Кафедра української мови
Факультет Української філології

прапор   24 листопада 2020 року дванадцять туркменських студентів ІV курсу географічного, природничого й фізико-математичного факультетів складали державний екзамен з української мови як іноземної перед поважними членами комісії: к.п.н., доц. Л. В. Бурман, деканом природничого факультету к. б. н., доц. Е.О.Євтушенком,  д. т. н., проф. В. М. Здешицем,  д. п. н., проф. І. В. Лов’яновою, викладачами кафедри української мови к. філол. н., доц. С. А. Бузько,  к.філол. н., ст. викл. Н.А.Березовською-Савчук, к. філол. н., доц. В. А. Городецькою.

Під час вирішального у своєму житті випробування молоді хлопці й дівчата виявили сформовані вміння й навички читання, компресії текстів, говоріння на лінгвокультурологічні теми; здійснили віртуальні подорожі містами України; презентували повсякденні комунікативні ситуації; розповіли про рідний Туркменістан, свої родини, продемонструвавши світлини батьків, сестер, братів. З особливим натхненням студенти-іноземці декламували поезії Л. Костенко, Д. Павличка, Лесі Українки, І. Франка, Т. Шевченка.

24.11 1             24.11 224.11 3

Найвищими балами викладачі оцінили Айдогди Бердимедова, Доврана Газакова, Мухамметмирата Дурдиєва, які ще на третьому курсі фактично стали співавторами «Українсько-туркменського розмовника», виданого кафедрою української мови. Абсолютно по-новому прозвучали у виконанні Д. Газакова слова Великого Кобзаря: «Свою Україну любіть. / Любіть її… Во время люте, / В останню тяжкую минуту / За неї Господа моліть».

Староста групи Джошмират Бердимирадов висловив глибоке переконання туркменів,  що Україна залишиться в їхніх серцях назавжди.