Факультет української філології
Українська мова і література

04 травня 2023 року на для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів факультету української філології проведено майстер-клас Горб Оксаною Олександрівною, вчителем-методистом, вчителем української мови і літератури Криворізької гімназії №108, керівником районної методичної комісії вчителів української мови і літератури Довгинцівського району міста. Тема – «Урок української словесності в освітньому середовищі. Форми і методи роботи» зацікавила студентів. Завітали й викладачі – декан факультету, доц. Л. М. Семененко, проф. С. І. Ковпік, завідувач кафедри української мови, проф. Ж. В. Колоїз, доц. С. С. Журба, доц. В. А. Городецька, доц. Н. В. Яременко, доц. Н. М. Шарманова.

Знімок_екрана_2023-05-05_082657.jpg

Під час презентації свого педагогічного досвіду, пані Оксана Горб акцентувала на тих складових уроку, які дозволяють створити оптимальні умови навчання, формувати потребу вчитися, вміння раціонально працювати, розвивати мислення учнів, їхню мовну активність, проявити творчість і самостійність у виконанні поставлених завдань.

Знімок_екрана_2023-05-04_112750.jpg

Олена Олександрівна познайомила присутніх з найбільш важливими проблемами освіти в призмі діяльності вчителя-словесника, показала значну палітру професійного самовираження вчителя української мови і літератури, продемонструвала вправи, творчі завдання, які використовує на певному етапі уроку в середніх та старших класах. Особливий акцент був зроблений на вимогах до уроків мови і літератури, їх поліфункціональності, що може бути зреалізовано в поєднанні позитивного мислення, створення ситуації успіху, розвитку творчих здібностей, співпраці вчителя та учнів.

Знімок_екрана_2023-05-04_112502.jpg

Оксана Олександрівна акцентувала на використанні методів і прийомів активного навчання, які застосовуються на уроках у процесі навчання української мови і літератури в НУШ. Спеціальні акценти розставлено щодо використання елементів технології «Створення ситуації успіху». Цікавою була презентація етапів уроку інтерактивного навчання: рефлексія, розминка, мотивація навчання, усвідомлення змісту. У сучасному освітньому середовищі, наголосила пані Оксана Горб, важливим є творчий підхід до вибору методів та прийомів навчання, зокрема, таких як: асоціативний кущ, малюнок, дружня порада, мозковий штурм, мозаїка, мнемонічні фрази, лист літературному персонажеві, бортовий журнал, кубування, інтерв’ю, ромашка Блума, дерево рішень, фішбоун, лист літературному персонажеві, аукціон, метод шести капелюшків тощо. Зацікавлення предметом, підсумувала вчителька, залежить від творчості: «Якщо ми віримо в те, що навчання – це не лише передача знань, а й творчий процес людських взаємин, то створюючи в групі атмосферу визнання, ентузіазму і підтримки, таким чином формуємо у дітей і дорослих позитивне ставлення до навчання».

Знімок_екрана_2023-05-04_114714.jpgЗнімок_екрана_2023-05-04_114311.jpg

Знімок_екрана_2023-05-04_120234.jpg

Передача педагогічного досвіду шляхом демонстрації інноваційних методів та прийомів роботи власної системи викладання зацікавила студентів й викликала запитання. Щирі слова подяки Оксані Олександрівні за змістовну, цікаву, пізнавальну інформацію, поради щодо використання методів та прийомів на уроках мови і літератури лунали від вдячних студентів та викладачів.

Знімок_екрана_2023-05-04_122242.jpg