Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Кафедра туризму та економіки дотична не лише до практичного туризму, а й до навчання та формування гідів у місті Кривому Розі. Тричі проведені курси підготовки гідів у 2015, 2018 та 2020 роках. Загалом випущено 45 слухачів сертифікованих курсів. Більше половини з них стали практикуючими гідами.

І ось приємна новина. Практична робота викладачів кафедри із забезпечення неформальної освіти має ще один здобуток. Випускники школи криворізьких гідів з’явилися у Німеччині. Криворізькі гіди розширюють свою діяльність!

Лариса Сичова (Бондаренко) закінчила курси гідів при кафедрі у 2018 році. Має науковий ступні кандидата економічних наук, вчене звання – доцент. 2021-2022 рр. працювала на кафедрі туризму та економіки КДПУ. По закінченню курсів Ларисою Сичовою розроблена низка авторських екскурсій Кривим Рогом, проведена не одна екскурсія для різних цільових груп. Через війну наша колега вимушено опинилася за кордоном. І тут екскурсійну справу не залишила.

1 листопада 2023 року наша гідесса Лариса Сичова провела екскурсію столицею Німеччини – Берліном для групи школярів математиків зі Львова. Гідесса на своїй сторінці у фейсбуці пише: «Діти настільки були захоплені Берліном, що 1,5-годинна екскурсія непомітно перейшла в 4-х годинну. Люблю розумних та допитливих дітей, тих, хто любить математику, а ще більше – справжніх українців»: https://www.facebook.com/viola.rise.5

За кордоном наші гіди проходять адаптацію. Проведення екскурсій це поки як підробіток. Низка екскурсій йде на волонтерських засадах для українців. Для повноцінної роботи потрібна вільна німецька чи англійська. В Німеччині гіду ліцензія не потрібна, тому це спрощує вхід, але і конкуренція дуже велика.

Побажаємо Ларисі Сичовій успіхів у туризмі і тримати марку якості криворізьких гідів за кордоном.

398034359 1385784849006019 7186914805991088519 n

23679

Олександра Афанасова – випускниця потоку ТУР-19. Закінчила бакалаврат у 2023 році і потужно увірвалася до організованого туристичного бізнесу. Нещодавно Олександра дала нам невелике інтерв’ю, яке складалося з 8-ми питань і розповіла про свій шлях до туризму та в ньому.

1. Як і чому ти вибрала спеціальність Туризм?

Після 11-го класу та усіх екзаменів ми мали випускний. Але наші батьки не хотіли стандартного випуску з сукнями, кафе та алкоголем, тому замість цього ми поїхали в автобусний триденний тур Європою. Тоді, коли я вперше побачила світ за межами рідної країни, я зустріла багато гідів та нашу супроводжуючу гідессу, поспілкувалась з ними і подумала, що то є дуже класно подорожувати світом, і ще й гроші заробляти. Два задоволення в одному))

Коли я розставляла пріоритетність на вступи до вузів в особистому кабінеті, то обирала усі університети, котрі мали спеціальність "туризм". Також на паралелі подавала, ще й на спеціальність "міжнародні відносини". За результатами я мала змогу вступити на бюджет до Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, але зрештою все ж обрала Криворізький державний педагогічний університет, разом зі спеціальністю 242 "Туризм". І не жалкую про це.

2. Що корисного для власного і професійного розвитку дало навчання на кафедрі?

Навчання на кафедрі туризму та економіки КДПУ дало мені змогу зрозуміти структуру роботи туристичної галузі. Насамперед, це був фундамент для розуміння того, в якій саме сфері туризму я хочу працювати.

Коли я вже прийшла в "Аккорд-Тур" то мала базу та основу розуміння роботи цієї сфери туризму, що допомогло мені швидше адаптуватись та вникунути в суть роботи.

А постійні туристичні заходи на кафедрі допомогли знайти улюблений вид активного туризму – рафтинг.

3. Як ти потрапила працювати до туристичного оператора Аккорд-Тур?

Ще до останньої сесії я почала шукати де можу влаштуватись у сфері туризму. На дворі війна. Нещодавно був ковід. Через це я думала що вже не піду працювати в туризм, принаймні поки він не оживе.

Але деякі турфірми все ж таки продовжили активно працювати. Однією з таких фірм був львівський туроператор "Аккорд-Тур". В той момент вони набирали людей на посаду "Керівник туристичної групи" та "Менеджер з туризму". Мені хотілось чогось більш активного ніж сидіння в офісі, тим паче, що на першу посаду і заробітна плата була вища.

Тому я швиденько зібрала речі, поїхала до Львову, пройшла в "Аккорд-Тур" їх семиденні курси для керівників груп. Це було дуже незвично, поєднувати два навчання в одному, але викладачі з університету радо сприяли моєму професійному розвитку.

