Кафедра перекладу та слов'янської філології
Факультет іноземних мов

До Дня українського козацтва у групах АФП-20 і АНП-20 було проведено кураторську годину. Під час зустрічі куратор Захарова Н.О. звернула увагу, що 14 жовтня для України набуло особливого значення в умовах повномасштабної війни. Цього дня українці відзначають декілька свят, які нерозривно пов’язані між собою: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України і День Української повстанської армії. Студенти згадали легенду виникнення свята Покрови і дізнались, чому з давніх-давен Пресвята Богородиця вважається покровителькою і заступницею козаків, чому вони її так шанували. Видатних козацьких отаманів і знаменні події з історії українського козацтва допомогла згадати онлайн-вікторина «Що ви знаєте по козацтво та як воно пов’язане з 14 жовтня?», на питання якої студенти активно відповідали, проявивши неабияку обізнаність у питаннях історії козацтва. Студенти також переглянули коротке відео, у якому було окреслено кодекс козака і проведено паралелі із сучасними захисниками й захисницями України. «Сила і сміливість, незламність і волелюбність, готовність до самопожертви, вірність, єдність, повага до закону, любов до рідної землі – ці якості, притаманні козакам, характеризують і сучасних українських воїнів, захисників і захисниць України, у жилах яких тече кров хоробрих і волелюбних козаків. І не лише тих, хто захищає нашу країну зі зброєю у руках, а і тих, хто працює на перемогу в тилу. Козацький дух – у кожному українцеві, у кожному з нас. І  тому можемо бути впевнені, що Україна обов’язково ПЕРЕМОЖЕ!!!» – підвела підсумок заходу куратор Захарова Н.О.

 

Снимок1.JPG

Снимок2_1.JPG

Снимок3.JPG

Снимок4.JPG

Снимок5.JPG

Снимок6.JPG

Снимок7.JPG

Снимок8.JPG

Снимок9.JPG

20447

24 вересня 2022 р. у групах АФП-20 і АНП-20 було проведено кураторську годину, присвячену питанням мінної безпеки. До організації і проведення бесіди був залучений магістр-практикант групи АПм-17 Віталій Великодний. Під час своєї доповіді Віталій окреслив основні наслідки від мін та вибухонебезпечних предметів, проілюстрував найбільш поширені види мін, пояснив алгоритм дій у разі виявлення міни, ВНП або підозрілих предметів, що можуть бути заміновані, або якщо ви стали свідком інциденту на мінному полі, а також звернув увагу на особливості попереджувальних знаків.

кур.година5.jpg

кур.година4.jpg

кур.година3.JPG

кур.година.JPG

20316

До Дня трагедії на Чорнобильській АЕС в групах АНП-20 і АФП-20 27 квітня 2022 року було проведено кураторську годину. Куратор Захарова Н.О. і студенти вшанували пам’ять героїв-рятівників, які були учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Вони згадали події того часу, переглянули відео, пройнялися цією страшною трагедією, яка зруйнувала дуже багато життів. Не оминули увагою і цьогорічні події, коли дії російських окупантів ледь не спричинили чергову світову катастрофу. 

19407

10 травня о 12:30 відбулася зустріч із представницею Криворізького центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Кожем‘якою Н. Є. На зустріч були запрошені студент груп АП-17м, РАФ-17м, РАФ-18 та РАФ-19 на чолі з Каневською Ольгою Борисівною.
Зустріч була присвячена особливостям трудових відносин на період воєнного стану. Було розглянуто такі питання: Як захищати свої права? Чому важлива правова обізнаність? Куди звертатись у разі потреби в юридичній допомозі?
Представниця центру надала юридичну консультацію, відповіла на запитання студентів та порекомендувала сайт центру безоплатної правової допомоги https://linktr.ee/legalaid.gov.ua, де можна індивідуально поставити запитання досвідченим фахівцям.

19209

16.11 на куроторській годині куратор групи АПм-17 Каневська О.Б. проінформувала своїх студентів про можливість отримання психологічної допомоги у стінах університету. Студентів ознайомили із сторінкою психологічної служби, із каналами зв'язку із психологічною службою. Куратор наголосила, що у психологічнй службі працюють спражні професіонали, які завжди готові допомогти. Також було наголошено, що якщо студент відчуває необхідність психологічного супроводу, психологічною допомоги, потрібно неодмінно звернутися до фахівців, які працюють в нашому університеті у психологічний службі і вони отримають професійну допомогу.

17499

На кураторській годині (16.11) в групі АПм-17 (куратор Каневська О.Б.) студентів було ознайомлено з соціальною підтримкою, яка наявна в університеті та з соціальними об'єктами: молодіжний центр «#StudHub», де можна взяти участь задля розвитку лідерських якостей та самореалізації;  дитяча кімната «Веселий вулик», де можна залишити дитину безкоштовно до 4-6 год, поки її батьки на навчанні; сенсорна кімната для стимуляції систем сприйняття людей з особливими потребами; кімната матерi та дитини зі спеціально створеними санітарно-побутовими умовами, для усамітнення жінки та дитини для грудного вигодовування. Студентів проінформано про можливості користування цими об'єктами.

