:2 здобула команда студентів.

День ФМФ 2

Під час перерви між матчами відбувалися цікаві спортивно-інтелектуальні конкурси, що захопили увагу глядачів, які отримали цінні призи. Найкращими гравцями були визнані: Степанюк Олександр Миколайович (асистент кафедри інформатики та прикладної математики) з боку випускників та викладачів, та Коростій Вікторія з команди студентів.

IMG 1398

Варто зазначити, що святкування Дня фізико-математичного факультету  було не лише про спорт. Вітально-розважальна програма дозволила всім відпочити та насолодитися неповторними моментами. Гості свята мали можливість випробувати свою вдачу в лотереї, призові кошти від якої пішли на підтримку ЗСУ.

День ФМФ 1

Також було відзначено найкращих студентів за успішність у навчанні. День ФМФ виявився справжнім святом науки, спорту та дружби. Велика подяка усім, хто взяв участь у цьому заході. Ми сподіваємося, що кожен отримав масу задоволення від цього неймовірного дня.

25443

16 листопада 2023 року відбувся благодійний концерт "Студентська осінь - 2023". Цей захід відбувся у рамках відзначення міжнародного Дня студента та мав за мету зібрати кошти для закупівлі медикаментів в рамках волонтерської акції "Мистецтво лікує".

Студентська осінь 2023

Кожен факультет представив своїх першокурсників та другокурсників, які подарували глядачам неповторні виступи. Фізико-математичний факультет, вірний своїй традиції вражати та здивовувати, не залишився осторонь. Студенти підготували цікаві та оригінальні номери, які викликали неймовірне захоплення та емоції серед глядачів.

9V5A9190

9V5A9177

Велика подяка кожному, хто взяв участь у виступах та підтримав цю благородну ініціативу. Ваші таланти та щедрість дійсно фантастичніі. Сподіваємось, що цей концерт став джерелом натхнення та радості для всіх присутніх, і нагадав про важливість мистецтва як засобу підтримки та лікування.

IMG 8169

25444

27 жовтня –  День української писемності та мови, КДПУ відзначав яскравою та неповторною подією - літературним вечором "РимуєМО". Цей захід став справжнім святом для поціновувачів поезії та мистецтва слова, де об'єдналися студенти, щоб дарувати один одному та глядачам кришталеві моменти творчості та натхнення.

Файл 009

Особливу увагу заслуговує участь студентів фізико-математичного факультету, які є не лише майстрами цифр та формул, а й глибокими та вразливими поетами. Виступи Пожар Вікторії та Онищенко Яни здивували своєю емоційністю та вмінням торкнутися найглибших струн людської душі.

день української писемності

Учасники та гості заходу відчули магію поетичного слова, яке здатне об'єднати серця та душі. Це був час, коли кожен міг відчути себе часткою великої літературної традиції, де кожен вірш став вагомим внеском у скарбницю української культури.

Файл 007

 

25442

У плеяді традиційних заходів, що символізують важливість мови та писемності для формування національної ідентичності, особливе місце відводиться Радіодиктанту національної єдності. Цього року, 27 жовтня, студенти Криворізького державного педагогічного університету приєдналися до символічного заходу, що став традиційною складовою святкування Дня української писемності та мови.

Радіодиктант

Не залишились осторонь і студенти фізико-математичного факультету, вони взяли активну участь у написанні диктанту. Кучевська Анна з МІ-22, Хватова Аліса з І-23 та Онищенко Яна з І-21 випробували свої знання української мови, підтвердили високий рівень мовної грамотності та відданість національним цінностям.

Цьогорічний Радіодиктант мав назву «Дороги України», який написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії - Катерина Калитко. Звучав диктант у виконанні видатного актора театру та кіно, театрального режисера - Олексія Гнатковського. Тож цей захід не лише підкреслив важливість мови та писемності, але й об'єднав представників різних суспільних верств у спільному акті підтримки рідної мови та культури.

Сучасний світ накладає певні виклики на збереження мовної спадщини та розвиток мовної культури. Тому такі заходи, як Радіодиктант національної єдності, є важливим кроком у збереженні та популяризації української мови серед молодого покоління. Вони сприяють формуванню високого рівня мовної грамотності та національної свідомості, що є запорукою майбутнього успіху нашої держави в умовах глобалізації та інформаційних викликів.

Файл 008

25518

В межах святкування Дня української писемності та мови, 26 жовтня, у Криворізькому державному педагогічному університеті відбувся студентський квіз "МовиМо", спрямований на перевірку мовних компетенцій першокурсників.

IMG 2230

Участь у цьому заході взяла і команда від фізико-математичного факультету "Лігвоматики". Незважаючи на те, що команда не посіла призове місце, вона виявила високий рівень знань з української мови та літератури, а також отримала неперевершені емоції від участі та спілкування з однодумцями.

IMG 2159

Заслуговує вдячності кожен член команди за свій внесок у захід та командний результат. Серед учасників варто відзначити: Сороку Віолетту (ФМ-23), Климчак Марію (ФІ-23), Хватову Алісу, Кожемяк Анастасію, Мінька Богдана та Антоненко Єлизавету (І-23).

IMG 2115

25519

Команда фізико-математичного факультету "Лігвоматики" взяла участь у заході під назвою "Студентський QUIZ "МовиМО". Захід відбувався у читальній залі бібліотеки головного корпусу університету та складався з 4-х турів.

