Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

13 травня 2024 р. відбулася студентська наукова конференція з філософських дисциплін «Юнософія». Це щорічний захід кафедри філософії КДПУ, який покликаний об’єднувати студентів і викладачів задля наукового діалогу. Учасники наукових студентських гуртків та проблемних груп кафедри філософії мали можливість представити публіці свої наукові доробки, шо є першими кроками другокурсників у наукові дослідження.

юнософія24 Захід проходив онлайн. Пленарне засідання конференції розпочалося зі вступного слова к. філос. н., ст. викладача Миколи Миколайовича Брюховецького, який зазначив, що сучасні умови змінили докорінно життя: ті заходи, що традиційно відбувалися в стінах університету, тепер проходять за допомогою дистанційних технологій. Проте не зважаючи зміну форми, традиція організовувати філософські конференції продовжується.

юнософія2411


Цьогорічне пленарне засідання було присвячена вшануванню пам’яті талановитого композитора, автора гімна Кривого Рогу, викладача і колеги к. філос. н. Ірини Вікторівни Шевченко, якій 9 травня 2024 р. мало би виповнитися всього 64 роки. К. філос. н., доц. Оксана Іллівна Шрамко у своєму виступі згадала аспірантські роки, проведені разом з Іриною Вікторівною, а також спільну працю на музично-хореографічному відділенні факультету мистецтв.

юнософія_24-2.png

«Музика і філософія назавжди увійшли в життя й поєднали логіко-раціональне й чуттєве мислення. Це поєднання стало основою гармонізації життя Ірини Вікторівни, її кредо. Коли ви знову будете чути гімн Кривого Рогу, то постать автора буде ріднішою», - підсумувала Оксана Іллівна.

юнософія 24 3

Із доповіддю «Гармонія в житті людини : Пам’яті Ірини Шевченко» виступив студент факультету української філології Данило Дятел (науковий керівник О. Є. Оліфер).

юнософія 24 5

Далі робота конференції продовжувалася у трьох секціях: 1) «Актуальні проблеми історії філософії» (керівник: М. М. Брюховецький), 2) «Актуальні проблеми сучасної філософії» (керівник Н.П. Козаченко), 3) «Актуальні проблеми практичної філософії» (керівник: О.Є. Оліфер ). У цьому році була рекордна кількість доповідей у порівнянні з минулими роками: усього було заслухано 28 виступів.

26455

Шановні студети! 

Раді повідомити, що 13 травня 2024 р. о 15.30 відбудеться студентська конференція з філософських дисциплін "Юнософія!". 
Захід буде проведено онлайн. Запрошуємо всіх озочих взяти участь в обговореннях. 

Програма заходу

26432

Вийшов збірник студентських наукових праць з філософських дисциплін «Юнософія», який є результатом діяльності наукових студенстьких гуртків кафедри філософії. У 2023 р. основними темами стали проблема пізнання, штучний інтелект й українська філософія.

Ознайомитися з  випуском 9  «Юнософії».

 

Word Art 2

23636

16 травня 2023 р. відбулася студентська конференція «Юнософія», присвячена актуальним питанням філософських дисциплін. У заході брали участь студенти другого курсу з різних факультетів. Свої наукові напрацювання представили 9 учасників. Робота конференції здійснювалася у межах чотирьох секцій: питань української філософії, проблем теоретичної філософії, питань прикладної філософії і релігієзнавства.

Ознайомитися з програмою конференції.  

 

22447

Незважаючи на всі обставини, вже 8 рік поспіль збірник «Юнософія» публікує результати роботи студентської конференції з філософських дисциплін. У 2022 р. до збірки увійшли 6 наукових студентських статей.

юнософія 22

21626

12 травня 2021 р. відбулася традиційна студентська конференція «Юнософія». Через карантинні обмеження вона відбувалася в дистанційному режимі. Абдула А. І. привітав учасників, наголосив на важливості вивчання філософських дисциплін для майбутнього вчителя. Керівник секційного засідання Мішалова О. В. запропонувала регламент: доповіді й порядок виступів було згруповано у три блоки: філософський, релігієзнавчий, філософсько-педагогічний. Усього було представлено 14 доповідей.

