Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

У 2023 р. викладачі кафедри філософії брали участь у багатьох конференціях та круглих столах. У січні к. філос. н., доц.  О.В. Мішалова виступила з доповіддю «Analytical Philosophy of History of Arthur Danto “Paradoxes” of Historical Knowledge» на круглому столі кафедри логіки та епістемології Рурського університету (м. Бохум, Німеччина). У лютому к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна, к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко, к. філос. н., старший викладач виступали на онлайн-воркшопі «Ethics of the Ukraine War». Крім цього, к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна приєдналася до роботи Міжнародного круглого стола «Казимир Твардовський. Філософія в системі наук та гуманітаристики: значення та призначення».  У травні к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко презентувала доповідь «Why we should not tolerate fake news» на Міжнародній науковій конференції «Дні філософського факультету», яку щорічно організовує Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

У грудні д. філос. н., проф. Я. В. Шрамко був запрошений до Рурського університету виступити на Міжнародному круглому столі «1st Workshop on Contradictory Logics», де він представив результати дослідження «Connexive Exclusion: one more case for a contradictory logic», яке здійснювалося спільно з професором Рурського університету Г. Ванзінгом.

К. філос. н. доц. Г. А. Балута разом з к. філос. н., доц. А. І. Абдулою взяли участь VII Міжнародній науковій конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність», яку організував Інститут сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України. У своїй доповіді вони розглянули освітні традиції Сходу та Заходу й дослідили їхні філософські витоки.

24211

В останній день весни майбутні доктори філософії презентували свої індивідуальні науково-навчальні проєкти з дисципліни «Сучасна наукова філософія». Під час виступів аспіранти мали змогу вдосконалити ораторські вміння, а обговорення фундаментальних філософських питань є своєрідною підготовкою до прийдешніх екзаменів.

Регламент передбачав 10 хвилин на презентацію та 5 хвилин на обговорення доповіді.
Захід модерувала к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко. 

2023 колоквіум 17

22553

11 лютого 2023 р. відбувся Міжнародний круглий стіл “Казимир Твардовський. Філософія в системі наук та гуманітаристики: значення та призначення”. Організаторами виступили кафедра філософії  Національного університету «Львівська політехніка», Центр дослідження Львівсько-Варшавської школи, філософського факультету Варшавського університету, Львівське філософське товариство імені Казимира Твардовського.

111

21710

16-17 лютого 2023 р. відбувся Міжнародний онлайн воркшоп «Ethics of the Ukraine War», який об’єднав філософів із Італії, Німеччини й України. У заході взяли участь к. філос. н., старший викладач М. М. Брюховецький, к. філос. н., доц. Н. П. Козаченко, к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна.

21356

04 листопада 2022 р. к. філос. н., старший викладач Микола Миколайович Брюховецький долучився до онлайн-лекторію 2.0 «Мова – переклад – технології у глобалізаційний час», на якому виступив з лекцією «Процесуальні засади участі перекладача в здійсненні судочинства».

Окрім ступеня кандидата філософських наук, М. М. Брюховецький має вищу освіту в сфері журналістики, правознавства та історії, а також займається адвокатською діяльністю. У виступі на лекторії ознайомив присутніх з процедурою надання перекладу в судочинстві, розглянув основні законодавчі акти, які регламентують перекладацьку діяльність у кримінальному та цивільному процесах. Також надав роз'яснення щодо статусу, прав та обов’язків перекладача у судочинстві.

20627

З 12 по 15 вересня 2022 р. в Берлінському університеті ім. Гумбольдтів проходив  ХІ Міжнародний  конгрес з аналітичної філософії. Протягом трьох днів філософи з усіх куточків світу обговорювали важливість філософії для громадськості. Загалом було заявлено 16 секцій.

У конгресі взяли участь 10  представників з України. Делегацію очолював д. філос. н., проф. Я. В. Шрамко. Серед учасників була також к. філос. н., доц. О. П. Панафідіна.

220915 132330 RoundtableUkrainianNonukrainianPhilosophers crop

20212

У межах навчальної дисципліни «Сучасна наукова філософія» аспіранти першого року навчання працювали над індивідуальними навчально-науковими проєктами. І ось настала ця відповідальна мить: 8 та 15 червня 2022 року відбулися презентації та обговорення проєктів.

Програма заходу

19543

02 лютого 2022 р. кафедра філософії КДПУ була рада вітати колег та студентів факультету географії туризму та історії на науковому семінарі, присвяченому темі націотворення та національній ідентичності.

 

гурток 02022022

18306

17 червня 2021 р. відбувся захист індивідуальних науково-навчальних робіт з філософії  аспірантів першого року навчання. З вітальним словом виступив д. філос. н., проф. Я. В.  Шрамко. У промові наголосив, що виконання індивідуальних науково-навчальних робіт є важливим першим кроком аспірантів у проведення самостійного дослідження, перша спроба фундаментального осмислення актуальних  проблем, що постають у сучасній науці. Закликав усіх присутніх активно взяти участь в філософських дискусіях під час обговорення.

Захід відбувся за таким регламентом: 10 хвилин – доповідь, обговорення доповіді: 5 хвилин.
Ознайомитися з програмою захисту.
Переглянути фотозвіт.

Свої роботи презентували 10 аспірантів.

16113

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги аспірантів 1 року навчання. Захист індивідуальних науково-навчальних робіт (ІННР) з філософії відбудеться 17.06.21 о 9.00 в конференц-залі головного корпусу.

Дивитися звіт про проведений захід.

16064
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31