Після курсів, захисту кваліфікаційної роботи та складання іспитітів в університеті, я одразу поїхала працювати в самий розпал сезону.

изображение viber 2023 10 29 09 48 09 063 изображение viber 2023 10 29 11 41 12 876 изображение viber 2023 10 29 11 41 13 390

4. Які тури ти супроводжувала?

На посаді "Керівника групи" я відносно недовго, на відміну від тих хто працює вже не один рік. Але на момент роботи терміном в 3 місяці, я встигла пропрацювати більше ніж як з 400 туристами та відкатати 10 турів (терміном від 5 до 7 днів кожен).

Супроводжувала я різні тури: "Столичний вікенд"; "Наш красивий вікенд"; "Три дні в Парижі+Діснейленд"; "Наша маленька французська подорож"; "Закохані в Париж+ Страсбург" та інші.

Поки що я відвідала 7 країн: Польщу, Чехію, Австрію, Угорщину, Німеччину, Бельгію, Францію. У кожній країні я була багато разів в різних містах. Особливо, звісно, запам'яталися такі міста Франції: Руан, Етрета, Онфлер,Страсбург та Париж.

Але кожен тур це особливий досвід і скільки б ти планів не будував, буде щось таке, що врахувати неможливо.

изображение viber 2023 10 29 11 39 37 472 изображение viber 2023 10 29 11 39 50 871 изображение viber 2023 10 29 11 41 12 710

5. Як ти бачиш своє майбутнє в туризмі?

На майбутнє я багато планів не будую, адже щось постійно зміниться, з'являються нові можливості. Поки що планую працювати керівником групи, адже хочу відвідати ще більше країн. На майбутнє, можливо, спробую щось ще в туризмі, або буду рухатись кар'єрними сходинками на цій роботі.

6. Що тобі дає туризм?

Змогу обмінюватись досвідом, постійно дізнаватись щось нове.

Це не стала робота. Я не знаходжусь на одній сходинці розвитку постійно. Кожен тур, кожна лекція, кожна розмова з людьми з різних країн та професій, дає мені можливість дізнаватись щось нове. Також багато нового та корисного дізнаєшся від свого куратора, котрий має величезний досвід у роботі керівника туристичної групи.

Туризм дає свободу. Він показує як можна жити. Не обов'язково копіювати чийсь стиль життя, але свій Ви точно знайдете.

изображение viber 2023 10 29 11 41 12 782 изображение viber 2023 10 29 11 41 13 952 изображение viber 2023 10 29 11 41 13 064

7. Наскільки глибокі знання необхідні з іноземної мови і якої саме для роботи в Аккорд-Турі?

Можна не володіти іноземною мовою, але Ви повинні розуміти, що у деяких випадках це необхідність:

1. Подзвонити в готель, спитати чи готові вони до вашого приїзду. Повна комунікація з рецепцією готелю.

2. Комунікація з продавцями, звичайними перехожими.

3. Допомога туристам, адже більшість не знає англійської і не може іноді замовити навіть кави.

4. Комунікація з представниками різних органів влади в країнах. Співпраця з дорожною службою Австрії, наприклад, може проводитись двома мовами: німецькою/англійською. Водії дуже часто не знають ці дві мови, і в такі моменти я виступаю перекладачем.

Тому так, можна без іноземної мови, але це буде дуже складно і з часом Ви самі захочете вивчити її, адже просте бажання розуміти людину переможе.

Не даремно Йоганн Вольфганг фон Гете,відомий філософ та письменник, сказав: "Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина".

8. Що ти хочеш побажати українцям, криворіжцям і студентам кафедри зі спеціальності Туризм?

Для кожного українця - Перемоги!

А для кожного, хто вчиться на туризмі і планує просуватися в ньому – ризикуйте, пробуйте, вкладайте свій час та сили і Ви обов'язково досягните усього, що є у Ваших планах!

Дякую велике усім! Особливо викладачам, котрі не вбивали бажання працювати у цій сфері)

23665

Продовжуємо знайомити з видатними випускниками спеціальності 242 "Туризм" КДПУ. На черзі, випускник кафедри туризму - Гуда Андрій, який мріє стати науковцем і викладачем дисциплін з туризму в університеті. Закінчив бакалаврат в КДПУ у 2021 році. Ось, що він говорить про себе сам.

«Вітаю! Мене звати Андрій Гуда.

У 2017 році я прийняв рішення навчатися у Криворізькому державному педагогічному університеті на спеціальності «Туризм». Тоді наріжним фактором мого вибору був потужний науково-педагогічний склад кафедри туризму, який мав справжній практичний і науковий досвід туристичної діяльності.

