Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

У межах навчальної дисципліни «Сучасна наукова філософія» аспіранти першого року навчання працювали над індивідуальними навчально-науковими проєктами. І ось настала ця відповідальна мить: 8 та 15 червня 2022 року відбулися презентації та обговорення проєктів.

Програма заходу

19543

19.11.21 р. у групі ІП-20 під час семінарського заняття з етики відбулася презентація студентських міні проєктів на тему «Справедливість та демократія в етичних концепціях». Захід приурочений Всесвітньому дню філософії.

Студенти підготували чотири проекти за такими темами: «Справедливість та демократія у давньокитайській етиці (даосизм, легізм, конфуціанство)», «Справедливість у «Державі» Платона», «Справедливість та демократія в «Утопії» Т. Мора», «Справедливість та демократія у «Місті Сонця» Т. Кампанелли».

ip 3ip 4

ip20 1ip 2ip20

17608

20 червня 2019 року відбулися презентації навчально-наукових робіт з філософії. Такі роботи аспіранти Криворізького педагогічного виконують в рамках підготовки до аспірантського іспиту з філософії. Доповідачі показали хороший рівень досліджень, вміння презентувати свої результати та отримали за роботи високі бали.

 

 

Дослідники представили дванадцять навчально-наукових робіт, які торкалися найрізноманітніших сфер людського життя. Активне обговорення викликали доповіді Маєр Юлії Володимирівни "Проблема гендерної рівності: рольові позиції у суспільстві крізь призму філософських ідей Дж. С. Мілля та С. Де Бовуар", Соловйової Тетяни Олександрівни "Становлення теорії поліичного дискурсу в політичній лінгвістиці: генеза питання у світовому та українському науковому просторі".

 

Цікаві теми, що викликали неабиякий інтерес в обговоренні, представили Депутатов Владислав Олександрович (Любов та її страждальний у філософській та психоаналітичній думці), Тараненко Тетяна Олександрівна (Дизайн як форма естетичної діяльності: філософські аспекти), Плотнікова Вікторія Ігорівна (Сімʼя як соціальний феномен у сучасній українській філософії).

 

Наукове консультантування ІННР аспірантів у цьому році здійснювали: Абдула Андрій Іванович, к.філос.н., доц., доцент кафедри філософії, Балута Галина Анатоліївна, к.філос.н., доц., доцент кафедри філософії, Козаченко Надія Павлівна, к.філос.н., доц., завідувач кафедри філософії, Лисечко Валерій Петрович, к.філос.н., доц., доцент кафедри філософії, Мішалова Олена Віталіївна, к.філос.н., доц., доцент кафедри філософії.

 

Більше фото: тут

 

8115

Уже другий рік на факультеті мистецтв викладається курс критичного мислення, що викликає незмінну зацікавленість студентів.

 kollazh 3

Сьогодні магістри музичного та образотворчого мистецтва досліджували когнітивні похибки та упередження.

 kollazh 2

Новими фарбами заграли парейдолічні образи у магістрантів художньо-графічного відділення, стали зрозумілими “IKEA-ефект”, “омана планування” і “ефект Данінга-Крюгера”.

 kollazh 1 

“Прокляття знання” виявилося не таким вже й страшним, а “ефект очікування спостерігача” перевищив всі очікування!

Більше фото -- ТУТ 

7046

21 листопада 2017 року о 13.40 було проведено студентську міні-конференцію, на якій було розглянуто питання філософських підгрунть людської гідності, природних прав людини, економічних та соціальних свобод, співвідношення людської свободи та суспільних вимог.

Засідання відкрила вступним словом завідувач кафедри соціології та економіки І.В.Грабовець 

ИВ

 

Філософські аспекти гідності та свободи були представлені чотирма доповідями.

Костя

 
      Карина

Доповідь на тему

"Розуміння людської гідності в філософії Ю. Хабермаса"

представив студент IV курсу фізико-математичного  факультету

Васильєв Костянтин

     

Доповідь на тему

"Природні права людини в концепції Дж. Локка"

представила студентка ІІ курсу природничого факультету

Каріна Садварі

         
Лена       Толик

Доповідь на тему

"Співвідношення людської свободи та суспільства у філософії Т. Гоббса"

представила студентка IІ курсу природничого  факультету

Олена Соловйова

     

Доповідь на тему

"Концепція розумного егоїзму"

представив студентк IІ курсу природничого  факультету

Волознєв Анатолій

 

Загалом міні-конференція була досить цікавою та інформативною.

