Наприкінці серпня – початку вересня 2023 року викладачі університету Едуард Євтушенко (зав. кафедри ботаніки та екології) та Володимир Казаков (зав. кафедри туризму та економіки) дослідили сучасний стан 4-х заповідних територій Кривого Рогу. В нашому місті викладачі є відомими фахівцями з екології та екологічного туризму.
Відвідані геологічні пам’ятки природи місцевого значення «Виходи амфіболітів», «Виходи аркозових пісковиків», «Пісковикова скеля» та «Скелеватські виходи».
Проведена робота з оцінки сучасного екологічного стану цих природних територій, уточнені розміри і характер сучасних відслонень гірських порід криворізької серії, описана флора та визначені можливості залучення геологічних пам’яток до екскурсійної справи та туризму. Відмічено, що геологічні пам’ятки фактично є природними комплексами, де окрім гірських порід збереглися деревні, чагарникові та степові рослинні асоціації.
Гірські породи на заповідних ділянках представлені - амфіболітами, залізистими кварцитами, аркозовими метапісковиками, тальковими сланцями.
Рослинність заповідних ділянок складена видами, що належать до охоронюваних на рівні області і держави - мигдаль степовий, види роду Ковила, Кермек, Гоніолімона та рослинними угрупованнями - до Зеленої книги України . Подальші дослідження можуть виявити значно більшу кількість видів Червоної книги України, оскільки виходи гірських порід на ленну поверхню створюють специфічні екологічні умови з відповідними лише їм рослинними видами - літофітами.
Визначені форми залучення геологічних пам’яток: геотуризм, екологічний туризм, пізнавальний і активний туризм. Дані об’єкти можуть бути включені до комплексних екскурсійних маршрутів та турів Кривим Рогом. Геологічні пам’ятки є полігоном проведення навчальних експедицій та екскурсій зі студентами та школярами.