Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Запрошуємо учнів ліцеїв 10-11 класів та студентів коледжів Кривого Рогу стати слухачами Школи туризму.

З нами точно не втратите час, а навпаки - безкоштовно отримаєте нові знання, а ваші найкращі стартапи проєктів з туризму будуть премійовані грошовою винагородою.

Поринь у світ нових туристичних професій. Дізнайся, як працює і заробляє гроші туризм. Що потрібно знати, аби стати професіоналом у туризмі.

Уся інформація у наших афішах тут:

1

2

3

18378

20 січня 2022 року в онлайн-режимі відбувся заключний раунд І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу - захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України відділення наук про землю, хімії, біології, екології та аграрних наук.

Організаторами міського етапу виступив Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради в особі Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради. Захід відбувся на базі КПНЛ - Криворізького природничо-наукового ліцею. 

В цей день у царині науки географії та ландшафтознавства змагалися учні криворізьких шкіл. Жюрі секції "Географія та ландшафтознавство"  представляли викладачі кафедри туризму та економіки: Володимир Казаков (голова, кандидат географічних наук, доцент) та Ірина Остапчук (член жюрі, кандидат географічних наук, доцент).

До захисту були представлені 2 роботи: Нічик Нелі (учениця 8-Г класу Криворізької гімназії №91) та Лясковської Альони (учениця 10 класу КЗШ №123). Роботи були присвячені актуальним проблемами економіки та туризму нашого краю. 

Оцінювання захисту відбувалося на основі наступних критеріїв: 

Актуальність теми дослідження
Чіткість, логічність і послідовність викладення матеріалу
Критичний аналіз досліджуваної проблеми з зазначенням особистого внеску учасника в її вирішенні
Самостійність, оригінальність і доказовість суджень
Культура мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації кваліфіковане ведення дискусії (вичерпність відповідей і змістовність, наукова коректність заданих запитань)

У підсумку, переможцем І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу - захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України стала учениця - Лясковська Альона, яка набрала у підсумку 85 балів і була рекомендована для участі у ІІ (обласному) етапі конкурсу.

Бажаємо учасницям конкурсу великих перемог у сфері науки і практики та відмінного навчання.

изображение viber 2022 01 20 12 33 36 847 2001
3 2
1 4
2001.22 2 2001.22 3

 

18157

15 січня 2022 року в онлайн-режимі відбувся захист постерів учнівських науково-дослідницьких робіт в секції "Географія та ландшафтознавство". Захід відбувся на базі КПНЛ - Криворізького природничо-наукового ліцею і є І-им (міським) етапом Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Організаторами конкурсу виступив Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради в особі Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради.

До жюрі секції "Географія та ландшафтознавство" було запрошено представників кафедри туризму та економіки: Володимира Казакова (голова, кандидат географічних наук, доцент) та Ірину Остапчук (член жюрі, кандидат географічних наук, доцент).

На заході оцінені дві учнівські роботи, зроблені зауваження та пропозиції щодо удосконалення змісту на майбутнє. 

Оцінювання якості постерів і їх захисту відбувалося на основі важливих критеріїв: 

Дослідницький характер проєкту

Доцільність та коректність використаних методів дослідження, відповідність висновків (результатів) поставленим завданням

Ступінь самостійності і особистий внесок автора в дослідження

Презентаційні навички: культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей

Відповідність постера вимогам

Наступний етап 20 січня - захист самих дослідницьких робіт.

Продовження буде.

изображение viber 2022 01 15 10 00 02 746

изображение viber 2022 01 15 10 08 00 829

изображение viber 2022 01 15 10 11 12 045

изображение viber 2022 01 15 10 12 39 989

изображение viber 2022 01 15 10 56 40 727

 

18097

Традиційно кожного навчального року в Криворізькому державному педагогічному університеті проводиться олімпіада з ЕКОНОМІКИ. Цього навчального року олімпіада проходила в онлайн режимі на платформі MOODL 17.12.21р., 20.12.21р., 21.12.21р., 23.12.21р., 27.12.21р. з 06.00 до 23.00, при участі студентів факультетів: мистецтв (ОМ-19, Д-19, МХК-19, ХХК-19); ГТІ (ГОЕ-19, СМК-19, ІП-19); природничого (БХ-19, БХск-19, БП-19, БПск-19, ЕКО-19, ХІ-19, ХІск-19); ФМ (МІ-19, ФМ-19, ФІ-19, І-19, ІНМ-19). (Групи, в яких викладала старший викладач Братченко Л.Є.).