Все

 

Більше світлин тут: https://photos.app.goo.gl/zYo4cSRYGMPIXfvr2 

 

Звіт кафедри соціології та економіки -- тут

3137

Будь-який ювілей – гарний привід для того, щоб поміркувати над причинами і наслідками події, її значенням для сучасників і нащадків. Тим паче якщо йдеться про півтисячолітній ювілей, а саме стільки років назад сталося те, що відоме нам під назвою Реформація. З одного боку, здається, що це було дуже давно, а з іншого – виявляється, що для України ідеї, проголошувані реформаторами, є надзвичайно актуальними. Адже у багатьох відношеннях наша країна перебуває у тому стані, в якому Західна Європа перебувала до Реформації.

23519022 1781448358596783 4239527276764109444 nПро Реформацію, протестантизм та його вплив на становлення сучасної західної цивілізації йшлося на лекції, що відбулася 16 листопада 2017 року для студентів-істориків третього курсу і на яку був запрошений спеціальний гість Сергій Бурлака – юрист і теолог за освітою та громадський діяч за родом діяльності. Сергій навчається в Українській Євангельській Теологічній Семінарії за магістерською програмою "П'ятидесятницьке і харизматичне богослов'я", а тому є фахівцем із розглядуваних питань. Недарма у студентів виникло багато питань, що стосувались як суто релігієзнавчих, так і культурологічних аспектів, і навіть особистої релігійної ідентичності.

 

23559647 1781448765263409 2144712553745581212 n

 Організатор заходу та автор допису доцент О.П. Панафідіна

 

Більше фото https://photos.app.goo.gl/5ETAECLp3yDhL0Ft1

3135

14 червня 2017 р. на кафедрі філософії Криворізького педагогічного університету відбувся захист індивідуальних навчально-наукових робіт з філософії у аспірантів та здобувачів першого набору ІІІ освітньо-наукового рівня «доктор філософії».

 1

До молодих науковців з вітальним словом і побажанням наснаги, інтелектуальної сміливості та професійної мужності звернулась проректор з наукової роботи університету доктор педагогічних наук, професор Гаманюк Віта Анатоліївна.

 3

Слід відзначити різноманіття і надзвичайну актуальність тем, що були обрані аспірантами, які представляють різні факультети та кафедри університету, для проведення свої власних навчально-наукових досліджень з філософії. Серед найцікавіших і дискусійних виявилися питання філософії освіти (проблеми і перспективи тьюторства), філософії мови (співвідношення мови і реальності у філософії Людвіга Вітгенштейна), проблеми гендерної філософії та філософії материнства (зміни гендерних ролей, стереотипи і можливості їхнього корегування, збереження сімейних цінностей у процесі трансформації самого поняття «сім'ї»).

2

Викладачі кафедри філософії, які виступили консультантами індивідуальних навчально-наукових робіт – доценти Абдула Андрій Іванович, Балута Галина Анатоліївна, Лисечко Валерій Петрович, Мішалова Олена Віталіївна, Панафідіна Оксана Петрівна – висловлюють щиру подяку аспірантам 2017 року за спільну цікаву і плідну працю та бажають й надалі дотримуватись принципу академічної свободи у роботі над своїми дисертаційними дослідженнями.

5

2103
30 червня 2017 року відбулася серія творчих семінарів з соціальної філософії зі студентами-істориками ІІ курсу факультету географії, туризму та історії.
 
Зміст семінарів становив розгляд питань свободи і прав людини у історичній ретроспективі, зокрема обговорення позицій «за»/«проти», для всіх чи лише для обраних, чи можливе справедливе суспільство і що являють собою «справедливість», «свобода» та «рівність», як пояснити існування рабства та інших форм пригноблення людини у сучасному світі?
 
Формою проведення було обрано гру-дискусію, яка дозволила максимально проявити вміння та навички аналізувати інформацію, наводити виважені аргументи на користь своєї точки зору, осмислювати позицію іншого і дискутувати у атмосфері поваги.
 
Де ще могли зустрітися і, навіть, знайти щось спільне Августин Аврелій, Тома Аквінський, Джон Вікліф, Ян Гус, Джон Локк, Шарль Монтеск’є, Іммануіл Кант, Бенджамін Франклін, Джордж Вашингтон, Карл Поппер, Фрідріх Хайек, Айн Ренд? Лише там, де поєднуються філософія та історія.

 

mish1 mish2
mish3 mish4
mish5 mish6
mish7 mish9
   
2012

З нагоди святкування п’ятиста років Реформації у 20017 році на ІІІ курсі іноземних мов 17 травня 2017 року було проведено захід, організований у вигляді міні-конференції. Студенти представили актуальну інформацію про сучасний стан протестантських громад в Україні та світі, висвітлили історію виникнення реформаційного руху, його вплив на формування сучасної релігійної та політичної карти Європи.

 

INYAZ500

1955
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28