Доктор філософських наук, професор Ярослав Владиславович Шрамко є фундатором наукової школи, учні якої вже понад 15 років забезпечують високий рівень наукових досліджень у царині логіки і філософії та впроваджують європейські стандарти науковості та раціональності в навчальних закладах України. Наукова школа професора Я. Шрамка в певному смислі продовжує наукові традиції Московського державного університету ім. Ломоносова, де відбулося становлення її засновника як науковця. Його науковим керівником був проф. Є. Войшвілло, який стояв у витоків відродження логічних досліджень та викладання логіки в Радянському Союзі. Саме він став для Ярослава Владиславовича взірцем справжнього науковця, відданого ідеалам науки. |
Оформленню наукової логіко-філософської школи професора Я. Шрамка сприяла діяльність аспірантури при кафедрі філософії, яку в різні роки під його керівництвом закінчили Г. Балута, Н. Козаченко, А. Абдула, Н. Кудрявцева, О. Панафідіна, О. Мішалова та ін. Керівник школи надає широкі можливості для творчих пошуків аспірантів, завдяки чому вона виконує одну з головних своїх функцій: «навчання творчості».
Представників наукової школи об’єднує не стільки конкретна тема дослідження, скільки спільна методологічна установка – розроблення окремих філософських проблем на основі аналітичної філософської традиції, серед яких: проблеми логіки перегляду переконань, теорій суспільного договору в сучасній аналітичній філософії та раціонального обґрунтування принципів соціальної справедливості, проблеми онтологічних засад та структур мови в комунікативному просторі суспільства, проблеми соціальних форм раціональності, епістемологічні проблеми історії, проблема історичного наративу як форми організації історичного знання.
Головним методологічним принципом, що притаманний науковій школі професора Я. Шрамка, є вимога чіткої постановки досліджуваних проблем, ретельне вивчення різних способів їх розв'язання в історії філософії, прояснення змісту основних понять, дотримання критеріїв раціональності. Однією з провідних норм наукового дослідження проголошується орієнтація на високі міжнародні стандарти науковості.