30 квітня 2024 року для здобувачів вищої освіти факультету української філології прочитала лекцію Овдійчук Лілія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови та літератури ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» (м. Рівне).
На гостьовій лекції були присутні здобувачі освіти бакалаврського рівня та викладачі кафедри української та зарубіжної літератур, кафедри української мови: проф. С. І. Ковпік, доц. С.С. Журба, доц. Н. Є. Коломієць, доц. Н. В. Яременко, доц. Л. М. Семененко, доц. І. М. Онікієнко, доц. Г. Г. Асмаковська, доц. Н. А. Березовська-Савчук. та ін.
Пані Лілія Овдійчук відома науковій спільноті як дослідниця жанрово-стильової своєрідності дитячої літератури, автор наукових праць з інтеграційного вивчення історії української літератури, посібників з курсу дитячої літератури для студентів філологічних факультетів. Вона є членом рівненської «Просвіти», членом Ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, Наукового товариства імені Тараса Шевченка.
Саме тому на лекції Лілія Миколаївна розглянула питання контекстуального аналізу творів української та зарубіжної літератур, закцентувала на видах контексту під час аналізу художнього твору: біографічному, історичному, літературознавчому, культурологічному, мистецтвознавчому тощо. Лекторка навела яскраві приклади, що ілюструють контекстуальний аспект, вказують на інтегральний підхід до інтерпретації твору.
Значну увагу Лілія Овдійчук приділяла використанню контекстуального аналізу під час вивчення творів «Тигролови» Івана Багряного, «Valse melancolique» О. Кобилянської, віршів Лесі Українки, поеми «Мойсей» І. Франка, творів Олеся Гончара, віршів Сергія Жадана у вищих навчальних закладах та закладах середньої освіти.
Присутні мали змогу послухати виконання «Меланхолійного вальсу» Ф. Шопена у виконанні пані Лілії Овдійчук та читання уривку із твору Ольги Кобилянської. Лірична рапсодія лекції реалізована через інтермедіальне прочитання віршів українських митців. Природу та функції літератури у її зв'язках з іншими видами мистецтв лекторка продемонструвала на прикладі виконання репером Степаном Стуком (псевдонім «Кашляючий ед») пісні на вірш Івана Франка «На суді» (у відеоролику проведено паралель між подіями того часу та сьогодення), що поглибило знання студентів щодо теорії контекстуальності.
Дякуємо Лілії Миколаївні Овдійчук за змістовну, пізнавальну і практичну лекцію. Відгуки студентів свідчать про зацікавлення та високу оцінку лекції, можливість долучитися до сучасних підходів літературознавчого аналізу тексту.
Професорсько-викладацький колектив кафедри української та зарубіжної літератур реалізує можливість співпраці з колегами українських вищих навчальних закладів, а здобувачі освіти мають змогу познайомитися з науковцями та їхніми дослідженнями.