Кафедра хімії та методики її навчання
Природничий факультет
Кафедра хімії та методики її навчання КДПУ з часів свого заснування є важливим осередком хімічних знань Криворіжжя – наразі Криворізький державний педагогічний університет є єдиним закладом вищої освіти міста Кривого Рогу, який готує спеціалістів у галузі хімії. Колектив кафедри забезпечує хімічну освіту студентів природничого профілю та сучасний рівень підготовки майбутніх вчителів хімії та інформатики для навчальних закладів різних типів, а також хіміків для різноманітних лабораторій та наукових установ.
Кафедра хімії та методики її навчання ДВНЗ "Криворізький державний педагогічний університет" презентує спеціальність 014.06 Середня освіта (Хімія). Додаткова спеціалізація: 014.09 Середня освіта (Інформатика).
Ліцензований обсяг набору студентів на денну форму навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» становить 40 осіб, максимальний обсяг державного замовлення становить 16 осіб (може змінитись!). До того ж, на природничо-математичні спеціальності, до яких належить, зокрема, 014.06 Середня освіта (Хімія), правилами прийому передбачено додатковий галузевий коефіцієнт 1,02 (за умови подачі 1-го або 2-го пріоритетів на таку спеціальність), дозарахування на вакантні бюджетні місця усіх абітурієнтів відповідно до їх конкурсного балу, що відбувається після основної хвилі зарахування на бюджет. Оплата за навчання на контрактній основі станом на цей рік складає 14950 гривень на рік.
Студенти, що навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Хімія)» отримують знання з усіх базових галузей хімії під час опанування курсів: «Загальна та неорганічна хімія», «Аналітична хімія та фізико-хімічні методи аналізу», «Фізична та колоїдна хімія», «Історія хімії», «Органічна хімія», «Хімічна технологія», «Органічний та неорганічний синтез», «Біологічна хімія», «Екологічна хімія». Вивчення хімії студентами окрім основних курсів включає також велику кількість спецкурсів та курсів за вибором як хімічного спрямування, так і з методики навчання хімії. Додаткова безоплатна спеціалізація «Інформатика» забезпечує вивчення інформатичних дисциплін та методики навчання інформатики та надає змогу одержати навички роботи з комп’ютером, прикладними програмами, основ програмування та роботи з інтернет-сайтами.
Студенти не лише вивчають теоретичні основи вище зазначених курсів, але і отримують практичні навички роботи у хімічній лабораторії та з комп'ютерною технікою під час численних лабораторних практикумів. Також студенти отримують досвід роботи з хімічним обладнанням та реактивами, а також спілкування з дітьми та дорослими різних вікових категорій під час участі у науково-популярних заходах та заняттях "Школи юного хіміка", екскурсій до хімічних лабораторій тощо разом з викладачами кафедри.
Випускники спеціальності Середня освіта (Хімія) Криворізького державного педагогічнго університету мають змогу працевлаштуватись за трьома напрямками:
1) педагогічний працівник (вчитель хімії, інформатики та екології; вихователь у літніх оздоровчих таборах; будь-яка посада в системі освіти та посади держслужбовців у органах місцевої влади, що вимагають наявності педагогічної освіти);
2) хімік (науковий працівник, інженер або лаборант виробничих, експертних або науково-дослідних установ та лабораторій); менеджер з продажу хімічної продукції тощо;
3) професіонал, що володіє комп'ютером, має навички програмування, роботи з обчислювальною технікою, мереживними ресурсами (інженер-електронік у освітніх установах, адміністратор мереживних ресурсів, розробник web-сторінок; офісний працівник тощо).
Спеціальність забезпечує також підготовку магістрів, що мають право викладати хімію у вищих навчальних закладах, а також працювати у різних наукових установах. Також випускники-бакалаври мають право вступати до магістратури інших ВНЗ за спорідненими спеціальностями (хімічні, фармацевтичні, хіміко-технологічні).
Для тих, хто бажає більшого, можливе подальше навчання у аспірантурі міст України (Київ, Дніпро), що дозволяє отримати науковий ступінь з хімії або методики навчання хімії.
Наші випускники плідно працюють у школах і дошкільних закладах України, у НДІ, виробничих та експертних лабораторіях, у структурі МВС, на промислових підприємствах, займають керівні посади у системі освіти тощо.
Щоб більш детально ознайомитись з тими, хто вже вчиться на спеціальності Середня освіта (Хімія), як вчиться, і тими, хто вчить, перегляньте, будь ласка, презентацію, ознайомитися з якою можна тут.
Для того щоб стати нашим студентом у 2020 році необхідно надати сертифікати ЗНО 2020, 2019 або 2018 років з таких предметів: "Українська мова" (ваговий коефіцієнт при вступі - 0,2); "Хімія"(ваговий коефіцієнт - 0,5); на вибір:"Біологія" або "Математика"(ваговий коефіцієнт - 0,2).
Для випускників коледжів можливий вступ на базі диплому молодшого спеціаліста, що передбачає складання вступних іспитів у Криворізькому державному педагогічному університеті, та навчання за скороченим терміном (одразу з другого курсу).
Ваше бажання стати фахівцем високого рівня і наполегливість, разом з роботою професійної команди викладачів університету дозволять вам отримати вищу освіту і надійну професію. Не вагайтесь та обирайте першим пріоритетом вступ до нашого вишу!