Завдання олімпіади складалося з 115 тестових питань.

Вибір правильних відповідей на запитання з декількох запропонованих варіантів. Кожна вірна літера у відповіді оцінювалася в 0,13б (0,87%). Максимальна кількість балів – 15 б (100%).

Запропонована система завдань олімпіади дозволила з‘ясувати, як глибоко студенти розуміють вивчений матеріал з курсу “Економіка”, «Основи економічних знань» та вміють використовувати теоретичні знання у вирішенні конкретних тестових завдань.

Результати проведення олімпіади наступні:

Із 134 учасників 3 студента зайняли по балам призові місця.

І місце – Чорна Аліна (МІ-19)- 99,13%.

П місцеШипілова Вікторія (БП-19) – 93,07%.

Ш місцеБлизненко Катерина(МІ-19) -92,2%.

Аналіз результатів олімпіади наступний:

1. По запропонованим 115 тестовим питанням студенти виявили середній рівень знань, який складає – 74,53%.

ВІТАЄМО СТУДЕНТІВ, ЯКІ ЗАЙНЯЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ!

Їм будуть вручені грамоти.

Бажаємо усім студентам і в подальшому брати участь в олімпіадах с економічних дисциплін.

ec700

17961

11-12 грудня 2021 року відбулась експедиція до донецького регіону на чолі з екстремальним гідом «Дангіону», медіаблогером та фіналістом туристичної премії України «UKRAINE TOURISM AWARDS 2021» - Єрошкіним Миколою. Асистент кафедри туризму та економіки Олена Петрова була у складі команди екстремалів. Метою подорожі було знайомство з туристичними дестинаціями окресленого регіону та аналіз методики проведення екстремальних екскурсій з підвищеною небезпекою і, звісно ж, отримання чергової дози адреналіну. 

Протягом двох днів було відвідано:

Крейдяні Білокузьминівські скелі (Білокузьминівські стовпи) - геологічна пам'ятка природи місцевого значення, скелеподібне оголення верхньої крейди. Заповідна площа становить 0,35 гектара, під охороною знаходиться з 1972 року.

Екскурсія до комплексу соляних шахт підприємства "Артемсоль" на глибині 288м. Загальна довжина шахтних ходів складає 200 км. Екскурсійний маршрут близько 700м. Спуск в шахту здійснюється класично у кліті (ліфті). Стіни, стеля, фігури та дерева – все зроблено із солі. Практично екскурсія проходила дном стародавнього моря. Головна пам'ятка - соляний зал "Камера 41-біс" заввишки 30 м. У 2003 р. тут був зафіксований рекорд Гінесса – перше підземне повітроплавання на повітряній кулі. Симфонічну залу соляної шахти визнано однією з найкращих в світі за акустикою. На глибині 288 м діє спелеосанаторій "Соляна симфонія" на 110 місць, де лікують захворювання дихальних шляхів. Також тут є церква, соляне футбольне поле та кафе. Унікальною є соляна пальма – аналог пальми «Мерцалова» символу Донбасу. Соляна шахта в м.Соледар – це туристична локація, яке заслуговує на Вашу увагу!

На цьому пізнавальна екскурсія завершилась і почався справжній екстрим. Прогулянки незвіданими лабіринтами бахмутських гіпсових рудників. Достатньо цікаві локації для любителів гострих відчуттів. Інтерес до цих рудників у спортсменів екстремалів виник близько 10 років тому, але далі через низку серйозних причин їх дослідження припинилось. Зараз облаштування окремих рудників відновилось. Слід зазначити, що це досить цікаві та перспективні локації для розвитку печерного дайвінгу, але це все ще поки знаходиться на стадії розробки та розвідки. Маршрути та точки входу в рудники зараз засекречені, щоб недосвідчені туристи не нашкодили самі собі.

