Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Переєстрація членів ВАГ. Вже четвертий рік поспіль викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ підтверджують своє членство у ВАГ - Всеукраїнській асоціації гідів, як професійному об'єднанні гідів України. Потреба в такій участі безсумнівна, тому що викладачі кафедри є практикуючими гідами у Кривому Розі в рамках роботи Громадської організації "Туристичний центр "Кривбастур" та турагенства "Кривбастур".

Зокрема такими викладачами кафедри наразі є:

Володимир Казаков - екскурсовод, інструктор з активного туризму, організатор пізнавальних турів, супровід турів;

Ірина Остапчук - екскурсовод, організатор пізнавальних турів, супровід турів;

Вікторія Пацюк - екскурсовод, організатор пізнавальних турів, супровід турів;

Олександр Матіщук - інструктор з активного туризму, туристичний супровід пізнавальних турів;

Лариса Бондаренко – екскурсовод, туристичний супровід пізнавальних турів;

Дар'я Шиян - організатор активного туризму, туристичний супровід пізнавальних турів.

Що таке ВАГ?

Офіційно спілка зареєстрована Громадська спілка «Всеукраїнська Асоціація гідів» (ВАГ) у травні 2016 року як всеукраїнське професійне об’єднання. Головною метою ВАГ є об'єднання гідів на засадах створення сприятливих умов для розвитку національного туристичного ринку шляхом розробки та просування якісного екскурсійного продукту, підвищення рівня професійної майстерності гідів, конкретизації їх ролі й місця в просвітницькому та виховному процесі, підвищенню авторитету професії.

Основними напрямками діяльності ВАГ є: Сприяння: процесу формування професійного напрямку роботи гідів в Україні;  реформуванню українського законодавства з використанням досвіду європейських країн – лідерів туристичного ринку, гармонізації норм із законодавством Європейського Союзу; розвитку правових форм самоорганізації та саморегуляції туристичної спільноти; розвитку екскурсійної справи, зокрема екскурсійного продукту в Україні; створенню та веденню національного реєстру гідів. Забезпечення захисту законних прав та інтересів членів ВАГ. Підвищення ролі та престижу роботи гідів в українському суспільстві. Вдосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації гідів, створення умов для професійного розвитку фахівців та поширенню етичних стандартів професії. Співпраця з міжнародними організаціями у сфері туризму, представлення фахівців української екскурсійної справи у міжнародних фахових організація та інша міжнародна діяльність. Ми є співзасновниками асоціації «Національна туристична організація України» (НТОУ). Сьогодні ВАГ представляє Україну у двох міжнародних професійних спільнотах – Європейської федерації асоціацій туристичних гідів (FEG) та Всесвітньої федерації асоціацій туристичних гідів (WFTGA).

З 2017 року у роботі ВАГу почала брати участь й кафедра туризму та економіки. Володимир Казаков став відповідальним за розвиток сектору індустріального туризму та екскурсій. Поступово членами ВАГ стали й інші викладачі кафедри.

Участь у роботі ВАГ дозволяє постійно бути на вістрі всіх сучасних трендів у розвитку екскурсійної справи в Україні та на практиці набувати нових професійних знань і навичок.

272722097 1648542138843472 7105480593501974866 n

147662632 2898343187091137 1296724655237082239 o