21.10.2023 містяни Кривого Рогу і студенти факультету Географії, туризму та історії КДПУ подорожували разом з гідом та доцентом кафедри туризму та економіки Іриною Остапчук до марсіанських місцевостей Кривого Рогу, щоправда вдалося побачити "Червоне озеро" 🤨 яких на Марсі немає.
Ви будете здивовані🤔, але щороку із надр Кривбасу відкачують об'єм високомінералізованих шахтних вод який дорівнює об'єму Кресівського водосховища!
Середня солоність вод Червоного озера дорівнює солоності вод Світового океану!
А ще, Червоне озеро являє собою відкачані з під землі МОРСЬКІ за своїм генезисом води!
Тож подорожуйте з нами, аби дізнатися іще більше про Кривий Ріг і побачити на власні очі "марсіанські" озера!
Докладніше, можна побачити за посиланням
https://www.instagram.com/reel/CyqQxCCrzxY/?igshid=NjIwNzIyMDk2Mg==
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 264
Кафедра туризму та економіки відкриває світ Кривого Рогу для усіх бажаючих!
З нами мандрують містяни. Як відомо на увесь Кривий Ріг, кафедра туризму і економіки КДПУ – є єдиним освітнім центром підготовки гідів, а викладачі є практикуючими гідами та регулярно проводять авторські екскурсії для усіх бажаючих.
І ось, у цю неділю – 3 вересня 2023 року, практикуюча гідеса і доцент кафедри туризму та економіки Ірина Остапчук, для мешканців Кривого Рогу провела чергову екскурсію "РОЗРИВ ШАБЛОНУ – КОНТРАСТИ РІЧКИ САКСАГАНЬ". Маршрут екскурсії – екологічно-краєзнавча подорож вздовж русла річки Саксагань від Саксаганського каньйону до КРЕСу. Екскурсія розкриває красу куточків природи в індустріальному місті Кривий Ріг, таким, яким Ви точно не бачили своє місто!
Що побачили екскурсанти? Основні об'єкти показу: КРЕСівське водосховище; природні та змінені діяльністю людини ділянки русла Саксагані; КРЕСівський кар'єр ("той, що на Зарічному" з чудовими панорамами на Покровський район міста); покинутий профілакторій КЗРК із ділянками березового гаю та соснового бору; зелена зона і покинутий парк на узбережжі Саксагані; старі мости середини 50-х рр. ХХ ст; штучно створений каньйон на річці Саксагань зі скелями з аркозових пісковиків.
Гідеса відкриває завісу походження назви річки Саксагань, розповідає історію її антропогенних змін, пояснює процеси формування унікальних порід Скелюватської світи, формування та змін озера у старому гранітному кар’єрі, описує історію рідного краю, і показує мальовничу річку Саксагань!
Початком маршруту є зупинка міського транспорту по вул. Кирило-Мефодіївська (житловий масив Піонер, як їхати в сторону Дубової Балки з готелем Парк Хаус). Місце завершення екскурсії - "КРЕС". Така екскурсія розпочинається о 9-00 та триває 4 години.
На своїй сторінці у Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100011458895689 Ірина Остапчук пише: «Осіннє сонечко по особливому розкриває чудові закутки нашого міста. Дякую всім учасникам подорожі! До зустрічі на інших маршрутах!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 282