Нашій команді пощастило побувати у двох з цих рудників. Один з них ми досліджували пішки: кілька кілометрів лабіринтами штолень, де єдиним джерелом світла був ліхтарик, залишили яскраві враження. Далі градус екстриму значно підвищився і вже в наступному руднику ми мали можливість поплавати на SUP-ах горизонтальними затопленими штольнями. Глибина підводного озера становить 2-10 м. Враження така прогулянка залишає незабутні. Світло ліхтаря у товщі води породжує відчуття бездонної глибини, викликає водночас і тривогу, і захоплює якоюсь абсолютно незвіданою таємницею.

PS. Відвідування локацій не облаштованих для широкого кола туристів без кваліфікованого гіда-провідника категорично заборонено і може бути небезпечним для життя.

Отже, відрядження значно розширило перелік відвіданих туристичних локацій України представниками кафедри, що включає не лише стандартні туристичні об’єкти, а й ті, що знаходяться на етапі впровадження до нових туристичних маршрутів, мають свою унікальність та значний туристичний потенціал.

Асистент кафедри туризму та економіки, Олена Петрова.

мел соледар 2
jpg соль
соль 2 бахмут
бахмут 2 соледар

 

17863

9 грудня 2021 року на платформі Moodle було проведено другу олімпіаду з туризму у Криворізькому державному педагогічному університеті. В олімпіаді взяло участь 73 студенти, серед яких були студенти 3 факультетів: географії, туризму та історії, природничого, дошкільної і технологічної освіти. Хоча левову частину учасників складали майбутні фахівці з туризму та студенти спеціальності «Географія», які саме й розподілили між собою призові місця.

Цього року спектр питань було розширено: до традиційних питань з однією та декількома правильними відповідями, питання на співвідношення, фото-питання, питання з позначенням на карті, було добавлено питання з перетягуванням відповідей у певній послідовності, заповненням пропущених слів та розрахунками.

Плідну підготовку змістовної частини олімпіади та її проведення виконала доцент кафедри Вікторія Пацюк.

Цього року студенти продемонстрували щільні результати, а позиції учасників подекуди відрізнялися сотими балів. Перемогу в олімпіаді здобув студент ІІ курсу спеціальності «Туризм» – Савицький Давид (ТУР-20). На другому місті опинилися магістрант-географ – Герасименко Максим (ГОЕм-17) та студентка ІІ курсу спеціальності «Туризм» - Мараховська Катерина (ТУР-20). Треті місця між собою розподілили представниці прекрасної статі різних академічних груп: Маренич Евеліна (ГОЕм-17),Тютіна Тетяна (ТУР-18), Шостак Тетяна (ГОЕ-19).

Вітаємо переможців та бажаємо їм нових звершень!

Приклади завдань олімпіади та детальна інформація щодо кращих результатів як загальних, так і за академічними групами подано в таблицях.

 РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ З ТУРИЗМУ

серед студентів

2021 рік

Студент

Група

Бал

Відсоток правильних відповідей

1

Савицький Давид

ТУР-20

30,2

75,5

2

Герасименко Максим

ГОЕм-17

29,72

74,3

2

Мараховська Катерина

ТУР-20

28,79

71,9

3

Маренич Евеліна

ГОЕм-17

28,44

71,1

3

Тютіна Тетяна

ТУР-18

27,88

69,7

3

Шостак Тетяна

ГОЕ-19

27,05

67,6

4

Недбай Ксенія

ТУР-19

26,79

66,9

5

Чорна Катерина

ТУР-20

25,61

64,0

6

Дібірова Діана

ТУР-19

25,43

63,6

7

Складанюк Катерина

ТУР-20

25,20

63,0

8

Охрімець Юлія

ГОЕм-16

25,19

62,9

9

Артеменко Марина

ГОЕм-16

24,63

61,6

10

Буян Марія

ГОЕм-17

23,23

58,1

11

Швець Олександра

ТУР-20

22,94

57,4

12

Клименко Катерина

ТУР-19

22,79

56,9

13

Гайдай Анастасія

ТУР-19

22,71

56,8

14

Гусарченко Надія

ТУР-19

22,47

56,2

15

Акименко Олексій

ГОЕ-21

21,86

54,6

16

Горбатов Сергій

ТУР-20

21,34

53,4

17

Лазарєва Кристина

ТУР-19

21,13

52,8

18

Яновський Давид

ТУР-20

21,10

52,7

19

Афанасова Олександра

ТУР-19

21,08

52,7

20

Романова Олександра

ТУР-20

20,85

52,1

КРАЩІ РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ З ТУРИЗМУ ЗА АКАДЕМІЧНИМИ ГРУПАМИ

Спеціальність 242 «Туризм»

4 курс

1.

