З 9 по 12 жовтня у місті Львів відбулася IV Міжнародна школа для молодих вчених з міської геополітики в рамках міжнародного проєкту «Українські міста на лінії геополітичного розлому: міська ідентичність, геополітика та міська політика». Організаторами заходу виступили кафедра економічної та соціальної географії КНУ імені Тараса Шевченка, кафедра соціології та суспільної географії Університету Осло та Інститут міста Львівської міської ради.
У роботі Школи взяла участь доцент кафедри туризму та економіки КДПУ Вікторія Пацюк, яка з жовтня цього року стала докторанткою кафедра економічної та соціальної географії КНУ імені Тараса Шевченка.
Темою Школи стала урбаністична інтерпретація російської війни в Україні.
Провідними спікерами Школи виступили:
- професор Костянтин Мезенцев з КНУ імені Тараса Шевченка (тема: «Війна та місто»);
- професор Майкл Джентіле з Університету Осло (Норвегія) - «Теоретизування на основі вивчення українських міст»;
- професор Григорій Підгрушний з Інституту географії НАН України («Інформація та дезінформація в міському просторі»);
- доктор Анхель Торрес-Адан з Автономного університету Барселони (Іспанія) - «Аналіз індивідуальних геополітичних уподобань на локальному та національному рівнях: довоєнні та післявоєнні тренди»;
- докторант кафедри Олена Денисенко («Соціалістичний урбанізм, перехід і постколоніалізм в українських містах, що переживають війну»).
Учасниками Школи були науковці і гості з Києва, Львова, Харкова, Кракова, Осло, Маріуполя, Кривого Рогу, Херсона, Чернівців, Тернополя, Луцька обговорювали проблеми урбіциду, символізму міського простору, геополітичних преференцій містян, ролі соціалістичної спадщини у містах та перспектив залучення результатів досліджень українських міст до світового урбаністичного дискурсу.
Захід проходив в пік повітряних тривог умов війни. Діалог та комунікації проходили в підземних укриттях під час обстрілів міста Львова.