17498

Питання академічної доброчесності було розглянуто на кураторській годині групи АПм-17 (16.11). З презентацією стосовно цього питання виступила студентка групи АПм-17 Щербак Юлія (презентація тут). Доповідачка розкрила поняття "академічна доброчесність", види порушення академічної доброчесності, ознайомила з відповідними законами України та положеннями університету, проінформувала, де їх знайти. Куратор групи Каневська О.Б. повідомила студентів про відповідальність та наслідки недотримання принципів академічної доброчесності. Також студентів ознайомили з процедурою перевірки на плагіат робіт в нашому університеті. Були розглянуті питання успішності навчання та дотримання навчальної дисципліни.

17493

Що значить бути відповідальним? Питання просте і складне водночас. Багато видатних людей задавалось цим питанням. Досвід однієї із них, а саме Богдана Дмитровича Гаврилишина, видатного українця, автора «Декларації відповідальності людини» став предметом кураторської години, організованої викладачем кафедри перекладу та слов’янської філології Захаровою Н.О. із студентами груп АФП-20 і АНП-20. Студенти ознайомились із деякими фактами біографії Б.Д. Гаврилишина і обговорили 15 пунктів «Декларації відповідальності людини», на основі чого зробили висновки, що означає бути відповідальною людиною.

17394

Нинішнє покоління істориків провело титанічну працю, виписуючи нову  історію України для того, щоб молоде покоління правильно розуміло такі  події як  Голокост, або Голодомор 1932-33 років,  який  переживали українці 100 років тому, і який Верховна Рада офіційно визнала геноцидом українського народу, та  «Голокост від куль» – одну з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни  80-ти річної давнини у Бабиному Яру.      21 вересня 2021 року читальний зал головного корпусу Університету не міг вмістити всіх студентів, бажаючих побачити презентацію доктора історичних наук,  професорки кафедри історії України та правознавства Романець Наталі Радомирівни, і на якому побували студенти 1 курсу факультету перекладу та слов’янської філології разом з куратором Давиденко Н.І.

На прикладах документів, виявлених нею у архівах, Наталя Радомирівна  розказала молоді про Геноциди ХХ століття в Україні та їх нищівний вплив на розвиток нації.

Такі зустрічі, коли інформацію студенти отримують із «перших уст», від науковців, які самі досліджували певне питання, і дозволяє молоді сформувати правильний світогляд!

16960

Студенти 1-4 курсу спеціальності «Переклад», а також куратори груп (Бережна М.В. і Лозовська К.О.) були запрошені до ВНЗ ЗІЕІТ відвідати виставку живопису відомої в Кривому Розі художниці Мартіши Сі. Подібні заходи є невіддільною частиною навчання для перекладачів, адже таким чином молоді спеціалісти підвищують загальний рівень інтелекту, фантазію та креативність, що відіграє велику роль при виконанні художніх та усних перекладів. Незважаючи на такі карантинні обмеження, як обов’язкове носіння маски і перебування у виставковій залі не більше десяти відвідувачів одночасно, захід привернув увагу громади міста. На виставці картин Мартіши панувала чарівна атмосфера. Кожна з її картин є відбитком багатого внутрішнього світу художниці та змушує кожного задуматися над сенсом життя. Також креативності заходу додавала жива музика у виконанні Миколи Панова, музиканта-мультиінструменталіста.

На виставці були представники місцевих мас-медіа, тож наші дівчата мали змогу поділитися своїми враженнями з глядачами телеканалу «Рудана».

"Я не можу назвати себе прихильницею живопису, але виставкою я справді насолодилася. На мене більш за все справила враження картина, на якій була зображена кішка в полум‘ї. Це дуже схоже на характер моєї кішки. In conclusion, як кажуть, це був гарний experience" - Гура Карина (АНП-17).

"Виставка була доволі цікавою. Інтуїтивне малювання - це нова галузь сучасного мистецтва і дуже цікаво спостерігати за її розвитком. Впевнена, що через кілька десятиліть, коли художниця отримає світову популярність, я буду пишатися тим, що була однією з перших відвідувачів її виставки" - Дашевська Лілія (АФП-20).

"Мартіша Сі - дуже цікава та незвичайна людина. Роздивляючись картини на виставці, я зрозуміла, що в неї дуже глибокий внутрішній світ, адже в кожну свою картину Мартіша вклала багато сенсу. Кожна картина по-своєму гарна, тому мені сподобалися всі картини, що були представлені на цій виставці" - Сухоніна Ксенія (АНП-17).

Радіємо можливості взяти участь у такому заході і чекаємо на наступні події.

15588
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31