Тютіна Тетяна

ТУР-18

27,88

69,7

2.

Руденко Ганна

ТУР-18

19,31

48,3

3.

Тимошенко Юлія

ТУР-18

19,08

47,7

3 курс

1.

Недбай Ксенія

ТУР-19

26,79

66,9

2.

Дібірова Діана

ТУР-19

25,43

63,6

3.

Клименко Катерина

ТУР-19

22,79

56,9

2 курс

1.

Савицький Давид

ТУР-20

30,2

75,5

2.

Мараховська Катерина

ТУР-20

28,79

71,9

3.

Чорна Катерина

ТУР-20

25,61

64,0

1 курс

1.

Образцова Валерія

ТУР-21

16,93

42,3

2.

Кіріченко Валерія

ТУР-21

14,10

35,3

3.

Аріпова Анастасія

ТУР-21

11,81

29,5

Спеціальність 014 «Географія»

5 курс Магістри

Охрімець Юлія

ГОЕм-16

25,19

62,9

Артеменко Марина

ГОЕм-16

24,63

61,6

Архипова Анастасія

ГОЕм-16

19,58

48,9

5 курс Магістри

Герасименко Максим

ГОЕм-17

29,72

74,3

Маренич Евеліна

ГОЕм-17

28,44

71,1

Буян Марія

ГОЕм-17

23,23

58,1

1 курс

Акименко Олексій

ГОЕ-21

21,86

54,7

Полтавець Анна

ГОЕ-21

19,77

49,4

Лівак Ірина

ГОЕ-21

18,65

46,6

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ОЛІМПІАДИ ЗА АКАДЕМІЧНИМИ ГРУПАМИ

Курс

Група

Кількість студентів

Середній бал

Відсоток правильних відповідей

І

ТУР-21

4

14,04

35,1

ГОЕ-21

14

15,5

38,8

ІІ

ТУР-20

13

20,6

51,5

ІІІ

ТУР-19

9

19,8

49,5

ГОЕ-19

1

27,05

67,6

ЗTOKMO-19

1

6,35

15,9

IV

ТУР-18

4

21,26

53,2

V

ГОЕм-17

6

21,2

53,0

БХм-16

1

18,49

46,2

ГОЕм-16

4

23,1

57,8

 

photo 2021 12 12 19 49 50 photo 2021 12 12 19 49 54
photo 2021 12 12 19 49 50 2 photo 2021 12 12 19 49 49
photo 2021 12 12 19 49 51 photo 2021 12 09 20 18 43

 

 

17795

11 грудня. Вже 18-й рік поспіль (з 2003 року) людство відзначає свято Міжнародний День гір (International Mountain Day). Цей особливий день був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН. У резолюції якої запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

Проте першопочаткове значення свята трансформувалося у більший аспект. Адже гори – це не лише народи, які їх населяють, а й безліч людей, які подорожують до них. Хто ж мандрує у гори? Палітра широка – допитливі туристи, романтики, пустельники, спортсмени: альпіністи, скелелази, гірські туристи. Своїх пригод на бурхливих гірських річках шукають і туристи-водники, які ними сплавляються на байдарках, катамаранах і рафтах. Не бракує горам і екстремалі-велосипедистів, які прямують до них у походи, спускаються карколомними схилами.

У гори за наукою йдуть геологи, географи, біологи, геофізики та геохіміки.

У горах формувалася безліч народностей зі своєю історією, мовою, культурою, побутом та господарством.

Гори – це неповторний природний і соціальний феномен.

А ще у горах сучасна надтехнологізована людина шукає саму себе, свою душу, справжність. У горах немає фальші, тут вся людська екзистенція вивернута назовні.

Чим запам’ятався 2021 рік у житті гір та кафедри туризму та економіки? Все дуже просто – ми ходили у туристичні походи з рюкзаками, відкривали нові маршрути і регіони для себе та туристів Кривого Рогу. Разом за рік - 4 туристичні походи.

