Кафедра туризму та економіки
Факультет географії, туризму та історії

Шановний абітурієнте!

Усі ми знаємо, що туризм – це подорожі. Вища освіта в нашому університеті за спеціальністю 242 «Туризм» покликана готувати фахівців для туристичної галузі економіки нашої держави.

Майбутній фахівець з туристичного обслуговування має вміти розробляти, просувати, реалізовувати та організовувати споживання туристичного продукту, заробляти на цьому гроші та відкривати власну бізнес-справу. Цього не можна досягти без знань туристичного потенціалу рідного краю, регіонів і країн, змісту організації різноманітних екскурсій, турів та активних подорожей.

У цьому пості ми вам розповімо, які саме практики є у студентів спеціальності 242 «Туризм» і який у них сенс. А практик на вас чекає справді чимало, і всі вони цікаві, неповторні та різноманітні.

1 курс. Навчальна практика «Вступ до фаху». Практика триває 3 тижні. Це ознайомча практика. Під час тривалих подорожей студенти досліджують регіони України, зокрема, маршрутами практики є Західна Україна, Карпати, Одеська та Херсонська області. Основне завдання практики – вивчення різноманітних туристичних об’єктів України. Набуті знання стануть основою для роботи у туристичних фірмах при розробці нових туристичних маршрутів, супроводі груп та продажі турпродукту.

2 курс. Тут одразу 3 навчальні практики.

Навчальна практика з активного туризму. Триває 2 тижні. Активний туризм є одним із популярних туристичних напрямів. У соціальних мережах можна зустріти багато пропозицій різноманітних активних турів – походи з рюкзаком, трекінг, хайкінг, рафтинг, велоподорожі, спелео- та екстремальні подорожі. Наразі цей вид туризму розвивається швидкими темпами і тому він потребує інструкторів, тім-лідерів, гірських гідів, провідників, які забезпечують потребу людей у активному відпочинку. Наші студенти-туристи проходять цю навчальну практику у формі пішохідного трекінгу, рафтингу різними куточками України. Практика з активного туризму дає змогу студенту на власному досвіді пізнати суть активного туру, технології його організації та здійснення, заробляння грошей від продажу активних турів. Студенти тут перебувають у ролі туристів і організаторів активних турів, і це надзвичайно цікаво.

Навчальна практика з географії туризму. Майбутній менеджер турфірми повинен знати зміст турпродукту, який він повинен вміти продавати. Переважна частина турпродукту, який реалізується в Україні – це подорожі за кордон. Тому вкрай важливо знати туристичні ресурси багатьох країн і регіонів Світу. Тому ця практика передбачає багатоденну подорож до закордону, з охопленням якомога більшої кількості країн передового туризму. І такі практики вже були до Італії, Угорщини, Австрії. Географія закордонної ознайомлювальної практики постійно змінюється та розширюється.

Навчальна практика з екскурсійної справи. Одна із професій, яку здобувають студенти спеціальності 242 «Туризм» – туристичний гід (стара назва – екскурсовод). Тривалість екскурсійної практики – 2 тижні. Основна місія практики – відвідування найрізноманітніших екскурсій Кривим Рогом та захист власних проєктів нових екскурсій, які студенти розробляють самостійно, вчаться їх проводити та заробляти на цьому гроші.

3 курс. Навчальна практика в турагенстві. На третьому курсі студенти проходять навчальну практику в туристичних агентствах міста Кривого Рогу. Одна з найважливіших практик для професійного становлення. У турагентствах студенти ознайомлюються зі структурою та організацією роботи туристичного підприємства, його матеріально-технічною базою, структурою управління та внутрішнім розпорядком, вивчення методів і форм організації виробничої діяльності турфірми, продажами та ін. Практика тривала – охоплює 6 тижнів.

4 курс. Виробнича практика в турагенстві. На четвертому курсі, під час виробничої практики, студенти поглиблюють та закріплюють набуті теоретичні знання, отримують необхідні практичні навички роботи в туристичному підприємстві (управлінська, планово-економічна та маркетингова діяльність), опановують організаційно-технологічні процеси, що відбуваються в туристичних підприємствах; набувають професійних умінь і навичок, необхідних в майбутньому для успішної роботи в туристичній галузі. Простою мовою – під час цієї практики студенти пробують власні сили бути менеджером турагентства, просувати та продавати різні турпродукти.

Ми викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ глибоко переконані у тому, що Туризм – це вдале поєднання хобі, роботи та бізнесу. Усі наші практики є незабутніми та унікальними. Практики – це ті яскраві кліпи професійного життя, які надихають і забезпечують фінансове благополуччя.

В. Казаков, Д. Шиян, О. Матіщук, В. Пацюк.

20210703 153205 изображение viber 2021 07 16 18 39 42 932
20210605 173328 202407144 338366134356290 9094509730244687513 n
изображение viber 2021 07 13 09 43 03 581 изображение viber 2021 07 13 09 43 03 054
20200906 111808 копия 20200117 121738 копия