Кафедра методики музичного виховання, співу та хорового диригування
Факультет мистецтв

На кафедрі методики музичного виховання, співу та хорового диригування працюють 3 проблемні групи:

1.«Формування вокальної культури здобувачів загальної середньої та вищої освіти» (кер. – доцент Косяк Л.І.).

2. «Диригентсько-хорова підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва» ( кер. – доцент Любар Р.О.).

3. «Реалізація виховного потенціалу мистецтва в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти»  (кер. – доцент Ракітянська Л. М.).

Участь студентів у науково-практичних конференціях

Закордонні конференції :

1. Борова І. (ЗММ -18). Значення методичної підготовки вчителя мистецьких дисциплін у контексті реформаторських змін української школи. The VІ Internatiomal Science Conference  «Tendencies of development science and partice», February, 14-16, 2022. Boston, USA. P. 201–203 (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л.М.)

2.  Кулакевич К.(ЗММ с-20). Методичні підходи до викладання мистецьких дисциплін у сучасній український школі. The VІІ Internatiomal Science Conference «Science, Trends and Perspectives of Development», February, 21-23, 2022. Budapest, Hungary. P.171–173. (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л.М.)

3. Сухомлинов Д. (ЗММ с-20). Гуманістична сутність зарубіжних концепцій масового музичного виховання Innovations and prospects of world science. Proceedings of the 10th International scientific and practical conference. Perfect Publishing. Vancouver, Canada. 2022. Pp. 538545. (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л. М.

Міжнародні конференції :

1. Пащенко Е. (МХК -18) –  V Міжнародна студентська науково-практична конференція «Іван Карабиць – Композитор. Митець. Громадянин». Центральноукраїнський державний педагогічний університет, м. Кропивницький, 19 травня, 2022, доповідь: «Методичний погляд на використання мистецької спадщини Івана Карабиця в музичному вихованні учнів закладів загальної середньої освіти» (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л. М.).

Всеукраїнські конференції :

1. Євтушенко Вікторія (МХК-20) – Х Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури», доповідь: «Визначення поняття «етнокультурна компетентність» у наукових дослідженнях», м. Київ, 26 травня 2022 р. (керівник к.п.н., доц. Косяк Л.І.);

2. Зигало Єлізавета (МХКм-17) – Х Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури». Київський університет ім. Бориса Грінченка, Київ, 26 травня 2022 року,  доповідь: «Особливості використання технології резонансного співу у процесі формування вокальних умінь майбутніх учителів музичного мистецтва» (керівник к.п.н., доц. Косяк Л.І.);

3.Міщенко В. (ЗММ-19) – Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури». Київський університет імені Бориса Грінченка. Інститут мистецтв. Київ, 26 травня 2022 р., доповідь: «Посилення національної спрямованості освітнього процесу – провідний напрям реформування шкільної мистецької освіти» (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л.М.)

4.Якімець А. (МХК - 19) – Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури».  Київський університет імені Бориса Грінченка. Інститут мистецтв. Київ, 26 травня 2022 р., доповідь: «Реалізація принципу варіативності в мистецькому вихованні учнів  закладів ЗСО»  (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л.М.)

5. Тарасова І.(МХК -18) – Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури».  Київський університет імені Бориса Грінченка. Інститут мистецтв. Київ, 26 травня 2022 р., доповідь: «Новітні підходи у викладанні мистецьких дисциплін у закладах ЗСО» (керівник д.п.н., доц. Ракітянська Л.М.)