З цікавою промовою «Хосе Ортега-і-Гассет: Що таке філософія?» виступила студентка фізико-математичного факультету Тимчур В., яка проаналізувала різні підходи до визначення предмету філософії. Жваві дискусії викликали доповіді студентів Глазкова В. («Модель постіндустріального суспільства: передбачення та реальність»), Примаченко Я. («Педагогічна стереотипи як типова освітні проблема»), Руденко О. («Принцип простити як педагогічний метод»). Ґрунтовний аналіз філософських проблем здійснили Філатенко А. («Поняття “соціальної реальності” та його філософський зміст»), Снісар Р. («Влада і мораль: Проблема співвідношення»), Владова К. («Сенс життя: психолого-педагогічні аспекти»).

Уперше на конференції «Юнософія», окрім індивідуальних доповідей, був представлений груповий проєкт: студенти факультету іноземних мов М. Волков, Т. Мовчан, А. Чирва, Я. Ярошенко представили колективний переклад першої глави «Огляд деяких фундаментальних проблем» з книги К. Поппера «Логіка наукового дослідження».

За результатами роботи секції планується випуск збірника студентських наукових праць «Юнософія».

15670

 

Допис пресцентру тут

8141

24 травня 2018 року відбулося секційне засідання підсумкової студентської конференції. Зважаючи на кількість учасників було вирішено провести засідання як самостійну конференцію з пленарним засіданням та двома секціями.

all small

Привітальним словом до учасників конференцію відкрила проректор КДПУ з наукової роботи Гаманюк Віта Анатоліївна. Пленарне засідання конференції розпочалося виступом Олександра Кравцова, присвяченим пам'яті видатного українського філософа Мирослава Поповича.

popovich

 

Після пленарного засідання розпочали роботу секції.

Секція №1: Актуальні проблеми сучасної філософії (ауд. 228) Керівник: Абдула А.І.

Diana

Tolik

 

 

Секція №2: Історія філософії та сучасність (ауд. 303) Керівник: Панафідіна О.П.

 2sec

End

На секціях було заслухано 22 доповіді, участь в обговоренні яких прийняли всі бажаючі. За результатами конференції буде опубліковано черговий випуск збірника студентських робіт "Юнософія".

Повну програму конференції можна переглянути за посиланням.

Всі фото можна переглянути за посиланням

Огляд конференції від пресцентру КДПУ можна переглянути за посиланням.

5043

КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

кафедра філософії

Студентська конференція

«ЮНОСОФІЯ»

24 травня 2018 року

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

5030

19 травня 2017 року було проведено чергове секційне засідання  кафедри філософії студентської конференції. З привітальним словом до учасників звернувся ректор університету Я.В. Шрамко, наголосивши на важливості наукової роботи студентів, а особливо у царині філософії, що відкриває шлях до найзагальнішого, абстрактного осягнення буття людини і світу. Керівник секційного засідання А.І. Абдула привітав усіх учасників та оголосив порядок денний і регламент конференції.

IMG 3980

За планом на конференції виступило 14 студентів. У своїх доповідях учасники торкалися найрізноманітніших тем філософської спрямованості.  Були висвітлені проблеми філософського розуміння особистості, цінностей, сенсу людського життя тя щастя, соціальних утопій та наукового бачення світу.

 

IMG 3995

Жваве обговорення викликали доповіді про логічні прийоми софістів та проблеми їхньої етичної оцінки, репресивну функцію культури у психоаналітичній теорії Фрейда, про шляхи досягнення щастя за філософією Г.С. Сковороди та інші.

 

IMG 4037

Цікаві питання прозвучали до доповідей про концепцію ноосфери В.Вернадського, філософську ідею надлюдини у Ф. Ніцше, особливо у її порівнянні з ідеями Ф.М. Достоєвського.

 

IMG 4024  IMG 4045  IMG 4027 

 За результатами роботи секції планується випуск збірника студентських наукових праць.

 

Всі фотографії можна переглянути за посиланням

1956
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31