QUIZ1

У першому турі студентам запропонували серію фактів про українську мову. Їм належало визначити, які з цих фактів правдиві, а які ні.

У другому турі належало попрацювати з тестовими завданнями: учасникам належало визначити, кому з українських літераторів належали рядки, які демонструвались на екрані. Для цього слід було обрати правильний варіант з кількох запропонованих.

У третьому турі хлопці та дівчата складали слова з розміщених у хаотичному порядку літер, або ж відгадували, яке слово зашифроване у наборі цифр.

Під час четвертого туру студентам належало пригадати, які з відомих фрагментів поезій покладені на музику (пісні), а які ні (вірші).

Підсумки кожного туру відображалися у турнірних таблицях. А за результатами усіх чотирьох турів було обрано команди - переможниці турніру.

Найвищі результати показала команда фізико-математичного факультету ("Лінгвоматики") і отримала І місце..

Завершився цикл заходів спільним переглядом фільма "Заборонений", у якому на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідається про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса.

20773

8 листопада 2022 року в шаховому клубі «Еліта» відбувся літературний вечір «РимуєМО».

В умовах воєнного часу надзвичайно важливо плекати й примножувати нашу культурну спадщину. Проведення літературного вечора «РимуєМО» – чудова нагода підтримати новоспечених поетів і поетес. 

Онищенко Яна, студентка фізико-математичного факультету групи І-21, взяла участь і декламувала авторський вірш. Талановита поетеса висловила найщиріші почуття до власного брата, який з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну стійко боронить нашу землю від ворога. Пишаємося!group

20694

Із метою вшанування пам’яті жертв Голокосту в Києві в Криворізькому державному педагогічному університеті 27 вересня 2021 року було проведено виховну годину на тему «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу» з використанням технологій дистанційного навчання – платформи Zoom. Патріотичний захід для студентів фізико-математичного факультету групи І-21 провела асистент кафедри інформатики та прикладної математики Іванова Галина Ігорівна. Головною метою виховної години було формування стійкого негативного ставлення студентів до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Під час виховної години було розкрито сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлена тема розстрілів у Бабиному Яру.

babun iar1babun iar2

16982

Чорнобиль. 35 років трагедії

 1

26 квітня  у групі І-17 була проведена кураторська година, присвячена трагедії в м. Прип’ять на Чорнобильській атомній електростанції.

2

У 1986 році на території сучасної України відбулась найбільша техногенна катастрофа 20 століття. Для нинішніх студентів ця трагедія не так зрозуміла. Вони народились набагато пізніше, ніж вона відбулась. Проте вони знають про це від бабусь та дідусів. В декого є знайомі, які приїхали до Кривого Рогу з Прип’яті.

Тема Чорнобиля всі ці роки постійно жваво обговорюється. Виявилось, що дуже багато було знято фільмів, як художніх, так і документальних (останній - це серіал «Чорнобиль», знятий компанією HBO). Він максимально детально описує всі події, які відбувались у ніч вибуху та протягом 4-5 місяців після.

В кожному фільмі та пісні описано героїзм рятівників, їх невтомна праця та загибель, щоб запобігти ще більш жахливим наслідкам!

3 4 Події та їх наслідки відображені у фільмах українських режисерів, зокрема «Аврора». «Аврора» - фільм режисера Оксани Байрак, знятий в 2006 році.  Аврора - вихованка дитбудинку на околиці Прип'яті, яка мріє стати балериною. Під час катастрофи на ЧАЕС дівчинка отримує величезну дозу опромінення. Єдиний шанс на виживання - дорога операція в США. Аврору відправляють в Америку, де в лікарні вона зустрічає свого кумира, зірку балету Ніка Астахова.

«Двері» - короткометражний фільм 2008 року, в основі сюжету лежить глава «Монолог о целой жизни, написанный на дверях» книги «Чорнобильська молитва» Світлани Алексієвич.

«В суботу» - художній фільм Олександра Міндадзе 2011 року, дія якого відбувається протягом доби напередодні і під час аварії на атомній станції.

«Земля забуття» - фільм франко-українського виробництва 2011 року.

 «Метелики» - український чотирисерійний міні-серіал, що вийшов в 2013 році. 10-класниця Аля Широкова і її старша сестра Мар'яна, яка працює лікарем, їдуть на вихідні в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року через Київ у Прип'ять до родичів. На їхніх очах відбувається вибух на 4-му блоці Чорнобильської АЕС.

 5Також тема Чорнобильської трагедії висвітлена у творчості співаків та композиторів.

Група ONUKA на початку 2016 року випустила міні-альбом «Vidlik», тематика якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою і її впливом.

Чорнобиль згадується в композиції «Radioactivity» альбому The Mix німецької інструментальної групи «Kraftwerk», пісні «Carry my urn to Ukraine» шведської групи «Army of Lovers» (з альбому 1993 року «The Gods of Earth and Heaven»).

Адріано Челентано випустив в 2012 році пісню під назвою «Sognando Chernobyl».

 

 

Вибух на ЧАЕС дуже довго буде в наших серцях!!!
Ми дуже вдячні героїзму рятівників та їх родинам!!!!

 

15533

Виховний захід "Чорнобиль не має минулого часу" до 35 роковини Чорнобильської трагедії

1

15417
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30