Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Наприкінці 2021 року протягом двох місяців тривала розробка і тестування туристичних квестів на базі платформи Free Gen.
Сучасні квести досить різноманітні, велика їх кількість створюється із використанням елементів доповненої реальності, часто квести не прив'язані до певної території.

В нашому випадку було здійснено розробку туристичних квестів покликаних привернути увагу саме до історії і сучасності певної місцевості. Творцями сценаріїв квестів виступили гіди із 15 регіонів України,а фахівці із Free Gen займались їх цифровізацією.

Не осторонь залишився і наш регіон. Доцент кафедри Ірина Остапчук зайнялась розробкою квесту по проспекту Металургів для гостей міста та місцевих жителів. Квест отримав назву "Залізним проспектом" і прокладено від 95 кварталу до перехрестя проспекту Металургів і вул. Вадима Гурова. Мета квесту - в інформаційно-розважальній формі ознайомити зі специфікою нашого молодого туристичного міста, показати основні туристичні об'єкти розташовані у Металургійному районі, розповісти історію міста, спонукати до відвідування криворізьких екскурсій.

Сценарій квесту укладено у вигляді вікторини із питаннями різноманітного характеру,як то наприклад: Чому будинок Мурашник має таку назву, або - що виступає основною сировиною для виробництва криворізької сталі? Є на маршруті і питання з доповненою реальністю,так звані Ar-об'єкти; питання розраховані на пошук відповіді із використанням qr cod та інші,всі таємниці розкривати не будемо.

Загалом квест розрахований на послідовне проходження 11 точок із питаннями,правильні відповіді дозволяють набрати певну кількість балів,і учасник квесту наприкінці проходження дізнається яке місце він посів серед всіх гравців.

Після остаточного розміщення на платформі Free Gen квест "Залізним проспектом" буде доступним для проходження. Як же перевірити свої знання про м.Кривий Ріг? Для проходження квесту гравцю необхідно встановити із Google play додаток Free Gen і прийти на стартову точку 95 квартал, далі слідувати інструкціям самого додатку.

Досвід такої роботи розширив професійні компетенції викладача, дозволив ознайомитися із новітніми технологіями, які уже зараз активно використовують в анімаційних видах туризму і надалі дозволять сучасно презентувати Кривий Ріг гостям міста.

Відео роботи квест-екскурсії Ірини Остапчук через мобільний додаток:

Скріни квести через мобільний телефон:

Screenshot 2021 12 09 12 39 53 922 com.freegengames.flutterfreegenapp Screenshot 2021 12 09 12 40 16 321 com.freegengames.flutterfreegenapp
Screenshot 2021 12 09 11 48 18 613 com.freegengames.flutterfreegenapp Screenshot 2021 12 09 11 52 03 307 com.freegengames.flutterfreegenapp
Screenshot 2021 12 09 12 09 33 029 com.freegengames.flutterfreegenapp Screenshot 2021 12 09 12 40 06 199 com.freegengames.flutterfreegenapp