Кафедра перекладу та слов'янської філології
Факультет іноземних мов

З 29 липня по 16 серпня 2024 р. Наталія Олександрівна Захарова, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри перекладу та слов'янської філології проходила лінгвістичне стажування у французькому місті Віші на базі мовної школи Кавілам (CAVILAM - Alliance française de Vichy). Стажування було організовано за підтримки Французького інституту в Україні при Посольстві Франції в Україні.

0.jpg

Метою стажування було підвищення рівня володіння французькою мовою та опанування нових методів і форм викладання французької мови.

"Це мій перший досвід участі в такому тривалому стажуванні. Звісно були певні труднощі, але загалом я дуже задоволена стажуванням. Перше, що хотілося б відзначити, це злагоджену роботу персоналу школи та організацію стажування загалом, адже все було продумано та прораховано до найменших дрібниць. Викладачі школи дуже компетентні, привітні, динамічні, харизматичні.  Протягом трьох тижнів я мала змогу відвідати 6 модулів з методики викладання французької мови за вибором:

- 2024, questions de société
- Favoriser la réception et la production orales
- Réaliser un projet multimédia avec sa classe : podcasts
- Écologie, citoyenneté et projets responsables en classe de français
- Enseigner le français avec les cinq sens
- Activités clés pour améliorer la prononciation

photo_2024-08-26_11-28-48.jpgphoto_2024-08-26_11-28-46.jpg

Хотіла б також звернути увагу на прикладний характер навчання, адже кінцевим результатом майже кожного модуля було втілення власного проєкту (індивідуально, в парі або групі). Такий підхід дуже мотивує, тому що ти одразу бачиш результати свого навчання, оцінюєш плюси та мінуси тієї чи іншої діяльності. Мені здається, що цього часто не вистачає нашим українським школярам і студентам. Вони не розуміють мету вивчення того чи іншого курсу. Тут же все навпаки. Можливо, саме в цьому успіх та популярність школи  Кавілам. І нам треба також це втілювати, тоді навчання буде більш продуктивним.

Окрім цього, щовівторка та щочетверга проводилися додаткові лекції - так звані "séances découverte" (буквально "сеанси відкриттів"), частину з яких можна було обирати відповідно до власних інтересів. Найбільше мені сподобалися лекції, присвячені сучасній франкомовній літературі та дитячій літературі.

photo_2024-08-26_11-28-55.jpgphoto_2024-08-26_11-28-51.jpg

Якщо схарактеризувати стажування одним словом, то для мене це - різноманіття. Різноманіття курсів, практичних завдань, форм роботи, національне та культурне різноманіття, адже в Кавілам одночасно навчаються стажери з різних країн і континентів.

Ще раз хотіла би подякувати організаторам як з української, так і з французької сторони за такий неоціненний досвід," - поділилася враженнями Н.О. Захарова.

Attestation-CAVILAM_page-0001.jpg

Серпень 2024