Спеціальність мені імпонує своєю комплексністю та всебічністю. Протягом навчання в університеті були значно поглиблені знання з економіки, іноземних мов, управління, права, географії, психології. Також програма передбачала різноманітні практики та наукові дослідження.

Згодом це допомогло створювати свої власні маршрути у Карпатах, організовувати походи, а також займатися науковою діяльністю, зокрема досягати успіхів у конкурсах (3 місце у конкурсі на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт серед студентів у 2021 році), публікувати наукові відкриття та статті.

У 2021 році я вступив на спеціальність «Туризм» до Київського національного університету імені Тараса Шевченка для здобуття освітнього ступеня магістра. За 2 роки я отримав диплом магістра з відзнакою. Окрім кваліфікації туризмознавця, також були набуті професійні кваліфікації молодшого наукового співробітника та викладача закладу вищої освіти.

Надалі прагну розвивати свій науковий хист (вступити до аспірантури), набувати педагогічного досвіду, стати викладачем туризму та активно подорожувати».

217074588 504929244123746 1019356418823650465 n

22810

Продовжуємо знайомити вас з нашими успішними випускниками, які працюють в практичній сфері туризму, після навчання на кафедрі туризму та економіки. Наступний - Марко Гунько. Дамо йому слово.

"Вітаю мене звати Марк Гунько. Я випускник Криворізького державного педагогічного університету, де навчався за спеціальністю 242 «Туризм». Одразу після закінчення університету з 2021 року і до нині працюю в комунальному підприємстві «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» на посаді «Провідний фахівець з туристичного обслуговування» відділу розвитку туризму.

Для мене студентські роки запам’ятались як одні із найяскравіших у моєму житті.

Напевно більшість спогадів пов’язані із різноманітними походами у різних куточках України, за час мого навчання я піднявся на Говерлу, жив у наметі та співав пісні біля багаття, ходив на байдарці річками, мав змогу познайомитись із безліччю цікавих людей та ще багато чого іншого.

Найяскравіший мій досвід за час навчання напевно було туристичне стажування у Болгарії, саме там два роки поспіль я працював у великих готелях таких як Duni Hotel Pelican що у місті Дюни та Royal Park Hotel - All Inclusive & Aqua Park що у місті Елените. Напевно саме період стажування викликає найбільш теплі та яскраві спогади. Окрім емоційних вражень за час стажування мав змогу у деталях ознайомитись із роботою готелю та туризму з різних кутів як то кажуть «Пізнати кухню із середини».

Наразі продовжую працювати у рідному місті Кривому Розі. Маю за мету різнобічно розвивати туристичну галузь міста Кривого Рогу, рекламувати його не тільки у масштабах України а й всього Світу, що досить успішно виходить. Є учасником багатьох місцевих проєктів з туризму.

Напевно можна ще довго говорити про моє навчання та роботу але, підбивши висновки, можна сказати що саме навчання у КДПУ задало вектор мого подальшого розвитку та становленню мене як особистості.

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

https://www.facebook.com/kr.tour/?locale=ru_RU

Та Instagram

https://www.instagram.com/tour.kr/

изображение viber 2023 06 19 12 19 02 510

изображение viber 2023 06 19 12 19 01 020

изображение viber 2023 06 19 12 19 02 060

22791

Розпочинаємо нову рубрику #tourism_kdpu_випускники

Представляємо найуспішніших випускників спеціальності 242 "Туризм".

"Всім привіт, мене звуть Аліна Гірман, хотіла б сьогодні з вами познайомитися. Хочу вам розповісти трохи про себе і про те як я пов'язала своє життя з туризмом. Зараз я працюю менеджером в Join UP Кривий Ріг.

Я закінчила КДПУ за спеціальністю "Туризм" і під час навчання отримала колосальний досвід.

- Подорожувала Україною, побачила велику кількість пам'яток, які є обов'язковими до відвідування;

- Ходила в походи і жила по декілька тижнів в лісі, готувала чай зі снігу, їла різноманітні ягоди, тікала від оленя в лісі і чула як вночі виють вовки, на щастя, не зустріла.

- Подорожувала самостійно такими країнами: Єгипет, Туреччина, Греція, Таїланд, Угорщина, Австрія, Німеччина, Росія, Молдова і звичайно ж пізнавала колорит кожної країни, знайомилася з місцевими, дегустувала традиційні страви і отримувала невимовне задоволення від цього, але ніколи немає меж!

Та найкрутіший досвід придбала працюючи 2 роки гідом в Туреччині та в Таїланді  ...

А це вже зовсім інша історія. Я хотіла б з вами поділитися всіма своїми знаннями і набутим досвідом, але це вже в наступних постах ... 

Чекаю на Вас!

Вул. Рокосовського 5

0684439754 - Аліна"

Гірман Аліна

13849
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31