Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Ладомирія Ємельова А.П 15 Ладомирія Ємельова А.П 14

В.о. завідувача кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, к.п.н, ст. викладач Ємельова А.П. стала однією з переможниць конкурсного відбору на участь у навчально-практичному курсі з відтворення автентичного одягу в межах проєкту громадської організації «Центр дослідження і відродження Волині» - «Ладомиія: відкритий простір», що проходив з 02 по 09 жовтня 2021 р. у місті Радивилів, Рівненської області. Участь у проєкті була спрямована на отримання нових знань, умінь та навичок, підвищення кваліфікації учасників з етнічної та історичної культури. Навчально-практичний курс з відтворення українського автентичного одягу проходив за підтримки Українського культурного фонду.

Учасники проєкту проходили безкоштовне навчання в мальовничому етнопарку «Ладомирія» за спеціально розробленою програмою, що складалася з лекцій та майстер-класів, екскурсій до музею та ткацької майстерні. Кожен день навчання був насиченим, інформативним, пізнавальним та  надзвичайно цікавим.

02.10.2021 р. Лекція «Особливості пошиття сорочок та нагрудного одягу». Лектор – Людмила Мірошниченко-Гусак – завідувач відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею. Демонстрація сорочок та нагрудного одягу з краєзнавчого музею. Майстер- клас по пошиттю традиційного одягу. Ментор – Галина Орищина.

IMG 20211002 151112   Ладомирія Ємельова А.П 25

03.10.2021 р. Лекція «Традиційні головні убори». Лектор – Людмила Мірошниченко-Гусак – завідувач відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею. Майстер-клас з пов’язування традиційних головних уборів. Ментори -Мар’яна Олійник, Наталя Пуха.

Ладомирія Ємельова А.П 23

04.10.2021 р. Лекція «Символізм українського традиційного одягу та вишивки». Лектор – Юрій Мельничук, майстер народної вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Лекція була присвячена питанням орнаментики, колористики, символіки вишивки, особливостям оздоблення одягу  різних регіонів України. Вбиралися в традиційні костюми.

05.10.2021 р. Лекція «Українська традиційна вишивка: різновиди та техніки». Майстер клас з вишивки. Лектор –  Юрій Мельничук, майстер народної вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Ладомирія Ємельова А.П 28 Ладомирія Ємельова А.П 6

06.10.2021 р. Лекція «Ткацтво: традиційні техніки». Майстер клас з ткацтва. Ментор -Наталя Пуха. Робота на ткацьких верстатах.

Ладомирія Ємельова А.П 22

ткацтво ладомирія 1

ткацтво ладомирія 2

07.10.2021 р. Веб-лекція «Українське ремесло: культурний код, мода, бізнес». Лектор – Марина Лосєва – fashion-експертка, культуролог, засновниця Інститут Моди UFEG, автор книги «Теорія моди: концепції та практики», Член Української ради моди. Лекція була присвячена знайомству з професійним підходом до роботи з етнічним матеріалом та методологією створення власного етно бренду.

Ладомирія Ємельова А.П 20 Ладомирія Ємельова А.П 21

08.10.2021 р. Лекція «Організація бізнесу: основи». Лектор - Юлія Шулик, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Національного університету «Острозька академія».

Ладомирія Ємельова А.П 19

Кожного дня відбувалася індивідуальна творча робота з відтворення (створення одягу) під керівництвом ментора – дизайнерки Анни Павлюк. А також спілкування з творчими, талановитими учасницями курсу, нові знайомства, обмін досвідом, майстер клас з вибійки, екскурсії "Ладомирією", смачні обіди та смакування місцевих делікатесів в «Аустерії» (білий борщ, вареники з сомом та ін.), готування колективного подарунку від учасниць навчання.

Ладомирія Ємельова А.П 16

Ладомирія Ємельова А.П 17

09.10.2021 р. Урочистий випуск!!!!! Вручення сертифікатів та пам'ятних подарунків.

Ладомирія Ємельова А.П 18 сертифікат Ємельова

Сюжет ТРК "Інтер".  "Подробиці", випуск  від 16.10.2021 р. "На Рівненщині майстрині відновлюють традиційний український одяг минулих століть "