Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

21 грудня 2021 року у режимі онлайн кафедра туризму та економіки в рамках КДПУ провела IIІ студентську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми сучасного розвитку економіки України».

В конференції взяли участь 32 студенти різних факультетів університету.

Організатором та модератором конференції виступила старший викладач кафедри туризму та економіки – Людмила Братченко.

Під час проведення конференції було висвітлено такі актуальні питання: проблеми та головні перешкоди ефективного розвитку сучасного туристичного бізнесу в Україні та світі; аналіз споживчого кошика в Україні та в провідних країнах світу; історія реклами та її вплив на споживача; основні проблеми щодо монетизації творчості у 21 столітті; основні причини міграції молоді за кордон та наслідки для економіки України; реформування податкової системи; вплив олігархічної монополії на економіку України; стан та проблеми розвитку фермерського господарства в Україні.

Анастасія Черних, студентка групи ФМ-19 (ФМФ) та Владислав Глазков, студент групи ГОЕ-19 (ГТІ) в своїх доповідях «Проблеми розвитку туристичного бізнесу в Україні» та «Головні перешкоди ефективного розвитку туристичного бізнесу в Україні» акцентували увагу на тому, що туризм вважається одним із перспективних напрямків соціально-економічного розвитку країни, сприяє зростанню надходжень до бюджетів різного рівня та збільшенню кількості робочих місць, стимулює розвиток майже всіх галузей економіки. Проте, було вказано на ряд проблем та перешкод, які гальмують цей процес. Доповідачами були надані пропозиції щодо їх вирішення.

Валерія Цилінська, студентка групи Д-19 (ф-ту Мистецтв) зробила доповідь «Споживчий кошик в Україні та провідних країнах світу». В своїх досліджень вона проаналізувала вміст та вартість споживчого кошика в Україні та провідних європейських країнах. Зроблено висновок, що український споживчий кошик виглядає досить аскетично у порівнянні з провідними європейськими країнами. Внесені власні пропозиції щодо розширення вмісту споживчого кошика, беручи до уваги середній рівень споживання.

Сергій Волощенко, студент групи Д-19 (ф-ту Мистецтв) в своїй доповіді на тему «Реклама та її значення у сучасному світі» розповів про історію реклами, її функції, роль у суспільстві, переваги та недоліки засобів поширення реклами та вплив реклами на сучасного споживача. Як майбутнім фахівцем з дизайну Сергієм Волощенко запропоновано своє бачення сучасної реклами.

Дар’я Павліченко, студентка групи ОМ-19 (ф-ту Мистецтв) представила доповідь на тему «Монетизація творчості в 21 столітті». В своєму дослідженні вона з’ясувала сутність поняття «монетизації» як продажу власності та пов’язала результат своєї майбутньої фахової діяльності (вчителя образотворчого мистецтва(художника)) з продажом власних творів мистецтва. Були наведені основні принципи-схеми монетизації як на мікро, так і на макрорівнях. Дар’я Павліченко проаналізувала головні передумови успішної реалізації художниками своїх робіт та вказала на головні помилки початківця художника-бізнесмена.

Тетяна Шостак, студентка групи ГОЕ-19 (ГТІ) виступила з доповіддю на тему «Міграційні потоки молоді України. Причини та наслідки», в які вказала на основні причина міграції молоді з України, проаналізувала статистичні дані цього процесу та наголосила на основних наслідках для української економіки. Запропоновані заходи щодо зупинення процесу виїзду молоді за кордон на працевлаштування, основними з яких є створення комплексної системи державного регулювання на виклики міграції молоді, забезпеченої належним законодавством і ресурсами.

Ольга Нікітіна студентка групи МХК-19 (ф-т Мистецтв) представила доповідь на тему «Податок на додану вартість у зарубіжних країнах та в Україні», в якій дається порівняльний аналіз ставок ПДВ у Франції, Німеччині, Італії, Чехії зі ставкою ПДВ в Україні. Вказано на особливості системи оподаткування в Україні, а також на недолік щодо застосування єдиної ставки ПДВ для різних за економічною та соціальною значимістю груп товарів і послуг, що не забезпечує зацікавленість щодо їх виробництва і споживання. Ольга Нікітіна погоджується з думкою економістів щодо пропозиції зробити ПДВ регульованим.

Марина Заброда, студентка групи ХХК-19 (ф-т Мистецтв) представила есе на тему «Олігархія – біда для економіки України», в якому висловлює власну думку щодо панування олігархії в Україні. У есе наведено думку аналітика, президента Центру економічного розвитку Олександра Пасхавера, з якою авторка повністю погоджується. Основна теза її есе - це «Олігархат у союзі з бюрократією створив штучну монополію, яка є бідою для української економіки». Марина Заброда акцентує увагу на тому, що цей союз виступає категоричним супротивником будь-якого розвитку, який знищує монополію. На її думку треба більш активніше здійснювати реформи, які покращать підприємницький та інвестиційний клімат, усунуть цей штучний монополізм та олігархат в Україні.

Віталій Лимаренко, студент групи ГОЕ-19 (ГТІ) виступив з доповіддю на тему «Розвиток фермерства в Україні». В своїй доповіді він звернув увагу на те, що сьогодні фермерське господарство створюється для ведення підприємницької діяльності. Надав статистичні дані по розвитку фермерства в Україні та в інших країнах світу. Поділився власним досвідом ведення фермерського господарства його сім’єю. Вказав на плюси та мінуси в цій сфері підприємницької діяльності.

Усі теми доповідей були актуальними та цікавими. Протягом конференції багато було задано питань до доповідачів та почуто аргументовані відповіді, власне бачення вирішення макроекономічних проблем, які сьогодні присутні в українському суспільстві.

За участь у конференції студенти отримають ПОДЯКУ.