Кожен із нас безліч разів дивився на нічне небо, задаючись питанням: "Чи є щось поза межами нашої Землі?". У школі або й після, здобуваючи освіту, багато хто вивчав астрономію. Зрештою, всі милувались зоряними сузір’ями й загадували бажання, дивлячись на зірку, що падає.
Виявляється, дитячі мрії про зоряне небо можуть реалізуватися і перетворитися у професію. Саме так і сталося з доцентом кафедри фізики, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Мальченко Світланою Леонідівною. І тепер вона, як справжнісінька зоряна володарка, може реалізовувати чиїсь дитячі мрії про подорожі до далеких планет. З нею легко побачити кільця Сатурна, зазирнути у кратери на Місяці, постежити за Марсом. Світлана Леонідівна - справжній професіонал та цікавий співрозмовник - може й без телескопа проводити крутезні екскурсії нічним зоряним небом, адже сучасні додатки надають можливість будь-якому новачку визначити, де яке сузір’я, але з викладачем таке спостереження стає не лише картинкою, а насправді оживає!
Цікаво спостерігати, як діти вперше дивляться у телескоп на Місяць: "Вау, а він такий, такий!!!". Та й дорослі (серед них і викладачі педагогічного, які пропрацювали в університеті кілька десятків років) не відрізняються від них за щирістю емоцій: "Ага, а Сатурн, як пельменчик".
Дякуємо Світлані Леонідівні за екскурсії, за емоції від студентів, від викладачів і від дітей.
Милуйтесь нашими фото!
З гордістю, Ваш Фізмат!
А Ви вже були у нашій обсерваторії?
Матеріал підготувала доцент кафедри інформатики та прикладної математики Мінтій Ірина Сергіївна.