Січень 2021 року – пішохідний туристичний похід Чорногірським хребтом в Українських Карпатах. Взимку, у сніг і мороз, екстремально!

Травень 2021 року – пішохідний туристичний похід Лікійськими горами у Туреччині.

Липень-серпень 2021 року – гірський туристичний похід гірським хребтом Заїлійський Алатау в Казахстані. Блискучий і надяскравий похід новими для криворіжців горами.

Жовтень 2021 року – пішохідний туристичний похід Балканськими горами в Албанії. Це також стало відкриттям нової гірської країни для містян Кривого Рогу.

Гори для нас викладачів кафедри туризму та економіки – це і хобі, і робота, і захоплення, і світ яскравих подорожей. Епітети можна продовжувати безкінечно.

Гори нас кличуть. І наш шлях до них і подорожі ними були, є і будуть! Ми пропагуємо гори і закликаємо прямувати до них разом з нами!

Фото з наших мандрівок горами у 2021 році:

20210723 081609 20210507 081718
20210719 144656 20210723 071430
20211005 150724 IMG 20210723 113602
IMG 20210105 143136 20211004 130939
20211005 134440 DSCN1430
IMG 20210729 184445 IMG 20210725 085952
20210507 083427 IMG 20210719 143908
IMG 20210723 081003 IMG 20210729 172330
IMG 20210720 092549 IMG 20210719 182125
IMG 5208 IMG 5212

 

17782

Запрошуємо до радіопередачі на радіо "Кривбас" 102,3..

10 грудня випуску передачі «Є ТАКА ПРОФЕСІЯ» до студії Радіо Кривбас, завітає Володимир Казаков, і розповість нам про професію «Фахівець з туристичного обслуговування». 

Про туризм у Кривому розі, та тонкощі його організації, слухайте в п’ятницю 10 грудня о 15:00!

https://onair.kryvbas.fm/RadioKryvbas

Безымянный

17763

Саме зараз у грудні 2021 року розпочалася щорічна подія Ukraine Tourism Awards 2021. 

З 9 грудня розпочато відкрите голосування у 14 номінаціях Ukraine Tourism Awards 2021.

Цього року у конкурсі беруть участь і представники КДПУ.

У номінації НАЙКРАЩИЙ ТУРИСТИЧНИЙ МЕДІАБЛОГЕР - "Дангіон" (керівник, гід Микола Єрошкін - випускник історичного факультету КДПУ).

У номінації НАЙКРАЩИЙ ЕКСКУРСІЙНИЙ ГІД - Володимир Казаков (зав. кафедри туризму та економіки).

У номінації МІСТО МОГО СЕРЦЯ - Ірина Остапчук (доцент кафедри туризму та економіки). 

Закликаємо проголосувати ЗА НАШИХ!!!!

Як проголосувати:

?1) перейти на сайт Ukraine Tourism Awards 2021

?2) зареєструватися на сайті,

?3) вибрати номінацію і зайти в до неї,

?4) натиснути кнопку ВІДДАТИ ГОЛОС.

Віддати голос можна у кожній номінації.

Вдячні за підтримку, ваші голоси та репости!!!!!

Кривий Ріг - найкращий!

Безымянный

17753

9 грудня (четвер) 2021 року кафедра туризму та економіки проводить другу загальноуніверситетську олімпіаду з туризму.

До участі запрошуються студенти та викладачі спеціальності 242 «Туризм», 014 «Географія», а також усі бажаючі – студенти та викладачі університету!

Олімпіада буде проводитися у тестовому форматі на платформі Moodle. Студенти зазначених спеціальностей будуть автоматично зараховані до даної олімпіади.

Інші бажаючі взяти участь звертайтеся за телефоном (097)4500955 – доцент Пацюк Вікторія Сергіївна. Вас особисто буде додано до сторінки олімпіади.

Час проведення тестування з 19.00 до 21.00.

Загальна тривалість – 1 година.

Кожен, хто любить та мріє подорожувати, має шанс показати гарний результат на даному заході!

Тож чекаємо всіх бажаючих!

Олімпіада з туризму

17725
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша